Alkoçlar: Askeri ve İlaç Teknolojilerinde Bağımsızlık Davasının Temeli Yerli Mucitlere Destek!

0 1

Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri ev istirahatlerine maruz kalan dünya toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda. 

Konuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

”Ülkemiz Adına Yapılabilecek En Doğru Katkı, İnovasyonu Genel Anlamda Bir Milli Bağımsızlık Davası Olarak Görmektir”

Ülkemiz adına yapılabilecek en doğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bağımsızlık davası olarak görmek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edeceğine inandığını belirtti ve şöyle ekledi:

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek savunma ve  ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte.Ülkemiz adına yapılabilecek en doğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bağımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” 

”Stabil Coin Yakında Dijital Piyasada Kullanımda Olacak”

Alkoçlar: Askeri ve İlaç Teknolojilerinde Bağımsızlık Davasının Temeli Yerli Mucitlere Destek! | Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri ev istirahatlerine maruz kalan dünya toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda. 

TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan ise bahsi geçen inovatif yatırımlara güncel bir örnek olarak şöyle ifadelerde bulundu:

”Türk Lirası’nın blok zincirde bire bir değerini koruyarak yer almasının piyasada aranan hizmetlerden birisi olduğu tespitine istinaden oluşturulan yeni stabil coin yakında dijital piyasada kullanımda olacak.”

Token Lira Projesinde Son Aşamaya Gelindi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TBY Holding, Avustralya bankacılık teknolojileri piyasasının önde gelen üreticilerinden Cloud Bank ile ortaklık sözleşmesi imzaladı. Açıklamada görüşlerine yer verilen TBY Holding CEO’su Esen Darlan, TBY Holding’in Avustralya bankacılık teknolojileri piyasasının önde gelen üreticilerinden Cloud Bank ile ortaklık sözleşmesi imzaladığını kaydetti. Darlan, aynı yapı bünyesinde Türk lirasına sabit ‘Token Lira’ projesinin de son aşamasına gelindiğini duyurdu.

Bir Cevap Yazın