Google O Nedenden Dolayı 150 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

Fransa ‘dan Google ‘a 150 milyon Avro Para Cezası Geldi! Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Google sorunu, Fransa ‘da da ortaya çıktı. İnternet bağlantılarında yaşanan gecikme ve yavaşlamanın ardından, dünya reklamlardan..

Google O Nedenden Dolayı 150 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!
Son Güncelleme: Whatsapp

Fransa ‘dan Google ‘a 150 milyon Avro Para Cezası Geldi!

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Google sorunu, Fransa ‘da da ortaya çıktı. İnternet bağlantılarında yaşanan gecikme ve yavaşlamanın ardından, dünya reklamlardan şikayetçi oldu. Fransa da şikayette bulunan ülkeler arasında oldu.

Google ‘dan Rekabete Aykırı Davranış

Fransa Rekabet Kurumu, konunun temelinde Fransa’nın en çok rahatsız olduğu konunun, Google ‘ın sahip olduğu rekabet gücünü kötüye kullandığıdır.

İtiraz Edecekler!

Google ise Fransa Rekabet Kurumu tarafından yapılan bu karara itiraz etme isteğinde. Fransa Ulusal Bilişim ve Özgürlükler Komisyonu (CNIL)tarafından yapılan açıklamaya göre Google, 2020 yılı ocak ayı içerisinde 50 milyon avro ödemek zorunda kalacak.

2017 – 2019 Yılları Arasında Ceza Ödedi

Google, 2017 2019 yılları arasında toplamda 8.21 milyar avro ceza ödemişti. Dijital dünyanın büyük devi olan Google, pazarın yüzde 32.3 ‘lük kısmını oluşturuyor. Bu yönü ile sektörde hem öncü hem de sözü geçer durumda olan firma, geçtiğimiz yıl 136 milyar dolardan daha yüksek bir miktarda gelir elde etti.   İlginizi Çekebilir: Google Recorder Nedir?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.