featured

Ara Tatilde Etkinlik Olarak Neler Yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili okuyucumuz. Dün itibarıyla öğrenciler için ara tatil başladı. Karnesi iyi gelen veya kötü gelen öğrenciler oldu. Çocuğunuzun karnesi her nasıl olursa olsun o sizin bir parçanız. Onun da gezmeye, eğlenmeye ihtiyacı var. Peki,  Ara Tatilde Etkinlik Olarak Neler Yapılır? 

Ara tatili çocuğunuzla eğlenerek geçirmek istiyorsunuz ama neler yapabileceğiniz konusunda herhangi bir fikriniz yok mu? Hiç endişelenmeyin. Sizlere Ara Tatilde Etkinlik fikirlerinden bahsedeceğiz. 

Ara Tatilde Etkinlik Fikirleri

Ara tatilde en son yapmanız gereken şeylerden biri çocuğunuzun eve tıkılıp kalmasıdır. Bir dönem boyunca derslerle uğraşan, sınavlarla cebelleşen çocuklarınıza ara tatilde etkinlikler hazırlayarak onun tatilinin verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.  

Okulda Verilen Ödevleri Tamamlasın 

Maalesef ki okullar tarafından öğrencilere ara tatilde ödev verilmektedir. Her ne kadar bu doğru bir uygulama olmasa da öğrencilerin ders çalışma alışkanlığını kaybetmemesi amacıyla verilen derslerin tamamlanması, öğrencinin bilgi tazeliği açısından önem arz etmektedir. 

Ara Tatilde Müze Gezisi Yapın

Ara tatilde etkinlik seçerken çocukların eğleneceği ve öğreneceği aktiviteler de planlanmalıdır. Çocuklarımızın gelişmesi ve zihnini boşaltması için mutlaka onu bazı yerlere götürün. Öncelikle çocuğunuzla müze gezisi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer çocuğunuzun yaşı küçükse ve müzeye gidip, müzede bulunan eşyalardan birşey anlamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çocuklar, gördüğü bir şeyi asla unutmazlar. 

Ara Tatilde Etkinlik Olarak Sinemaya Gidin

Eğer çocuğunuzla başka şehire veya maliyeti sizin için fazla olan yerlere gidemiyorsanız çocuğunuzu sinemaya götürmeyi deneyebilirsiniz. Sinema hem maliyeti az, hem de çocuğunuzu mutlu edecek bir faaliyettir. Özellikle yaşına uygun olan bir filme götürdüğünüz takdirde çocuğunuz hem sosyalleşecek, hem de gittiği filmi tüm arkadaşlarına anlatacaktır. 

Büyükleriyle Vakit Geçirmesini Sağlayın

Genellikle ilkokul çağındaki çocuklar büyük babaları ya da büyük anneleriyle vakit geçirmeyi sever. Onların evinde kalmak için çeşitli oyunlar sergileyebilirler. Bu oyunlara gerek kalmadan ara tatilde onlarla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. 

Eğer İmkanınız Varsa Tatile Gidin

Eğer maddi durumunuz yeterliyse ve yeterli vaktiniz varsa çocuğunuzu bir kış tatiline götürmek hem sizin hem de onun için iyi olabilir. Derslerden bunalan çocuğunuzu tatile götürerek yenilenmesini sağlayabilir ve tatil dönüşü arkadaşlarına anlatacağı bir anı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Ara Tatilde Etkinlik OIarak Atölye Çalışmasına Götürebilirsiniz 

Çocuklar her zaman yeni şeyler öğrenmeye açıklardır. Kitap okuması çocuğunuzu geliştirse de bir süre sonra sıkılmasına yol açabilir. Bundan ötürü eğer çevrenizde atölye çalışması yapan bir yer var ise çocuğunuzu oraya götürebilirsiniz. 

Arkadaşlarıyla Oyunlar Oynasın 

Tatil boyunca daima bir yerlere gitmek de olmaz değil mi? Çocuğunuz mahallede veya sitede olan arkadaşlarıyla oyunlar oynadığında da mutlu olacak ve zihnini boşaltacaktır. Siz ne yaparsanız yapın ona arkadaşlarıyla vakit geçirmek her daim iyi gelecektir. 

İngilizce Kitap Okumak

Yabancı dili geliştirmek için ingilizce kitap okumak en iyisidir. Tavsiye isterseniz buraya tıklayınız

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!