Valve’nin en iyi yapımlarından biri Dota 2 olarak biliniyor. Sadece Valve’nin en iyi yapımı olması değil, bunun yanında oyun dünyasının da en köklü yapımlarından biri olan Dota 2, oyuncu sayılarıyla rekor kırmış bir yapım. Her ne kadar bu derece öne çıkan bir yapım olsa da oyunda bazı sorunlar da yok değil.

En can sıkıcı sorun ise hile sorunu. Bir türlü önüne geçilemeyen hile sorunları, epey bir can sıkıyor ve kullanıcıların oyundan uzaklaşmasına neden oluyor. Bu durumun farkında olan Valve ise önlemlerini almaya başladı. Yapım kısa süre önce yaptığı açıklamada yeni bir ban sistemini geliştirdiklerini duyurdu.

Dota 2 için Ağır Yaptırımlar Geliyor

Buna göre hile yapan kullanıcılar özel bir sistemle tespit edilecek. Özel sistemin nasıl çalışacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Sistem üzerinden hile yaptığı tespit edilen kullanıcılar ise tam 19 yıl oyundan banlanacak.

Yani oyuna bir daha erişim sağlayamayacak demek daha doğru olacaktır. Öyle ki 19 yıl gibi bir ban süresi, oyunlar için de rekor bir süre olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda Valve’nin oldukça kararlı olduğu da söyleniyor.

Dota 2

Yayınlanan yeni kararda sadece hile yapan kullanıcılardan söz edilmiyor. Bunun yanında uygunsuz davranışları tespit edilen, centilmenlik puanı çok düşük olan ve hesap alım satımı yapan kullanıcılar için de aynı durum geçerli olacak.

Bu kullanıcılar için de 19 yıl olmasa bile çok uzun süreli banlanma söz konusu olacak. Tüm engellemeler ise herhangi bir uyarı ya da herhangi bir izleme yapmaksızın uygulanacak.

Dereceli Oyunlar Değişiyor

Dota 2 için bir değişiklik ise dereceli maçlar için geçerli olacak. Artık hesabına telefon numarası eklenmemiş olan kullanıcıların dereceli maçlar yapması mümkün olmayacak. Hem telefon numarasını eklemeniz gerekecek hem de en az 100 saatlik oyun geçmişinizin olması gerekecek.

Bu şekilde oyuna yeni bir düzen geldiğini göreceğiz. Yeni kararların oyuncular tarafından nasıl karşılanacağı da merak konusu. En azından ban sisteminin düzgün ilerlemesi oldukça önemli.

Bakınız:Drone Strike Force Oyunu Ücretsiz Alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz