Kıyamet Senaryolarından Sağ Kurtulmak İçin Sığınabileceğiniz Yerler

Olası kıyamet senaryoları insan beynini her daim işgal etmiş düşüncelerin başında geliyor. Öyle ki bu senaryolardan yola çıkarak pek çok bilim kurgu r...

aoraki-90388_1920
aoraki-90388_1920
+1
Haber albümü için resme tıklayın
Olası kıyamet senaryoları insan beynini her daim işgal etmiş düşüncelerin başında geliyor. Öyle ki bu senaryolardan yola çıkarak pek çok bilim kurgu romanı yazılıyor ve kıyamet sonrası temalı filmler çekiliyor. Teknoloji çağının hızla gelişmesi de bu tip senaryoların yepyeni boyutlar kazanmasına neden olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı bilim insanları da bu tip korku senaryolarına yönelik bilimsel araştırmalar yapmaya başladılar. Yeni Zelanda’da bulunan Otaga Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma da kıyamet senaryolarından sağ kurtulmak için sığınabileceğiniz yerler hakkında detaylı bilgiler içeriyor.

KÜRESEL SALGINLAR BAZ ALINARAK YAPILAN BİR ARAŞTIRMA

Kıyamet senaryoları denildiğinde akla ilk büyük çaplı ölümcül salgın hastalıklar geliyor. Bilim kurgu ve kıyamet temalı filmlerden de aşina olunduğu üzere bu tip salgınlar bazı virüslerin çeşitli mutasyonlara uğraması sonucunda insan yaşamı için büyük tehdit oluşturuyor. Olası bir beklenmeyen salgın hastalık durumunda hayatta kalabilmek için bulunduğunuz noktadan büyük bir önemi var. Bunun için de bilim insanları genellikle ada yaşamına uygun olan lokasyonları gösteriyor. Dört tarafı deniz ya da okyanusla çevrili olan adalar salgın hastalığın taşınmasının zor olduğu bölgeler olarak nitelendiriliyor. Öyle ki yapılan araştırmada adaların bu bakımdan en güvenilir yerler olduğu ortaya çıkmıştır. Fakat bilim insanları dünya üzerinde yer alan adaların dünya nüfusunu kurtaracak kadar yeterli olmadığını da söylüyor. Hatta adalarda yeni bir dünya nüfusu oluşturacak kadar bile alan bulunmuyor.

SALGIN DURUMUNDA EN GÜVENLİ YERLER

Olası bir salgın hastalık durumunda kıyamet senaryoları gerçekleşmeden harekete geçmek önem teşkil ediyor. Böyle bir durumda bilhassa nüfus yoğunluğu fazla olan bölgelerde yaşamak ölümcül olabiliyor ve virüsün daha hızlı bir şekilde yayılmasına olanak sağlıyor. Yapılan araştırmada dünya üzerinde bulunan en güvenli ülkeler de sıralandı. Bu ülkelerinde başında Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ada ülkeleri geliyor. Bu iki ada ülkesinin yanı sıra İzlanda, Japonya, Malta, Madagaskar, Barbados, Trinidad Tobago, Bahamalar ve Cape Verde gibi ülkeler de güvenli kabul ediliyor.

05 Aralık 2019 - Sağlık --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kanal İstanbul Yapılmalı mı?