- 19 Kas 2020 - 22:52 G: 20 Kas 2020 - 11:43

Ekrem İmamoğlu Açıkladı: 2021 Yılı Yatırım Bütçemiz 18 Milyar Lira Olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılı için İBB bütçesini Meclis oturumuna sundu. Ekrem İmamoğlu, iştirakler dâhil İBB’nin toplam bütçesinin 75,5 milyar lira olacağını bildirdi. Yatırım bütçesi ise toplamda 18 milyar liraya ulaşacak.

Ekrem İmamoğlu Açıkladı: 2021 Yılı Yatırım Bütçemiz 18 Milyar Lira Olacak! mask

İBB Başkanı İmamoğlu, 2021 yılı İBB bütçesinin sunumu öncesinde İBB Meclis’inde grubu olan partilere nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıda açılış konuşması, Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. Açılış konuşmasının ardından İmamoğlu, 2021 İstanbul Büyükşehir Belediye Bütçesi sunumu için meclis kürsüsüne geçti.

2/14
Ekrem İmamoğlu: Sırt Sırta Vermeye Hazırız mask

Ekrem İmamoğlu: Sırt Sırta Vermeye Hazırız

Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada pandemi sürecinde kurumsal açıdan yaşanan süreci özetledi. Konuya ilişkin İmamoğlu, ‘’Tüm gücümüzle çalışmaya, hükümetimizin ve yetkili tüm kurulların alacağı hızlı kararları uygulamak için İBB olarak sırt sırta vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim.’’ dedi.

3/14
İBB ve İştirak Çalışanlarından 2000 Kişi Covid-19 Pozitif mask

İBB ve İştirak Çalışanlarından 2000 Kişi Covid-19 Pozitif

Alınan tüm tedbirlere rağmen 17 Kasım 2020 itibari ile, İBB ve İştiraklerinde çalışan yaklaşık olarak 2.000 kişinin covid-19 pozitif olduğunu dile getiren İmamoğlu, 1322 personelin karantinada olduğunu duyurdu.

4/14
‘’Salgının Yayılma Hızını Kesebiliriz’’ mask

‘’Salgının Yayılma Hızını Kesebiliriz’’

İBB Bilim Kurulu tarafından, 2-3 haftalık kapanma önerisi aldıklarını dile getiren Ekrem İmamoğlu, yeni alınan önlemleri meclis üyeleriyle paylaştı. Salgının kötü gidişatının önlenmesi için birlikte çalışmaya vurgu yapan İmamoğlu şunları söyledi: “Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığı’mızla, belediyemiz ortak çalışabilirse, elimizdeki imkân ve araçlarla salgının yayılma hızını kısa sürede kontrol altına almamız mümkündür.’’

5/14
‘’Salgın ile Mücadelenin İBB’ye Ek Maliyeti 2,1 Milyar Lira’’ mask

‘’Salgın ile Mücadelenin İBB’ye Ek Maliyeti 2,1 Milyar Lira’’

Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Ekrem İmamoğlu, bu çalışmaların İBB’ye ek maliyetinin 2,1 milyar lira olduğunu duyurdu. Ayrıca İmamoğlu, hükümetin yerel yönetimlere destekte bulunmadığının da altını çizdi.

6/14
‘’İBB Gelirinin Dörtte Birini Borç Ödemek İçin Kullanacak’’ mask

‘’İBB Gelirinin Dörtte Birini Borç Ödemek İçin Kullanacak’’

Detaylı ve uzun açıklamalar yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendilerinden önceki yönetimin, hesapsız kitapsız olarak yaptığı borçları ödediklerini kaydetti. Yapılan çalışmalara göre; tüm gelirlerin dörtte biri, eski yönetimin açtığı borçların kapatılması için kullanılacak.

7/14
‘’Yatırımlar Yapmaya Devam Ettik’’ mask

‘’Yatırımlar Yapmaya Devam Ettik’’

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen İBB olarak yatırımlara hız kesmeden devam edildiğini söyleyen İmamoğlu, işlerin durmasına izin vermediklerini dile getirdi. Eldeki kaynakların doğru kullanılması sayesinde işlerin durmasına engel olduklarını söyleyen Başkan, İstanbul’un her yerinde ciddi yatırımların gerçekleştirildiğini duyurdu

8/14
‘’1 Milyondan Fazla Haneye Yardım Ettik’’ mask

‘’1 Milyondan Fazla Haneye Yardım Ettik’’

Sosyal yardım bütçesinin 4 kat arttırıldığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, 2020 yılında kıtlaşmaya başlayan kaynakları her ardından çok iyi değerlendirdiklerini altını çizdi. Bu sayede sosyal yardım bütçesi 4 kat arttırıldı ve 1 milyondan fazla haneye yardım edildi.

9/14
‘’Kurdaki Artış İstanbullular İçin 5,4 Milyar Lira Ek Borç’’ mask

‘’Kurdaki Artış İstanbullular İçin 5,4 Milyar Lira Ek Borç’’

Konuşmasında eski İBB yönetiminin borçlarına değinen İmamoğlu, kendilerinden önceki yönetimin 5,8 milyar TL ticari borcun yanı sıra 2 milyar Euro üzerinde finansal borç bıraktığını söyledi. Kurdaki artış nedeniyle eski yönetimin açığı bu borç, İstabullular için 5,4 Milyar Lira ek borç yüküne neden oldu.

10/14
‘’Türkiye’nin Başına Gelenler, Ekonomiyi Yönetenlerin Yanlış Kararlarının Sonucu’’ mask

‘’Türkiye’nin Başına Gelenler, Ekonomiyi Yönetenlerin Yanlış Kararlarının Sonucu’’

Kurdaki artış ve eski borçlar nedeniyle hem Türkiye’nin hem de İBB’nin başına gelenlerin sorumlusunun, ekonomiyi yönetenlerin yanlış kararlarının sonucu olduğunun altını çizen Ekrem İmamoğlu, ekonominin rasyonaliteden uzak yönetilmesinin TL’nin değer kaybetmesine neden olduğunu ifade etti.

11/14
‘’İBB Toplam Bütçesi 2021 Yılında 75,5 Milyar TL’ye Ulaşacak’’ mask

‘’İBB Toplam Bütçesi 2021 Yılında 75,5 Milyar TL’ye Ulaşacak’’

İBB 2021 bütçesinin, yapılan çeşitli araştırmaların sonucunda İstanbulluların talep beklentileri doğrultusunda oluşturulduğunu dile getiren Ekrem İmamoğlu, toplam bütçe gelirinin 25,5 milyar lira olduğunu ve bütçe giderlerinin de 28,9 milyar lira olarak planladıklarını duyurdu. Arada 3,4 milyar lira açık olacağını ifade eden İmamoğlu, iştirakler ile birlikte toplam bütçenin 75,5 milyar lira olacağını söyledi.

12/14
‘’Kamu Vicdanını Zedeleyici Harcama Yapmadık’’ mask

‘’Kamu Vicdanını Zedeleyici Harcama Yapmadık’’

İBB bütçesi ile ilgili açıklamalarına devam eden İmamoğlu, kamu vicdanını zedeleyici hiçbir harcama yapmadıklarının da altını çizdi. Geçmiş yönetimle kendileri arasında fark bulunduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu, hizmetleri ve yatırımları, kendilerinden önceki rakamların çok çok altında gerçekleştiğini duyurdu.

13/14
‘’Gelecek Yıl 11,1 Milyar Lira Civarında Net Yatırım Yapılacak’’ mask

‘’Gelecek Yıl 11,1 Milyar Lira Civarında Net Yatırım Yapılacak’’

2021 yılı içinde 28,9 milyar lira olması beklenen gider bütçesinin tam olarak üçte birinin yatırım bütçesi olduğunu söyleyen İmamoğlu, gelecek yıl içerisinde tam olarak 11,1 milyar lira net yatırım yapılacağını söyledi.

14/14
‘’Dünyaya Örnek Olacak Yerel Demokrasi Modeli Gerçekleştireceğiz’’ mask

‘’Dünyaya Örnek Olacak Yerel Demokrasi Modeli Gerçekleştireceğiz’’

Ekrem İmamoğlu, yaptığı konuşmada dünyaya örnek olacak yerel demokrasi modelini geliştirmek gibi bir önceliklerinin olduğunu söyledi. Ortak akıl ile masada alınan kararlara yönelik de ayrıntılar verdi. İmamoğlu, bu konuda 2021 yılında yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak ön bilgiler sundu.

19 Kas 2020 - 22:52 İstanbul- Siyaset --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 273.752 gösterim gerçekleşti.

# CHP HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı