Evde Sağlıklı ve Kolay Çikolata Nasıl Yapılır?

0 0

Çikolatanın zararlı olduğunu düşünen çoğu anne ve baba çocuklarına çikolata yedirmemeyi tercih ediyorlar. Anneler ve babalar haklı olarak çikolatanın içerisinde bulunan katkı maddelerinden dolayı çocuklarını çikolatadan uzak tutuyorlar. Peki, evde kendi sağlıklı çikolatanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Çikolatanın Faydalı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Evde Sağlıklı ve Kolay Çikolata Nasıl Yapılır? | Çikolatanın zararlı olduğunu düşünen çoğu anne ve baba çocuklarına çikolata yedirmemeyi tercih ediyorlar. Anneler ve babalar haklı olarak çikolatanın içerisinde bulunan katkı maddelerinden dolayı çocuklarını çikolatadan uzak tutuyorlar. Peki, evde kendi sağlıklı çikolatanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Evde yapılan çikolataya konulan ceviz çocukların zeka gelişiminde faydalıdır. Ayrıca ceviz içerisinde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önler. Prostat kanserini engeller.

Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Kanseri önleyici özelliği vardır ve savaşır,Damar hastalıklarına karşı faydalıdır,Zihni açarak dinç tutar,Bağırsakları çalıştırır,Kan şekerini düzenler,Stresi azaltır,Cildi korur,Beyin sağlığı için faydalıdır,Görme yetisini artırır.

Çikolatanın Zararları Nelerdir?

Evde Sağlıklı ve Kolay Çikolata Nasıl Yapılır? | Çikolatanın zararlı olduğunu düşünen çoğu anne ve baba çocuklarına çikolata yedirmemeyi tercih ediyorlar. Anneler ve babalar haklı olarak çikolatanın içerisinde bulunan katkı maddelerinden dolayı çocuklarını çikolatadan uzak tutuyorlar. Peki, evde kendi sağlıklı çikolatanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?Dişlerin çürümesine neden olur,Kilo aldırır,Migreni tetikler,Selülit oluşumuna neden olur,Alerjiye neden olabilir.

Doğal Çikolata Nasıl Yapılır? Sağlıklı Çikolata Tarifi

3 su bardağı ceviz1 su bardağı kakao1 su bardağı agave2 tatlı kaşığı limon suyu1 tutam tuzBir miktar hindistan cevizi

Yapılışı

Evde Sağlıklı ve Kolay Çikolata Nasıl Yapılır? | Çikolatanın zararlı olduğunu düşünen çoğu anne ve baba çocuklarına çikolata yedirmemeyi tercih ediyorlar. Anneler ve babalar haklı olarak çikolatanın içerisinde bulunan katkı maddelerinden dolayı çocuklarını çikolatadan uzak tutuyorlar. Peki, evde kendi sağlıklı çikolatanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?Cevizleri mikserde parçaladıktan sonra üzerine agave, limon suyu, kakao ve tuz ilave edilir.Elle tüm malzemeler yoğurulduktan sonra parçalar halinde alınarak yuvarlanır.Yuvarlanan toplar Hindistan cevizine bulanır ve servis edilir.

Bir Cevap Yazın