Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu Aracılığıyla Kato Dağı’ndaki Askerlerin Bayramını Kutladı

21.08.2018 - Salı 11:22

Şırnak (CUHA)- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı dolayısıyla Şırnak’a gitti. Beytüşşebap İlçesi’nde vatandaşlar ile birlikte bayram namazını kılan İçişleri Bakanı Soylu, vatandaşların bayramını kutladı.

Daha sonra helikopterle yaklaşık 3 bin rakımlı Kato Dağı'na geçen Soylu, burada  görev yapan askerlerin bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı cep telefonundan arayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato’da görev yapan askerlerin selamını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileterek, askerlerin Erdoğan’ın bayramını kutladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, öncelikle şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de Allah'tan şifa dilediğini belirterek, askerlere şöyle seslendi;

“Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah geleceğimiz de zaferlerle dolu olsun. İnanıyorum ki sizler dik durdukça bayrağımız inmeyecek, ezanlarımız susmayacak, bu vatanımızı kimse bölemeyecek. Ve milletimiz refah içinde olacaktır. Nice bayramlara diliyorum, tekrar Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”

İçişleri Bakanı Soylu’nun ziyaretinde, yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş hazır bulundu.

Etiketler
YORUM YAZ