Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak İster Misiniz?

İnternetten para kazanmak isteyenler müjde! Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak İster Misiniz? Seo Nedir? Seo uyumlu makale nasıl yazılır diye merak...

İnternetten para kazanmak denildiği zaman alınabilecek sonuçlardan biridir makale yazarak para kazanmak, eğer internetten para kazanmak istiyor ve araştırmalar yapıyorsanız bu sonuçla karşılaşmanız olası. Bugün sizlere Makale Yazarak Para Kazanma konusunda bilinen her şeyi aktarıp kazanç elde etme yollarından bahsedeceğiz. Bu makale sonunda, satış yapmaya hazır olacak ve para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Makale Nedir?

Makale Nasıl Hazırlanır?

SEO Nedir? SEO Kuralları Nedir?

Bilinen SEO Kuralları Nelerdir?

Makale URL(Adresi) İçin SEO Kuralları

Meta (Açıklama Alanı İçin) SEO Kuralları

Makale İçi Başlıklar İçin SEO Kuralları

Hazırlanan Makale İçerikleri Nasıl Satılır?

Kazanç Oranları Nasıldır?

Makale Nedir?

Makaleler, konusunda uzman kişiler tarafınca yazılan asıl amacı bilgi aktarmak, bir görüşü desteklemek, bir tezi ortaya koyup savunmak, gazete, dergi, internet sitesinde yayımlanan, belirli uzunlukta, başlıklar halinde bulunan yazıdır.

Bilinen ve resmi dil ile makalenin tanımı budur, bizi ilgilendiren kısmı burada bulunan “internet sitesinde yayımlanan” hazırlayacağımız makaleler internet sitelerinde yayınlanarak konular hakkında bilgiler verecek, güncel haberleri aktaracak ya da alıcının istediği konu hakkında olacak

Makale Nasıl Hazırlanır?

Makale yazmak için en azından temel imla kurallarına sahip olmanız gerekiyor, Akıcı bir dil ile düzgün bir Türkçe ile yazmanız gerekiyor. Makalelerde SEO uyumu olmak zorunda çünkü satın alan müşteriler satın aldıkları makalelerin Google’da üst sıralarda çıkmasını ister. SEO uyumlu makaleler Google’da kısa süre de tırmanışa geçerek makale satın alan müşteriyi hoşnut eder.

Makale yazarken kullanılacak program en basit Office Programı olan Word’dür, Word kullanımındaki amaç yazılan makaleyi güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırmak ve içine resimleri de muhafaza edebilmek. Word programı kendi içerisinde sözlük bulundurduğu ve yazım kuralları için uyarıda bulunduğu için oldukça önemli bir programdır.

Makale yazarken oldukça geniş bir yelpaze de araştırma yapmanız gerekiyor. Yazacağınız şey bir haber konusu ise o haberin birkaç kaynaktan okunarak teyit edilmesi ve en doğru bilgilerin içermesi gerekmekte.

SEO oranları makaleler için oldukça önemlidir, SEO oranına uymayan makale tekrar iade edilebilir hatta müşterinin sizden tekrar makale almamasına yol açabilir.

SEO Nedir? SEO Kuralları Nedir?

Kısaca SEO ya da Türkçe olarak bilinen Arama Motoru Optimizasyonu, Google Botlarının yazılan makalenin; sitenin tanımlanmasına yardımcı olur.

Örnek olarak bir Teknoloji makalesi yazmak istiyor ve o konuda üst sıralarda çıkmak istiyorsanız “Teknoloji” kelimesine ağırlık vermeniz gerekiyor tabi iki SEO uyumu yaparken Neden – Sonuç ilişkisi bozulmamalı, metin akışı sekteye uğramamalı. Makale içerisinde Teknoloji kelimesi tek başına yeterli kalmayacaktır. Kullanıcılar makaleye ulaşmak için Teknoloji yerine Google’da Teknoloji Haberleri olarak arama da yapabilir. Bu aramaları göz önünde bulundurarak hatta Google’da araştırma yaparak ona göre niş bir anahtar kelime seçerek makale oluşturulmalıdır.

SEO Konusunu fazla uzatmadan kısa olarak tanımlarsak, Anahtar kelimeler sayesinde Google’a siteyi veya yazıyı tanıtmak olarak değerlendirebiliriz.

Bilinen SEO Kuralları Nelerdir?

Makale Başlığı İçin SEO Kuralları:

• Başlık anahtar kelimeyi içermeli.• Başlık En az 3 Karakter, En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı.

Makale URL(Adresi) İçin SEO Kuralları

Makaleler paylaşılırken URL kısmı seçilebiliyor ve makale içeriğine göre ayarlamalar yapılabiliyor. Bu konu çoğunlukla makale satın alanlar için geçerli ancak satış yaparken destek olmak istiyorsanız URL yönetimi konusunda destek olabilirsiniz.

Anahtar kelimeyi içeren URL’ye Örnek : “makale-yazarak-nasıl-para-kazanılır.html”

Meta (Açıklama Alanı İçin) SEO Kuralları

Makaleler için açıklama kısımları oldukça önemlidir; Google, siteye eklenen içeriklerin denetimi sağlarken Meta ya da diğer bilinen adı ile Açıklama kısımlarına dikkat eder, açıklama kısmı Anahtar kelimeleri içerir ve ilgi çekici olursa Google’da hızla yükselecektir.

Meta kısımları genelde makaleyi satın alan kullanıcılara bırakılır ancak makale satarken destek olmak ve kaliteli hizmet sunmak istiyorsanız bu konuda desteklerde bulunabilirsiniz.

• Meta Satırı Kesinlikle Anahtar Kelimeleri İçermeli.• Meta Alanı 160 Karakterden Fazla Olmamalı.• Meta Alanı İçin Kurulan Cümle Kesinlikle Anahtar Kelime İle Başlamalı.

Makale İçi Başlıklar İçin SEO Kuralları

Makale içerisinde bulunan başlıklar önemlidir, makale içerisinde bulunan başlıklar hem okuyucu için bir artı hem de Google botları için bir artıdır, aradıklarını iki taraf da daha kolay bulur. Bu sayede index alma sürecini hızlandırarak memnuniyet konusunda artışa gidebilirsiniz.

• Makale içerisinde bulunan bir başlık Kesinlikle H1 etiketine sahip olmalı.• Mutlaka alt başlıklar halinde olmalı, anahtar kelimeyi içermeli ve H2 Etiketi biçiminde olmalı.• Mutlaka Başlıkların birisi H3 Etiketine sahip olmalı.

İşin can alıcı kısmına işte şimdi geldik, yukarıda bahsedilenler dışında mutlaka dikkat edilmesi gereken konular da bunlardır, SEO Uyumlu makale yazımı için bahsedilenlerin göz önünde bulundurulması gereklidir.

• Anahtar kelime yoğunluğu 2,5 – 3% oranında olmalı, kullanıcıyı sıkmadan makale içerisine yayılmış olmalı. Makale yoğunluk hesaplaması için kullanılan formül de şu şekildedir: (Anahtar Kelime Sayısı / Toplam Kelime Sayısı) X 100 = Anahtar Kelime Yoğunluğu• Anahtar kelimeler makale başında ilk 50 ve 100 içerinde mutlaka olmalı, bu sayede Google robotları ilk seferde makale içeriğini anlayacaktır.• Makale içerisinde anahtar kelimeler; Kalın, İnce, İtalik Şekilde biçimlendirilmeli, bu şekilde biçimlendirilme yapılmasındaki amaç yine Google robotlarının ilgisini çekebilmektir.• Anahtar kelimeler makalenin son 50 – 100 Kelimesi içerisinde bulunmalı.

Hazırlanan Makale İçerikleri Nasıl Satılır?

Evet; beklenen kısma geldik, makaleleri hazırladık ancak nasıl satacağımız hakkında bilgimiz bulunmuyor. Bilgisizlik yanında korkuları da getirerek satıcıları tedirgin hale getiriyor.

“Makalemi satacağım ama… Ya ödeme alamazsam” soruları akıllarda oluşuyor ve alıcılara karşı da bir güvensizlik yaşanıyor. Bunlar için özel olarak kurulmuş platformlar var, makalelerinizi yayınlayarak sayış yapabilir ya da özel içerik hazırlama siparişi alarak müşterileriniz için özel içerikler hazırlayabilirsiniz.

Bilinen ve sırf bu iş için kurulan birkaç makale sitesi:

makaleyaz.net (İçerisinde hazır makale ekleme özelliği barındıran ya da özel sipariş alma alanına sahip olan bir makale sitesidir, ister makalelerinizi belirlenmiş kategorilerde yayınlayarak alıcı bekler ister özel olarak siparişler alarak müşterilere satış yapabilirsiniz. Ödeme Alt Limiti 20TL)

iyimakale.com (Hazır makale yayımlamak ve özel sipariş almak üzerine kurulu bir sitedir, Ödeme alt limiti 50TL)

yazkazan.net (Yaz kazan sitesi, sizler için hazır başlıklar veriyor ve yapmanız gereken bu başlıklar için araştırma yaparak makale hazırlamak. 200TL Ödeme Limiti)

Makaleleri güvenle satabileceğiniz sitelerden birkaçı bunlar, ancak bunlara bağımlı kalmak istemeyecek olursanız. R10, WM Aracı, Bionluk gibi sitelerde özel makale yazımı yapılır şekilde ilanlar vererek kendinize müşteriler kazanabilirsiniz. Makale satışı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli maddelerden biriside makale açıklamasıdır.

Makale açıklamasında müşteriye ne sunduğunuzu sadece bir dil ile anlatmalı ve güven vermeniz gerekmekte, fazla abartıya girmeden makalenizi pazarlamanız ve ikna etmeniz gerekmekte.

Kazanç Oranları Nasıldır?

Makale kazanç oranları şu an için sabit olarak 100 Kelimesi 1.5TL’dir, ancak bu oran yabancı dilde yazılan makaleler için farklılık gösterebilir, 100 Kelimesi 2.5TL’ye kadar çıkabilen makalelerden biridir. Tamamen yabancı dilde oluşturularak hazırlanmalı ve gramer konularına çok dikkat edilmelidir. Yabancı dildeki makalelerin bu kadar değerli olma sebeplerinden birisi de, Google Adsense kazançlarının yurt dışı amaçlı olan sitelerde daha fazla olması.

Büyük uğraş isteyen ve yazımı Türkçe makalelerden daha zor olması nedeni ile bu şekilde bir fiyatlandırma söz konusudur, kendi makalenize güveniyor ve özel araştırmalar yaparak başka sitelerde daha önce bulunmayan bilgiler yayınlıyorsanız. Bağımsız satış yaptığınız sitelerde fiyat değişikliği yaparak 100 Kelimesi 2TL’den bile satabilirsiniz. Bu konuda piyasanın ne çok üstünde ne de çok altında kalmalısınız.

Piyasa üstü satış gerçekleştirirseniz müşteri kaybına uğrar hatta hiç satış yapamazsınız, piyasa altında satışlar da gerçekleştirerek satış yaparsanız diğer makale yazar arkadaşlara haksızlık etmiş bir nevi kazançları ile oynamış olursunuz.

İnternetten Para Kazanmak ve SEO Uyumlu Makale Yazmak, konusunun sonuna geldik. Paylaşım hakkında görüşlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın lütfen.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Dev Rehber: İnternetten Para Kazanın

13 Kas 2019 - 12:00 - Güncel --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?