Emek Harcanmış İlginç Oyuncak Tasarımları

0 3

Çocuklardan ziyade, yetişkinlerin dahi ilgisini çekmeyi başaran oyuncaklar bulunmaktadır. Mühendisler tarafından prototip olarak geliştirilen ve emek harcanarak, oldukça başarılı görünüme sahip işleyişi olan oyuncaklardan bahsediyoruz. Birçok ülkede bu tarz işlerle uğraşan mühendisler veya kendi tasarımını icra etmeye çalışan insanlar bulunmaktadır. Bugün sizlere bu oyuncakların listesini sunacağız ve oyuncaklar hakkında bilgiler paylaşarak sizlerinde heves edip yapabileceği tarzda oyuncakların bulunduğunu göstereceğiz.
Araba, tren veya farklı tarz oyuncakların, ilgi çekici hale getirerek oyundan çok süs eşyası haline getirilen bu yapılara bir göz atalım. Birçok insanın sahip olmak isteyebileceği oyuncaklar ile sizlere bugün ilginç yapıya sahip ve emek harcanmış tasarımlarla buluşturmayı planladık, gelin bu oyuncakları birlikte inceleyelim.
Günlük hayatımızda kullandığımız eşyaları oyunca haline getirmeyi başaran emek harcamayı seven insanlar, bu işleri iyice ilerleterek harika işler başarıyorlar diyebiliriz. Ev, Araba, Ev eşyası ve benzeri hayatımızda kullandığımız ve minyatüre edilmesi oldukça zor yapıları küçülterek oyuncak haline getiriyorlar. Bunun gibi oyuncakları sizlere aşağıda listelemek ve sizlerin gözlerine hitap edebilecek oyuncaklarla bir araya getirmek istedik.
İlginizi Çekebilir: Android Cihazlar İçin, 5 Google Play Oyunu

Time 4 Machine

Emek Harcanmış Minyatür Oyuncak Tren
Yukarıda bulunan fotoğrafta gördüğümüz minyatür tren, Ukraynalı tasarımcılar tarafından geliştirilmiş harika bir yapıdır. Tamamı metal parçalardan oluşan bu minyatür oyuncak, her bir parçası ince detaylarla işlenmiştir. Sonuç olarak ortaya gerçekten çalışabilen ve ufak bir cihaz ortaya çıkmaktadır. kurgulu olan bu metal tren kurulduğunda hareket edebilir ve gerçek bir trenin işleyişini gözler önüne sermektedir. Bu ve bunun gibi birçok aracın minyatürünü yapan Time 4 Machine, metal parçalardan oluşan birçok minyatür oyuncağına rastlamanız mümkün olabilir.

Poke Topu Plus

Poke Topu Plus
Efsanevi animasyon çizgi filmlerinden Pokemon’u hatırlarsınız. Bu oyuncak ise tamamen Pokemon çizgi filmine uyarlanmış bir oyuncak serisidir. Televizyona ve mobil telefonunuza bağlayarak oynayabildiğiniz bu oyunun asıl ilgi çeken noktası ise, fotoğrafta gördüğünüz poke topudur. Oyun içerisinde yakaladığınız pokemon canavarını poke topunuzla yakalayabiliyor ve çizgi filmde fırlatıldığı gibi hareketler sergileyerek pokemon canavarını oyun içerisinde kullanabiliyorsunuz.

Mezmoglobe

Mezmoglobe
Modern piyasa oldukça fazla ve kinetik oyuncak seçeneği sunabilmektedir. Bu tür oyuncaklar insanın fizik hakkında kafa yormasını sağlar. Bu fotoğrafta paylaştığımız oyuncaklarda bunlardan bir tanesi diyebiliriz. Mezmoglobe, yüzeyinde spiral bir şerit olan sıradan küre şeklinde bir oyuncak gibi görünebilir. Bu çizgi sayesinde top olduğu yerde dönerek, optik yansımalara sebep olmaktadır. Hipnotize etkisi olan bu oyuncak, yurt dışında 30 dolar gibi bir fiyata satılmaktadır.

Kendama

Kendama
Oyuncakların onlarca hatta yüzlerce saat sizleri eğlendire bilmesi için yüzlerce ayrıntıya ihtiyaç duymadığını biliyorsunuz. Kendama’da bunun başka bir örneği olarak nitelendirilebilir. Kendama, yüzlerce yıllık geleneğe sahip bir Japon oyuncağı olarak bilinir. Aşağı doğru sarkan topu dengeli bir şekilde yukarıya çektiğinizde elinizde tuttuğunuz tahtanın üzerinde tutabilmeniz gerekmektedir. Tasarımı basit olarak görünebilir fakat fizik konusunda ve denge konusunda insanların ilgisini çeken hatta hipnoz edebilecek derecede kendini izleten bir oyun yapısına sahiptir.

Bir Cevap Yazın