Göz halkaları göz altında oluşan ve çeşitli sebeplerden kaynaklanan bir tür cilt kusurudur. Uykusuzluk ve yorgunluk başta olmak üzere pek çok sebepten kaynaklanabileceği gibi genetik faktörler de göz halkası neden olur sorusunun yanıtlarından biridir.

göz altı halkaları için bitkisel çözüm, göz altı halkaları kremi

Göz Halkalarına Ne Sebep Olur

Yaşam tarzıyla da doğrudan ilintili olan göz halkaları sizin hakkınızda ipuçları verir niteliktedir. Bunlardan ilki düzensiz ya da kalitesiz beslenmedir. Su tüketiminin yetersiz olması da göz halkalarına neden olan bir başka alışkanlıktır. Alerjik bir bünyeye sahip olmak, fazla güneşe maruz kalmak ve tüm bunların ötesinde yaşlılık da göz altı morluklarının ana sebepleri arasında kolaylıkla gösterilebilmektedir.

göz halkaları için krem, göz halkaları için maske, göz halkalarından nasıl kurtulunur

Göz Halkalarının Rengi Ne İfade Eder

Göz halkası nedir diye soranların merak ettiği bir başka konu ise halkaların koyuluk derecesinin ne ifade ettiğidir. Göz altındaki kahverengi halkalar genetik yatkınlığı ifade ederken mor-mavi halkalar uyku düzensizliğini ifade etmektedir. Halkalarda görülen kırmızımsı renkler ise cilt tabakasında meydana gelen yıpranmayla ilişkilidir.

göz halkaları, göz halkaları neden olur, göz halkalarına ne iyi gelir

Göz Halkalarından Nasıl Kurtulursunuz

Göz halkaları hem sağlık açısından hem de estetik görünüş açısından bu dertten muzdarip olanları fazlaca rahatsız etmekte ve bunlardan kurtulmanın yollarını araştırmaya itmektedir. Göz halkalarından kurtulmak için yapılması gereken yöntemlerin ilki soğuk komprestir. Bunu soğuk suya batırıp çıkartacağınız bir havluyla yapabileceğiniz gibi buzluğa atacağınız yemek kaşıklarını göz altınızda bekleterek de yapabilirsiniz.

koyu göz halkaları için krem, göz altı halkalarının nedenleri, göz halkası ameliyatı

Limon Mucizesi

Göz halkaları nasıl giderilir sorusunun cevabı olarak yapılabilecek bir diğer yöntem ise limon suyudur. Sıkacağınız bir limon suyunu pamuk yardımıyla halkaların üzerine sürün ve gözünüze kaçırmamaya özen gösterin daha sonrasında yüzünüzü yıkayın ve bu işlemi tekrar edin. Limon cildinizi yenilemeye yardımcı olacaktır.

göz halkaları nasıl kapatılır, göz halkaları için çözüm, göz altı halkaları için maske

Patates ve Elmadan Yardım Alın

Halkalardan kurtulmanın başka yolu ise çiğ patatestir. İster patatesi soyup dilimleyerek sorunlu bölgeye koyun isterseniz de suyunu sıkarak bu suyla göz halkalarına masaj yapın. Bu yöntem ile hem göz halkalarınızdan hem de şişkinliğinden kurtulacaksınız. Elma da tıpkı patates gibi içerdiği doğal asitler sayesinde göz altlarında oluşan koyu renkli halkalara iyi gelecek ve sizi sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır. 

göz altı halkaları için en iyi krem, göz altı halkaları için, göz altı halkalarına çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz