Duş Alırken Yapılmaması Gereken 5 Hata

Duş Alırken İdrar Yapmak

Duş Alırken İdrar Yapmak
Duş Alırken İdrar Yapmak

Duş alırken idrar yapmak kulağa iğrenç ve dinen uygunsuz bir davranış olarak gelsede yapılan araştırmalarda tam tersi görülmüştür. İdrarın içinde bulunan ürenin cilde iyi geldiği hatta bir çok kozmetik ürününde yapay yollarla elde edilen üre kullanıldığı tespit edilmiştir. Tüm bu bilgiler ile sizce cilde iyi gelecek diye duş alırken idrar yapmak tercih edilebilir mi?

Gizli Tehlike Lifler

Gizli Tehlike Lifler
Gizli Tehlike Lifler

Tertemiz ve masum görünen lifler konusunda en az diş fırçaları kadar hassas davranmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Lifler, banyonun nemli ve küflü bir ortamında bakteriler için bulunmaz ev sahipleridir.Bu nedenle en fazla 5 haftada bir mutlaka değiştirilmelidir.

Duş Alırken Saç Dökülmesi

Duş Alırken Saç Dökülmesi
Duş Alırken Saç Dökülmesi

Duş aldıktan sonra biz kadınların en büyük sorunu her yere dökülen, gideri tıkayan saç telleridir. Uzun saçlı kadınlarda bu dökülme bazen o kadar yoğun olur ki, küvetin giderinde siz çektikçe sonu gelmeyecekmiş gibi olan bir yumak birikir. Saçlarını yıkarken hafif masaj yapmak yerine daha sert hareketler ile saçınızı şampuanlarsanız duş alırken saç dökülmesi tetiklenebilir. Aynı şekilde su ısısı 40 dereceniz üzerinde olduğunda bu da daha çok saç telinize veda etmeye yol açacaktır.

Duş Alırken Lens Çıkarılır mı?

Duş Alırken Lens Çıkarılır mı
Duş Alırken Lens Çıkarılır mı

Duş Alırken Yapılmaması Gerekenler arasında lensler de bulunmaktadır. Gün içinde duş almak gerektiğinde lens kullanlar çoğu zaman lenslerini çıkarmayı unutabiliyor ya da önemsemiyor. Ama maalesef lens ile kornea arasına su girmesi çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu riski göze almaktansa lenslerinizi çıkarmak için 1 dakika ayırmak daha sağlıklı olacaktır değil mi?

Doğru Duş Teknesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Duş Alırken Yapılmaması Gereken
Duş Teknesi

Duş teknesi seçimi en az duş alırken yapmamız ve yapmamamız gereken şeyler kadar önemlidir. Peki doğru duş teknesi alırken nelere dikkat etmeli? Öncelikle banyonuzun boyutlarına ve kendi vücut tipinize göre seçmelisiniz. Küçük bir banyoda büyük bir duş teknesi sizin için konforlu olacak olsa da , duş harici banyo kullanımlarında sizi mutlaka zorlayacaktır. Boyut konusunda ideal ölçüleri bulduktan sonra işlevsel olarak değerlendirmelisiniz. Siz hızlı duş alıp çıkanlardan mısınız? Yoksa banyo sizin için bir keyif mi? Eğer keyifçi iseniz o zaman mutlaka oturaklı bir model tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz