- 27 Haz 2020 - 21:00 G: 27 Haz 2020 - 21:01

7 Farklı Güve Adam Efsanesi ile Geçmişten Bugüne Mothman Kimdir ?

İkinci Dünya Savaşı döneminin en korkutucu efsanelerinden olan Güve Adam kimdir? Güve adam efsanesi gerçek midir? Güve adam neye benziyor?

mask

1966 yılından bu yana süregelen korku efsaneleri arasında yer alan Güve Adam kimdir ? Güve Adam efsanesi gerçek midir? Efsanenin kahramanları neler yaşamıştır? Siz de bu muhteşem hikayeyi öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam ediniz...

Korku efsanesi kültürünün en bilinen ve korkulan karakterlerinden olan Güve Adam hikayesi nasıl başlamıştır? İşte, hikayenin detayları...

2/15
mask

Güve Adam ilk defa nerede görüldü?

Güve Adam 1966 yılında Amerika’ nın West Virginia'da  görülmüştür. Paranormal olaylar ile ünlü West Virginia 'da gerçekleşen bu olay uzun bir süre dilden dile aktarılmış ve efsane halini almıştır.

3/15
mask

Güve Adam Efsanesi 1 : Köpeği Olan Adam ve Morthman

Bir adam gece yarısı evinde televizyon izlerken kanalın birden yok olduğunu görür. Bunun üzerine de köpeği deli gibi havlayarak ahıra doğru koşar. Köpeğini takip eden adam ahırda bir hayvan ya da insan olamayacak kadar uzun ve kırmızı büyük gözleri olan bir yaratık görür.

4/15
mask

Köpeğini bulamadı...

Köpeği hala o yaratığa bakarak havlarken adam içeri girip tüfeğini alır ve her ihtimale karşı tetikte beklemeye başlar. Sabah olduğunda dışarı çıkar ve köpeğini arar ama o gecede sonra köpeğini bir daha bulamaz.  

5/15
mask

Güve Adam Efsanesi 2: Mezarlık Bekçici ve Morthman

Güve Adamı gören ilk kişilerden biri de bir mezarlık bekçisidir. Bir gece mezarlıkta kafasının üstünde bir gölge geçtiğini gören bekçi ilk başta gökyüzüne baktığında hiçbir şey göremez. Daha sonra devasa büyüklükte bir yaratığın bir ağaçtan diğerine konduğunu görür.

6/15
mask

Devasa insan böcek karışımı varlık...

Morthman olarak da bilinen Güve Adam 2-3 metre uzunluğunda devasa kanatları olan kırmızı korkutucu, vücudu pullarla kaplı olan ve yarı insan yarı yaratık karma bir varlıktır. Bu varlık o tarihlerde televizyonda da yayınlanarak insanların bilmesi sağlanmıştır.

7/15
mask

Fotoğrafları çekildi mi?

Hatta bazı kaynaklarda Güve Adamın fotoğraflarının çekildiği de söylenmektedir. Bazılarına devasa bir bazılarına göre insan üstü bir varlık bazılarına göre ise bir uzaylıdır bazılarına göre de Batman karakterine benzediği için kostüm giymiş bir insan olduğunu düşünülmektedir. 

8/15
mask

Bu konu hakkında birçok teori ortaya atılmıştır. İlk göründüğü tarih 1966 yılında olarak bilinse de eski medeniyetlerde özellikle Mezopotamya ve Antik Mısır dönemlerindeki kalıntılara bakıldığında o zamanlarda da devasa boyutta gözleri kırmızı yarı insan yarı hayvan görünümlü çizimlerin olduğu görülmüştür.

9/15
mask

Güve Adam Efsanesi 3: Genç Kadın ve Güve Adam

1966 yılından daha önce de Güve Adamın görüldüğü söylenmiştir. Gece yarısı seyahat eden bir kadın yol kenarında insan olamayacak kadar büyük ve yavaş hareket eden bir yaratık görmüştür. Daha detaylı görebilmek için arabasını yavaşlattığı esnada yaratığın kanatlarını açarak oradan uzaklaştığını söylemiştir.

10/15
mask

Güve Adam Efsanesi 4: Anne Oğul ve Güve Adam

Bir diğer olayda bir kadının oğlunun gökyüzünde uçan dev bir kelebek gördüğünü söylemesidir. Günler geçtikçe bu olaylar hızla artış göstermiştir. Gece dolaşmak için evden ayrılan bir çift yolda giderken karşılarına insana benzeyen devasa bir yaratığın çıktığını bildirmişlerdir. Polis ifadesinde yaratığın onları adeta kırmızı gözleriyle hipnoz ettiğini söylemiştir.

11/15
mask

Güve Adam Efsanesi 5: Yaratık gören adamlar...

Şehir sınırına kadar çifti takip eden bu yaratık sonra birden gözlerden kaybolmuştur. Aynı gün içinde ise bir adam komşusunun evinin çatısında dev kanatları olan bir insanın beklediğini bildirmiştir. Olayların ardından kasaba şerifi  Güve Adamı gören birkaç kişiyi de yanına alarak yaratığın göründüğü bölgeye gitmeye karar vermiştir.

12/15
mask

Pilotlar gördü...

Bölgeye gittiklerinde kulakları sağır edecek kadar güçlü tiz bir ses duymuşlardır. Hatta o bölgeye iniş yapacak pilotlar uçaklarının etrafında kuş olamayacak kadar büyük bir şeyin uçtuğunu bildirmişlerdir. bu bölge ve çevresiyle ilgili daha onlarca olaylar meydana gelmiştir.

13/15
mask

Güve Adam Efsanesi 6: UFO Olayları ve Güve Adam

Güve Adamın nereden neden geldiği tam olarak bilinmese de o dönemlerde yaşanan ufo olayları nedeniyle dünya dışı varlık olma ihtimali daha olası bir durum olarak kabul edilmiştir.

14/15
mask

Güve Adam Efsanesi 7: II Dünya Savaşı ve Mothman

Bu konudaki bir diğer teori de İkinci Dünya Savaşı sırasında yer altı sığınakları fazla  olan bu yerde Güve Adamın bu sığınaklarda saklandığıdır. Mothman 'in aynı zamanda savaş sırasında düşmanı yenmek için yapılan deneylerden biri olduğu düşünülmektedir. Düşmanı yenmek için mutasyona uğratılmış bir insan olduğu düşünülür. Bu teoriyi destekleyen şey ise karşılaştığı hiçbir insana zarar vermemesidir.

15/15
mask

Kitabı yazıldı...

Paranormal ve Ufo araştırmacısı olan John A.Kell ortaya çıkan bu Güve Adam olaylarını detaylı bir şekilde araştırmıştır. Daha sonra elde ettiği bilgileri bir kitapta birleştirmiş ve adını “Mothman Kehanetleri” koymuştur. Yıllar geçtikçe bu olay bir filme bile uyarlanmıştır. 

27 Haz 2020 - 21:00 - İlginc Konular --- Okunma

# İLGİNÇ BİLGİLER İLE İLİŞKİLİ:
# TARİH İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.