Albinizm Nedir ? Albino ilginç Hayvanlar

Albino İlginç Hayvanlar Albinizm genelde bir hastalık olarak bilinse de aslında genetik bir farklılıktır. Öyleki hemen hemen bütün hayvanlarda aynı gen diziliminde oluşan farklılık Albinizm’e neden olur. Aslında bu tüm..

Albinizm Nedir ? Albino ilginç Hayvanlar
Son Güncelleme: Whatsapp

Albino İlginç Hayvanlar

Albinizm genelde bir hastalık olarak bilinse de aslında genetik bir farklılıktır. Öyleki hemen hemen bütün hayvanlarda aynı gen diziliminde oluşan farklılık Albinizm’e neden olur. Aslında bu tüm canlılarında aynı ortak atadan geldiğinin önemli bir kanıtıdır.

Albino Ayı

Bildiğiniz Kutup Ayıları aslında albino olmuş normal ayılardan gelmiştir.
İşte size tuhaf bir bilgi. Bildiğiniz Kutup Ayıları aslında albino olmuş normal ayılardan gelmiştir. Albino olmaları bembeyaz kutup buzullarında farkedilmeden avlarına yaklaşmalarını sağlamış, bu türün kutuplara hakim olmasına neden olmuştur. Evrim gerçekten çok tuhaf bir mekanizma…
İlginizi Çekebilir: Sağlık Teknolojisi Alanında Geleceğin 10 Yenilikçi Trendi
Albinizm tüm canlılarda vücut rengini veren melanin pigmenti üretilmemesine bağlı eksiklikten kaynaklanır. İşte hayvanlar aleminin en ilginç albino hayvanları…

Albino Kaplan

Albino Bir Kaplan
Albinizm genetik bir bozukluk ya da genetik bir farklılık olduğu için nadir görülür. Albino bir kaplanın vahşi ortamda kolay farkedilmesi avlanırken bir dezavantajdır. Bu nedenle çok fazla albino kaplan göremeyiz.

Albino Aslan

Albino Aslan
Doğal ortamında albino bir aslan görmek çok zordur. Yırtıcı büyük kediler genellikle pusu kurarak avlarına saldırır. Bu nedenle doğal ortamına renk uyumu önemlidir. Bu yüzden albino yırtıcıları genellikle hayvanat bahçelerinde görebiliyoruz.

Albino Geyik

Albino bir geyik
Albinizm ormanlarda hayvanlar için bir dezavantaj ancak soğuk ve karlı bölgelerde beyaz renk bulunmaz bir nimet. Bu nedenle kutup bölgelerinde beyaz canlıları daha çok görüyoruz.

Albino Ördek

Albino Ördek
Albinizmin en çok yakıştığı yada yadırganmadığı hayvanlardan biride ördek ve kazlar. Albino ördek ve kazlar hiçte tuhafımıza gitmiyor.

Albino Yılan

Albino Yılan
Albinizmi genellikle memeli hayvanlarda görmeye alışmış olsak da tüm hayvan türlerinde albinizm görülebiliyor. İşte Albino bir Piton yılanı…

Albino Kertenkele

Albino Kertenkele
Sürüngenler Albinizm olduklarında bembeyaz değil açık sarı bir renk alıyorlar. Bu Endonezya monitör kertenkelesi.

Albino Fare

Albino Fare
Albino ilginç hayvanlardan biride beyaz fareler. Bu hayvanlar genelde deney fareleri olarak biliyoruz. Genetik yapısı insana en yakın hayvanlardan biri de fareler.

Albino Tavşan

Albino Tavşan
Yine albinizmin en yakıştığı hayvanlardan biri şirin tavşanlar.

Albino Gecko

Albino Gecko
Geckolar minik hızlı kertenkele türüdür. Albino türleri de çok şirin…

Albino İnsan

Albino İnsan
Albinizm evet insanlarda da görülüyor. Gencecik insanların bembeyaz saç ve vucut tüyleri olması sosyal açıdan farklı karşılanabiliyor. Sosyolojik olarak bu farklılıktan ötürü albino insanların birbiriyle evlenmesi de çocuklarda albinizmin devam etmesine neden oluyor.
Albino ilginç hayvanlar hem şirin hemde ürkütücü olabiliyor. Ancak bu canlıların genetik olarak bu küçük farklılıkları onlar için bazen şans bazende büyük talihsizlik olabiliyor.
Yani simsiyah kayalıklar arasında yaşayan normalde koyu renkli bir canlı albino olarak doğarsa yaşama şansı neredeyse sıfırlanıyor. Ancak bembeyaz karlar içinde bir ortama doğarsa bulunmaz bir nimet oluveriyor.
Yani başımıza gelen bir olayın nerede iyi nerede kötü olacağı hiç belli olmaz. Her işte bir hayır var dedikleri ya da her iyiliğin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde bir iyilik sözleri buraya cuk oturuyor ne dersiniz ?
 
 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.