Dubai’de Yaşama İlgi Artıyor | Dubai’nin Şehir Merkezi Dışındaki Yerleşim Yerleri Yoğun İlgi Görüyor

Dubai’de yaşam gün geçtikçe daha yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor. Dubai’nin şehir merkezi dışındaki yerlerim yerlerinde nüfus artıyor.

Dubai’de Yaşama İlgi Artıyor | Dubai’nin Şehir Merkezi Dışındaki Yerleşim Yerleri Yoğun İlgi Görüyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Dubai’de yaşam her geçen gün daha cazip hale geliyor. Son yıllarda gökdelenleriyle, lüks alışveriş merkezi ve otelleriyle, ultra lüks ve modern mimarisiyle popülerlik kazanan ve dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline gelen Dubai sosyal hayatın canlılığı ile bilinirlik kazanmaya devam ediyor.

Ancak son zamanlarda bu canlı yerler dışında, şehir merkezi dışında kalan yerleşim yerleri de yoğun taleple karşılaşıyor. Marina ve palmiye adalarındaki lüks plajlar, oteller ve devasa evler dışında başka bir yaşam da mahallelerde gelişiyor.

Dubai’de Yaşama İlgi Artıyor

Pandemi Sonrası Apartman Daireleri Değil, Müstakil Evler İlgi Görmeye Başladı

Dubai’de yaşam her geçen gün daha hareketli hale geliyor çünkü Dubai büyümeye, gelişmeye hız kesmeden devam ediyor. Yeni projeler hayata geçiriliyor ve insanlara farklı yaşam tarzı seçenekleri sunuluyor.

Yerleşim alanları genişledi ancak, koronavirüs pandemisi sonrasında insanlar, lüks apartman daireleri dışında açık alandaki müstakil evlere ilgi göstermeye başladı. Çünkü bu evler, şehir merkezinde olandan çok daha farklı yaşam tarzını sunuyor.

Dubai’de Yaşama İlgi Artıyor

Dubai’de Yaşamın Öne Çıktığı Bir Mahalle: Jumeirah Adaları

Jumeirah Adaları, marina alanına yakın ve burada kapalı konut geliştirme projeleri yürütülüyor. Yeşilliklerle, göllerle çevrili villalar, 46 küçük ada içerisinde gruplanmış olarak bulunuyor. Yaklaşık olarak 8.000 kişilik bu mahallenin kendine ait eğlence mekanları, lokali ve de marketi bulunuyor.

Dubai’de Topluluk Duygusunun Oluştuğu Jumeirah Adaları…

Jumeirah Adaları içerisindeki sosyal tesiste restoranlar, spor salonu, oyun parkı, salon ve havuz yer alıyor. Pek çok göçmen için ilgi çekici olan bu mahalle ve sosyal tesis, insanların birbiri ile kaynaşması için oldukça elverişli bir ortam. Dolayısı ile bu mahalle, topluluk duygusunun oluşmasında oldukça etkili.

Jumeirah Adaları sosyal tesisinin Genel Müdürü Lorena Guerrero, verdiği bir demeçte burada çok güçlü bir topluluk bilinci oluşmaya başladığını ifade etti. Ve konu hakkında şunları söyledi:

“Topluluklar burayı kendine ait hissediyor. Jumeirah’yı kendilerinin görüyorlar. Burada günün her saatinde, gençlerden oluşan bir grubu ya da çocuklu aileleri görebilirsiniz çünkü her yaşa uygun bir şey var.”

Dubai’de Yaşamın Bir Diğer Mekanı: Dubai Hills

Dubai şehir merkezi dışında yaşamın geliştiği bir diğer yerleşim yeri de Dubai Hills. Dubai Hills inşası, Emaar tarafından yapıldı. Bu kentin projesi 11 milyon metrekarelik alan üzerinde geliştirildi ve binlerce villaya, binaya yer verildi. Ayrıca hastane, okul, alışveriş merkezi ve golf sahası da projeye eklendi.

Dubai’de Yaşama İlgi Artıyor

Kısacası; Dubai şehir merkezi dışında pek çok yerleşim yerinde projeler hayata geçiriliyor ve insanların ihtiyaçlarına cevap veriliyor. Böylelikle her geçe gün Dubai’de yaşam doğasıyla, imkanlarıyla, zengin seçenekleriyle daha cazip hale geliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.