Çukur’ da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Nerenin Türküsüdür?

Çukur’ da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Türküsü Çukur dizisinde 24.12.2018 Pazartesi çalan ” alçaklara kar yağıyor üşümedin mi sen bu işin sonunu düşünmdedin mi? ” Tombalacık Halimem Türküsü Zonguldak’ ın..

Çukur’ da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Nerenin Türküsüdür?
Son Güncelleme: Whatsapp

Çukur’ da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Türküsü

Çukur dizisinde 24.12.2018 Pazartesi çalan ” alçaklara kar yağıyor üşümedin mi sen bu işin sonunu düşünmdedin mi? ” Tombalacık Halimem Türküsü Zonguldak’ ın Devrek ilçesine bağlı Hüseyinçavuşoğlu Köyünde yaşayan bir aşığın yine aynı köyden Tombalacık Halime isimli yarine yaktığı bir türküdür.

Çukur' da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Nerenin Türküsüdür? | Çukur' da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Türküsü

Tombalcık Halime’ nin mezarı Hüseyinçavuşoğlu köyündedir. İsteyen yöre halkına danışarak bir zamanların en meşhur türküsünün kahramanı olan Tombalacık Halime’ nin mezarını ziyaret edebilir. Tombalacık halimem dönemin bir çok filminde kullanılmıştır. Hababam sınıfından hatırlayacağımız ” Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi, sen bu ,işin sonunu hiç düşünmedin mi ? Çukur dizisinde de tombalacık halime türküsüne yer verilmiştir.

Çukur' da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Nerenin Türküsüdür? | Çukur' da Çalan Türkü Tombalacık Halimem Türküsü

Tombalacık Halimem Türküsü Sözleri

Kiraz aldım dikmeden Halimem dallarını bükmeden Bir armağan ver bana Halimem ben gurbete gitmeden Tombalacık halimem çay başına gel Ben gidiyorum bolu’ya düş peşime gel Ocak başında kaldım Halimem ince fikire daldım Kapılar açıldıkça Halimem seni geliyor sandım Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi Sen bu işin sonunu düşünmedin mi Tütün aldım hendek’ten Halimem hekim gelir devrek‘ten Hekim buna ne desin Halimem yangınımız yürekten Algın mısın halimem, baygın mısın gel Hiç haberin gelmiyor dargın mısın gel Tombalacık Halimem Video Tombalacık halimemin hayatı hakkında bir kesit isterseniz buradan  inceleyebilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.