ASELSAN Yerli İHA’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu!

ASELSAN Yerli İHA ’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! Tamamen yerli bir çalışma olan ve kendi imkanlarımız ile üretilen yerli ASELSAN Uydu Haberleşme Sistemi devreye giriyor! Bayraktar Akıncı TİHA için artık..

ASELSAN Yerli İHA’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu!
Son Güncelleme: Whatsapp

ASELSAN Yerli İHA ’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! Tamamen yerli bir çalışma olan ve kendi imkanlarımız ile üretilen yerli ASELSAN Uydu Haberleşme Sistemi devreye giriyor! Bayraktar Akıncı TİHA için artık çözüm hazır!

ASELSAN, yerli imkanları ile geliştirdiği son çalışması ile bir kez daha göz doldurdu. Yeni tasarladığı haberleşme sistemi ile İHA’larımız için etkin bir çözüm oluşturdu. İki yeni üretim olan İHA’larımız Akıncı ve Aksungur için artık haberleşme sorunu ortadan kalkıyor!

Ku-Bant Haberleşme sistemi hazır

ASELSAN Yerli İHA’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! | ASELSAN Yerli İHA ’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! Tamamen yerli bir çalışma olan ve kendi imkanlarımız ile üretilen yerli ASELSAN Uydu Haberleşme Sistemi devreye giriyor! Bayraktar Akıncı TİHA için artık çözüm hazır!

Proje, Türk Silahlı Kuvvetleri ’ ne ait hava araçları arasında etkili iletişim sağlamak için (ufuk ötesi haberleşme sağlamak) geliştirildi. Yine bu kapsamda geliştirilen Ku-Bant Haberleşme sistemi gerekli test aşamalarından geçirilerek hazır hale getirildi.

Geliştirilen bu haberleşme sistemi; modüler özellikleri ve kompakt yönü ile insanlı ya da insansız hava araçlarının tamamına entegre edilebilir bir yapıya sahip. Bunun dışında bu haberleşme araçlarında iki tip anten kullanıldı. Bu antenler farklı ortamların ihtiyacını karşılamak üzere anten boyutlarına göre iki şekilde tasarlandı. Bu sayede geniş bir alanda kullanım hedeflendi. Hatta devam eden çalışmalarda İHA ve diğer dar çaplı hava araçlarına uygun daha küçük anten yapıları geliştirilmektedir.

Milli Yazım Tabanlı Uydu Modemi

ASELSAN Yerli İHA’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! | ASELSAN Yerli İHA ’lar İle Harberleşme Çözümünü Buldu! Tamamen yerli bir çalışma olan ve kendi imkanlarımız ile üretilen yerli ASELSAN Uydu Haberleşme Sistemi devreye giriyor! Bayraktar Akıncı TİHA için artık çözüm hazır!

ASELSAN’ ın geliştirdiği yazım tabanlı uydu modemi sayesinde yüksek veri hızı sağlanmaktadır. Aynı zamanda kurulumundaki kripto donanım ile haberleşmenin tamamen güvenli zeminde yapılması sağlanıyor. Milli uydu haberleşme sistemi ile ASELSAN, bu konudaki dışa bağımlılığa son verecek bir çalışmanın da hayata geçmesini sağladı. Bir kez daha milli yatırım olan bir proje ile savunma sanayii için önemli adım atmış bulunuyor.

ASELSAN Hava Uydu Haberleşme Sistemi, Baykar tarafından desteklenmiş ve geliştirilmiştir. Bayraktar Akıncı Taarruzi İHA Sistemi adına daha etkin bir iletişim kurmak amacı ile geliştirilmiştir.

Aksungur İHA ile yapılan denemelerde yapılan başarılı uçuşlarda 45 santimetrelik anten konfigürasyonu kullanıldı. Bu şekilde Hava Uydu Haberleşme Sistemi testi başarı ile geçti.

Hava savunma sahası açısından özellikle; düşmana ait haberleşme sistemleri ve radar sistemlerinin teşhisi ve tespiti açısından ciddi başarıya ulaştıracak bir donanıma sahiptir. Aynı zamanda düşman yer tespiti yaparken, dost tarafı da sınır ötesi operasyonlar için ayırt etmek üzere yeni sistemler geliştirilmeye de devam etmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.