Kırıkkale'den günlük 800 ton buğday sevk ediliyor

Kırıkkale'den Türkiye'nin her yerine günde 800 tondan fazla buğday ve arpa satışı yapılıyor.

Delice ilçesinde üretilen arpa ve buğday hem ülke çapında fabrikalara hem de bireysel müşterilere satılmaya devam ediyor. Özellikle Karadeniz bölgesinde üretimin olmadığı buğday ve arpa, bu bölgenin ana ihtiyacı olması nedeniyle oldukça çok ilgi görüyor. Kırıkkale'nin Delice ilçesi, buğday merkezi olmuş durumda. Çiftçiler tarafından tarım arazilerinde üreterek sevk ettiği buğdayın bir tonu 600 TL'ye satılıyor. Arpa ile 1 ton başına 200 TL olarak satılıyor.

Buğdayın Kilosu 1,20 TL'den Başlıyor

Fabrikalara satış fiyatına bakıldığında ise buğdayın kilo başına satış fiyatı 1.20 TL ile 1.60 TL arasında değişiyor. Arpanın kilosu ise 1.10 TL ile 1.20 TL arasında değişiklik gösteriyor. Oldukça bereketli bir yıl geçirdiklerini dile getiren çiftçiler hallerinden memnun görünüyor. Buğday ve Arpa satışının il ve ilçe ekonomisine büyük katkısı olduğunu dile getiren çiftçiler belediye ile ortak şekilde hareket ettiklerinin altını çiziyor.

14 Temmuz 2019 - Güncel --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kanal İstanbul Yapılmalı mı?