Dünyanın En Büyük Yayın Platformu Twitch, Siber Saldırıya Uğradı!

Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’in saldırıya uğradığı, bazı verilerin sızdırıldığı iddia edildi. Sızdırılan veriler arasında yayıncılara yapılan ödeme kayıtları da yer alıyor. Bir anonim paylaşım sitesinde paylaşılan mesajda,..

Dünyanın En Büyük Yayın Platformu Twitch, Siber Saldırıya Uğradı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’in saldırıya uğradığı, bazı verilerin sızdırıldığı iddia edildi. Sızdırılan veriler arasında yayıncılara yapılan ödeme kayıtları da yer alıyor.

Bir anonim paylaşım sitesinde paylaşılan mesajda, 125 GB’lik torrent bağlantısı ile birlikte Twitch’e erişildiği iddia edildi. Kimliğini açıklamayan bilgisayar korsanı bağlantı ile birlikte “çevrimiçi video akışı alanında daha fazla aksama ve rekabeti teşvik edin” mesajını paylaştı. Anonim sızıntı yapan kişi, bunun sızdırılacak içeriğin sadece ilk kısmı olduğunu belirtti, ancak neyi yayınlamayı planladıklarını da belirtmedi. 

VideoGamesChronicles Saldırıyı Doğruladı

Dünyanın En Büyük Yayın Platformu Twitch, Siber Saldırıya Uğradı! | Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch'in saldırıya uğradığı, bazı verilerin sızdırıldığı iddia edildi. Sızdırılan veriler arasında yayıncılara yapılan ödeme kayıtları da yer alıyor.

VideoGamesChronicles internet sitesi, saldırıyı Amazon kaynaklarına dayanarak doğruladıklarını duyurdu. Habere göre, sızıntı yayıncıların ödemeleri, mobil, masaüstü ve video oyun konsolu Twitch istemcileri için kaynak kodu, Twitch tarafından kullanılan tescilli SDK’lar ve dahili bulut hizmetleriyle ilgili kodlar gibi veriler içeriyor. Ayrıca sızdırılan veriler arasında, Amazon Game Studios’tan henüz yayınlanmamış, “Vapor” isimli Steam rakibi bir oyun platformu ile çeşitli Twitch özelliklerine ilişkin veriler ve Twitch’in dahili güvenlik araçları da bulunuyor.

Twitch ise henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Sızan 125 GB’lık bilgiyi incelediğini belirten bazı Twitter kullanıcıları, torrent’in kullanıcı parolalarını da içeriyor olabileceğini iddia etti. Şifreli bir dosyada bulunan parolalar, eğer kullanıcılara ait parolalar ise şifrenin kırılması ile bunlar da ifşa olabilir. Kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri ve iki aşamalı kimlik doğrulamasını aktifleştirmeleri tavsiye ediliyor.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.