Davlumbaz

0 0

Mutfakta olmazsa olmaz parçalardan birisi olan davlumbaz yemek pişirirken oluşan kokunun evin içine yayılmasını önlemekte ve ortaya çıkan duman ve nemin mutfaktan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede mutfak dolapları çok daha temiz kalır.

Davlumbazların dışarı açılan bir bacaya bağlanarak çalışan modelleri olduğu gibi bir bacaya sistemi bulunmayan evler içinde dumanı ve nemi çekip filtreleyen modellerde bulunmaktadır. Davlumbazın tek eksisi diyebileceğimiz şey düzenli olarak filtrelerinin temizliğe ve kullanım sıklığına göre iç aksamının kirden arındırılmaya ihtiyacı olmasıdır.

Davlumbaz | Mutfakta olmazsa olmaz parçalardan birisi olan davlumbaz yemek pişirirken oluşan kokunun evin içine yayılmasını önlemekte ve ortaya çıkan duman ve nemin mutfaktan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede mutfak dolapları çok daha temiz kalır.

Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilecekler

Mutfağınızın hijyenine katkı sağlayan davlumbaz çeşitleri arasında seçim yaparken dikkat edilecekler arasında iki unsur öne çıkmaktadır. Bunlar tasarım ve çekiş gücüdür. Eğer davlumbazınız çok yer kaplamasın istiyorsanız dolapların altına kolayca yerleştirilebilen sürgülü modelleri seçebilirsiniz. Ama yemek pişirme alanınıza davlumbazınızın bir cazibe katmasını isterseniz ön yüzeyi camlı, açılı ya da piramit modelleri tercih edebilirsiniz.

Çekiş konusunda ise yapacağınız yemeğe göre seçim yapmalısınız. Evinizde et, balık gibi yoğun duman ve koku yayacak yemekler yapacaksınız yüksek emiş gücü olan ürünler seçmeniz şarttır. Kendinize bir tane seçmek için https://www.kumtel.com/davlumbaz sitesine gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın