Antalya Belek Özellikleri, Gezilecek Yerleri
Antalya Belek Özellikleri, Gezilecek Yerleri

Belek, Antalya ilinde, Akdeniz’in muhteşem sahilinde yer almaktadır. Modern tatil yerlerinden biri olarak kabul edilerek burada rahat bir dinlenme için tüm koşullar yaratılmıştır. Sadece şık otelleri ve eşsiz plajları ile ünlü değil aynı zamanda golf merkezi ile de dünyaca ünlü bir yerdir.

Özellikleri ve Plajı

Belek şehri, Antalya Havaalanı’na sadece yirmi beş kilometre uzaklıktadır. Bu güzel belde, Akdeniz ile görkemli Toros dağları arasında yer almaktadır. Belek güzel çam ve okaliptüs ormanları ile çevrilidir. Aynen bu yerde, el değmemiş doğanın vahşi köşelerinde, dev Caretta Caretta kaplumbağaları bulunur. Ormanlar, çoğu gezegende oldukça nadir görülen eşsiz kuş türleriyle doludur.

Belek plajları, Türkiye sahillerinin en iyileri arasındadır. Gölgeli iğne yapraklı ormanlarla çevrili ince beyaz kumlarla bezeli, 16 kilometreye kadar el değmemiş sahil.

İklim koşulları

Belek şehrinin iklimi, subtropikal bir önyargı ile Akdeniz iklimine aittir. Yazları çok kurak ve sıcak, kışı ılık ve sık – sık yağışlıdır. Bu alan yılda yaklaşık üç yüz güneşli gün ile karakterizedir. Dağ silsilesi ve çam ormanları sayesinde şehir soğuk hava akımlarından korunmaktadır. Zaten Nisan ayında, plaj sezonu Belek’te başlıyor. Ekim ayının sonuna kadar devam eder.

Belek Otelleri

Kentin çevresinde çok sayıda lüks otel var. Bunlar özgün tasarıma ve konforlu koşullara sahip modern tesislerdir. Belek’te yapılan turlar, çeşitli şirketlerin teklif etmesi, bu şehrde istirahat etmek, birçok olumlu duygu ve izlenim almak demektir.

Eğlence ve spor

Belek’te dinlenmek, birçok sporsever için mükemmel koşullar ile ünlüdür. İnsanlar buraya su kayağı, rüzgar sörfü için geliyorlar. Dalgıçlar için Belek’in kıyı suları vazgeçilmeze dönüşmüştür. Bu su bölgelerinde, kaplumbağalar ve ahtapotlar, denizanası, kalamar, yunuslar ve kürklü foklar dahil olmak üzere pek çok farklı deniz canlısı yaşar. Gizemli sualtı mağaralarında enkazlar ve muhtemelen hazineler depolanır. Belek’in sunduğu bir diğer ilginç ders ise rafting’dir. Köprüçay nehrinde bu su sporunun tüm koşulları vardır. Aktif rekreasyon severlere bisikletle veya dörtlü bisikletle gezintiye çıkma teklif edilebilir.

Hatıra

Belek şehrinde tatil yaparken, unutulmaz hediyelik eşyaları almayı unutmayın. Atatürk ve Alicentikaya caddeleri arasında yer alan ana çarşı, çeşitli seramik, giysi, hediyelik eşya, dekorasyon seçenekleri sunar. Doğunun bir parçasını satın aldığınızdan emin olun, size büyüleyici Belek şehrini hatırlatacaktır.

Manzaraları

Turistik yerler arasında ata binebileceğiniz, dağcılık yapabileceğiniz ve sadece selvi ağaçları ve okaliptüs ağaçları gölgesinde yürüyebileceğiniz eşsiz bir park rezervine dikkat edilmelidir. Çokta uzak olmayan birçok müze ve anıtın bulunduğu Antalya ve Side yer almaktadır. Ayrıca Aspendos ve Perge antik kentlerinin kalıntılarını da ziyaret edebilirsiniz.

 

Nasıl gidilir?

Antalya havalimanından merkezi terminal’e otobüsle ya da servisle gelinir ve Antalya terminalinden bir otobüse bilet alınır ve ya minibüsle Belek’e gidilirsiniz. Antalya terminalden her 15 dakikada bir otobüs çıkmaktadır.

BAKINIZ:Karadenizde Gezilecek En Güzel 5 Yayla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz