Eski Sevgilinin, Yeni Sevgilisine Ne Söylemek İstersin?

0 0

14 Şubatın yaklaştığı bugünlerde herkes yalnızlıktan iyice müzdarip bir hale gelmiştir. Zaten bunca insan yalnızken, nasıl yalnız hale gelmiştir karmaşasını aklımıza getirmemeye çalışırken iki sevgili gördüğümüzde acımız yine aklımıza gelmektedir. Bugün sizler için Gaziantep Üniversitesindeki öğrencilere, Eski Sevgilinin, Yeni Sevgilisine Ne Söylemek İstersin? Diye sorduk. Değişik değişik cevaplar aldık. Okumaya devam edin.
Yanlış tercih edilen ilişkilerden sonra en sevdiğimiz söz şüphesiz “Kavun değil ki koklayıp alalım”dır. Gerçekten de öyle sanırım. Hemen herkesin ambalajı o kadar parlak ki. Açıp bakmadan hatta zaman geçirmeden neyin ne olduğunu anlayamıyorsunuz.

Size kendi başımdan geçen bir anımı anlatmak istiyorum.

Günlerden bir gün yalnızlığı çok fazla takmazken, ambalajına kandığım, vaktinde uyarılmadığım, onun için acı çektiğim eski sevgilimin, yeni sevgilisine içimi dökmek istedim.

Ben o çok sevdiğim eski sevgilimle tanıştığımda henüz 17 yaşındaydım. Akıl tabi ki başta değil, karakterin henüz oturmamış, hayata dair beklentinin daha çok eğlenmek olduğu anlarda çıkmıştı karşıma. O anlarda hayatınıza birini almak için çok düşünmeye gerek yok. İyi görünümlü ve eğlenceli biriyse tamamdır. Zaten kendinizi bile bilmediğiniz bir zamanda karşı taraftan beklentinizin de böyle olması çok normal. Ben ona da söylemiştim. Ben hiç aşık olmadım. Böyle görür görmez ah ilk görüşte aşık oldum diyenlere hep özenmişimdir.  Bundan dolayı hep tavlanması zor bir insan olduğumu düşündüm. Karşı taraf da çok iyi oynadı rolünü. Her ne yaptıysa beni elde etti.
O zamanlarda kalbimin sesi üç sokak öteden duyulabiliyorken, gözlerindeki ışık da dünyayı aydınlatmaya yetiyordu. Ama şimdilerde bakıyorum da ne kadar sağlıksız bir ilişkiyi gereksiz yere yürütmeye çalışmışım. Daha o zamanlarda yük almışım sırtıma.

Sizlere en önemli tavsiyem, görüntüsüne aldanmayın.


Evet sizi çok sevebilir. Ama gösteriş tarzı farklıdır. Herkesi aynı anda seçebiliyor mesela ama tabi en çok sizi seviyordur kesin. Gönülden değil tabii sadece ihtiyaçlarını gidermek adı altında birine yanaşırken sizi çok seviyordur.

Ben sevgimi söyleyemem, gösteririm diyenlere inanmayın. 

Bu sözü kullanan biriyle karşılaşınca ondan uzak durun. Bu sözü kullanan kişi üşeniyordur aslında. Ya da hediyelere para vermek istemiyordur. Malum ki cepte timsah taşımak zor zanaat.

Kıyafetine karıştırma


Bir insan sizi değiştirmeye çalışıyorsa, sürekli kıyafetine müdahale ediyor, dışarı çıkmana karışıyorsa hemen aklına “kişi, kendinden bilir işi” cümlesi gelsin. Sen ne kadar bilirsen bil, kalitenden ödün vermeyeceğini de ona bildirmen gerekir.

En iyi yaptığı şey;’çamur atmak’

Büyüdüğü çevreden midir? İçtiği sudan mıdır? Nedir, asla haksız olmuyor. Aldatınca bile. Erkek adam ya, evli değilsiniz ya! Diyen bir anne yetiştirmişse o kişiyi işiniz daha zor. O ne yapsa erkektir yapar olur. Sizin en ufak hatanız olduğunda ısıtır, büyütür defalarca bunu karşına çıkarır.
Beni dert ediyormuşsun,etme.Bugüne kadar ne kadar seversem seviyim asla arayan taraf olmadım.
Beni aradığında sevgilisinin olmasının sorumluluklarını anlattım ona. Ama tabii sizin düşündüğünüzden çok fazla konuştuk. Sonuçta şuan sevgilisi o. İnan ban eski sevgilileri arasında en masumu benimdir herhalde.

Ne yaparsan yap asla yetmeyecek

Evet ne yaparsanız yapın asla ona yetmeyeceksiniz. Belki sevinmiş gibi görünmek zorunda olacaksınız siz içiniz rahat etsin diye ben üzerime düşeni yaptım diyeceksiniz ama o bunları sizin göreviniz olarak adlandıracak.

Hayallere Kapılma

Sizin geleceğinizle ilgili planlarınıza dahil olabilir. Hatta sizi teşvik bile edebilir. Ama evlilikten anladığı tek şey elinin altında olan daimi biri, çocuklarının annesi, bulaşık yıkayıcısı olan kişilerden uzak durun.

Yapmasaydın!


Evet yanlış duymadınız. Her ne yaparsanız yapın, ne kadar fedakar olursanız olun gün gelir adı yapmasaydın olur. Belki zamanında benim gibi oysaydı, alsaydı karşısına uyarsaydı bu kadar üzülmezdim.

Sana yapmış, belki beni daha çok seviyor!

Aklından, Sana yapmış olabilir, belki beni daha çok seviyor, hem büyüdü artık diye düşündüğünü biliyorum. Aslında seni de anlıyorum. İnsan sevdiğine toz kondurmaz ama emin ol bir insan değişmez. Büyümez.
NOT: Bunlar yaşananlardı ve bitti. Hiç olmadığım kadar rahat ve hissizim. Şimdilerde hem şey yanıma kar olarak kaldı. Adına da bunların tecrübe diyoruz ve ayağımızı daha sağlam basıyoruz.
Ben eski sevgilimin, yeni sevgilisine bunları söyledim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sevgilinizle Birlikte İzleyebileceğiniz Üç Romantik Film
Şema bulunamadı.

Bir Cevap Yazın