Eski Telefon Numaraları Nasıl Öğrenilir | Adınıza Kayıtlı Gelmiş Geçmiş Tüm Telefon Numarası Öğrenme

Eski telefon numaraları öğrenmek e-Devlet kapısı ile artık çok kolay! Adınıza kayıtlı gelmiş geçmiş tüm telefon numarası öğrenme işlemi için e-Devlet kullanılabiliyor.

Eski Telefon Numaraları Nasıl Öğrenilir | Adınıza Kayıtlı Gelmiş Geçmiş Tüm Telefon Numarası Öğrenme
Son Güncelleme: Whatsapp

Eski telefon numaraları öğrenmek e-Devlet kapısı ile artık çok kolay! Adınıza kayıtlı gelmiş geçmiş tüm telefon numarası öğrenme işlemi için e-Devlet kullanılabiliyor. İşte ayrıntılar…

Eski Telefon Numaraları Nasıl Öğrenilir?

Eski telefon numaraları nasıl öğrenilir sorusunun pek çok yanıtı var ancak en kolayı e-Devlet sistemi üzerinden öğrenme… Eğer e-Devlet şifreniz varsa dakikalar içinde geçmişten bugüne kadar kullandığınız tüm telefon numaraları bilgisine ulaşabilirsiniz. Daha önce kullanılıp kapatılan eski telefon numaraları ile günümüzde adınıza kayıtlı cep telefonu ya da sabit hat numara öğrenme işlemi yapılabiliyor.

Eski Telefon Numaraları Nasıl Öğrenilir | Adınıza Kayıtlı Gelmiş Geçmiş Tüm Telefon Numarası Öğrenme

E-Devlet Yeni Eski Telefon Numaraları Öğrenme

Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Eğer e-Devlet şifreniz varsa ve yeni eski telefon numaraları öğrenme işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Bilgisayar ya da cep telefonu gibi cihazlardan https://www.turkiye.gov.tr adresine giderek TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yapın
  • Açılan ekranda arama bölümüne “Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu” yazın ve aratın
  • Açılan sayfada “Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemleri” seçeneğine tıklayın

Bu adımları takip ederek adınıza kayıtlı güncel ve eski telefon numaraları bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Türk Telekom eski adıyla Avea, Vodafone, Turkcell hatlarında geçmişten günümüze kaç aboneliğinizin olduğu, kaçının aktif kaçının pasif durumda olduğu burada listelenecektir. Ayrıca adınıza kayıtlı eski sabit hat abonelik bilgileri de burada yer alacaktır. Ekranda her bir başlıkta belirtilen “Detaylı Bilgi” yazısına tıklayarak numaralar hakkındaki tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Eski Telefon Numaraları Nasıl Öğrenilir | Adınıza Kayıtlı Gelmiş Geçmiş Tüm Telefon Numarası Öğrenme

Telefon Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Diyelim ki bir an için telefon numaranızı unuttunuz ya da telefon numarasını hatırlayamayan, telefon numaramı unuttum nasıl öğrenirim diyen biriyle karşılaştınız. Bu durumda telefon numaramı nasıl öğrenirim sorusunun cevabı oldukça basit.

Hemen numarası unutulan cep telefonundan arama kısmına girilir, *101# tuşlaması yapılır ve arama tuşuna basılır. Bu işlemin hemen ardından bir mesaj gelecek ve bu mesajda telefon numarası yer alacaktır.

Android Telefonlarda Telefon Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Eğer eski telefon numaraları değil de güncel olarak kullanmakta olduğunuz telefonun numarasını öğrenmek istiyorsanız direkt olarak telefon ayarlarından da bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Android telefonlarda “Ayarlar” menüsüne gidip “Telefon Hakkında” seçeneğine giderek açılan ekranda cep telefonu numaranız bilgisi ile telefonun model ismi, model numarası, seri numarası ve IMEI numarası bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca “Telefon Hakkında” menüsü içinde yer alan “Durum” seçeneğine de tıklayarak şebeke bilgisini, IP adresini de görüntüleyebilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.