Limon Maskesi

Cildi temizleyen maske tarifleri arasında, limon maskesi kolaylığıyla ve iyileştirici etkisiyle öne çıkıyor. Yarım limonun suyunu sıktıktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek iyice karıştırın. Karışıma eklediğiniz bal, yüzünüzdeki kuruluğu gidererek, yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Elde ettiğiniz karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürebilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

cildi temizleyen parlatan maske, cildi temizleyen beyazlatan maskeler

Domates Maskesi

Yüz için evde yapılabilecek maskeler düşünüldüğünde en etkili malzemelerden biri de domates. Domatesin asidik yapısı gözeneklerinizin açılmasında etkili olacak. Bir adet domatesi rendeleyerek suyunu çıkarın. Üzerine iki tatlı kaşığı pirinç unu ilave ederek katı bir kıvam elde edin ve yüzünüze uygulayın. Maskeyi göz çevrenize sürmekten kaçının. Domates maskesiyle birlikte, yüzünüzün hem temizlendiğini hem de yumuşadığını göreceksiniz.

cildi temizleyen maske nedir, cildi derinlemesine temizleyen maskeler

Jelatin Maskesi

Herkesin yüzünde zaman zaman siyah noktalar beliriyor. Genellikle burun ve alın çevresinde beliren siyah noktalardan kurtulmak çok da kolay olmuyor. Cildi temizleyen maske tarifleri, derimizin altına kadar işleyen siyah noktaları yok etmek için birebir. İhtiyacınız olan şeyler, birçok marketten temin edebileceğiniz toz dana jelatini ve süt. Bir yemek kaşığı sıcak sütün içine bir yemek kaşığı toz jelatinden ilave edin ve jelatini sütün içinde eritin. Hazırladığınız karışımı, siyah noktalarınızın yoğun olduğu bölgelere sürerek yarım saat bekletin. Maske kuruduktan sonra, yumuşak bir şekilde soyarak çıkarabilirsiniz.

cildi temizleyen maske nedir, cildi derinlemesine temizleyen maskeler

Kil Maskesi

Uzun yıllar boyu kullanılagelen kil, cildi temizleyen maske tarifleri arasında ayrı bir yere sahip. Cildinizi temizleyecek kil, aynı zamanda cildinizin yumuşamasını da sağlayacak.

cildi temizleyen maske, cildi temizleyen maske suna dumankaya

Bir yemek kaşığı kilin içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir yemek kaşığı gülsuyu ekleyerek homojen bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız karışımı, göz çevrenize temas ettirmeden yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın.

cildi temizleyen maske, cildi temizleyen maske suna dumankaya

Sadece Maske Yetmez

Yüz için evde yapılabilecek maskeler saymakla bitmez. Ancak etkilerinin kalıcı olması için temiz bir beslenme tercih ederek bol su içmeniz de önemli. Bunun yanı sıra makyajınızı temizlemeden uyumamaya özen gösterin. unutmayın ki cildinizin uyku sırasında nefes almaya ve kendini yenilemeye ihtiyacı var.

cildi temizleyen maske, cildi temizleyen maske suna dumankaya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz