Joker ABDUL: Bestelerim, Fakkas (Can) Pulat Tarafından İzinsiz Kullanıldı
Joker ABDUL: Bestelerim, Fakkas (Can) Pulat Tarafından İzinsiz Kullanıldı

Bestelerim, Fakkas (Can) Pulat tarafından izinsiz kullanıldı

Abdullah Koçoğlu (Joker Abdul) Basın Açıklamasıdır

Gerçek adı “Fakkas PULAT” olan Türkiye’de ise “Can PULAT” takma adıyla bilinen söz konusu sanatçı ile ilgili sair yayın organlarında yayınlanmış olan “Fakkas (Can) PULAT’ın ilk bestesi ‘Yollardayım’ sosyal medyaya düştü!” manşetli haberleri, haber sayfa linklerin sosyal medyada paylaşılmış olması sayesinde okudum.

İlgili Haber: Can Pulat Milyon Dolarlık Kliple Müzik Piyasasına Hızlı Girecek

Öncelikle şunu belirtmek isterim; sanatçının röportajlarında 2019 takvim yılında piyasaya çıkaracağını ifade ettiği, “Anlamıştım” (Yollardayım)“Aşk Vaktim Yok”“Yalnızlık Şarkıları” ve “Ne Fayda” isimli 4 beste ve söz konusu bestelerin yasal hakları bahsi geçildiği gibi Fakkas (Can) PULAT’a ait değildir.

Kendisiyle yaptığımız anlaşma uyarınca; talep ettiğim bedelleri kendisine tanımış olduğum süre dahilinde ödemesi koşulu ile bestelerin söz ve müzik haklarını Fakkas (Can) PULAT üzerine devredecektim. Ancak, şahsın tüm hakları tarafıma ait olan eserleri bedelini ödemeksizin seslendirdiğini ve sosyal medya üzerinden paylaştığını ya da paylaştırdığını görmekteyim.

Yanı sıra şahıs, medyaya servis edilen 4 adet besteye ilişkin sair haberleri ve hakları tarafıma ait olan alakalı bestelere ilişkin bu haberlerin linklerini, yine sosyal medya hesaplarından ilan etmekte ve etiketlenen gönderiler ile sosyal medya hesaplarında kamuya açık haliyle paylaşmayı sürdürmektedir.

İşbu sebeple kendisine; ekte nüshası yer aldığı üzere 4 beste için, 100 Bin TL hak talebinde bulunduğum ihtarnameyi keşide etme gereği hasıl olmuştur.

Fakkas (Can) PULAT’a ait olduğu belirtilen canlı performans eşliğinde seslendirdiği, paylaştığı ya da paylaştırdığı “Anlamıştım” (Yollardayım) isimli beste ve diğer 3 bestesi olarak ifade ettiği “Aşk Vaktim Yok”“Yalnızlık Şarkıları” ve “Ne Fayda” isimli bestelere ait tarafıma ait olduğunu gösteren “Noter Kayıtları” ekli halde ilginize sunulmuştur.

Ayrıca, Türkiye’de vatandaşlığı bulunmadığını tespit ettiğimiz Fakkas (Can) PULAT hakkında, Türkiye’de yılın belli zamanlarında ziyaret ettiği ailesine ait olduğunu bildiğimiz ikamet adresine keşide ettiğimiz ihtarnameye müspet yönde dönüş sağlanmaması halinde; ihtarnameyi çok dilli olarak Konsolosluk aracılığıyla Almanya adreslerine de keşide edeceğimizi ve yaşadığımız mağduriyetten ilgili Alman Makamları’nı haberdar edeceğimizi, beraberinde hak arayışına ilişkin uluslararası ilgili mahkemelerde dava başlatacağımızı bildiririm. Dava konusu için, Avukatımız Sn. Mahmut YILMAZ yetkilendirilmiştir.

FAKKAS (CAN) PULAT TARAFINDAN İZİNSİZ OKUNAN “YOLLARDAYIM (ANLAMIŞTIM)” ŞARKI LİNKİ: https://youtu.be/V8R5aMcsw6o

İlgili Evraklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz