İlişkilerde Aldatılmayı Tercih Edeceğiniz 10 Sorun

Click For English.  Birçoğumuz ilişkimizde aldatılmanın başımıza gelmiş ve gelecek en kötü durumların başında geldiğini düşünürüz. Fakat, öyle 10 duru...

ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun kıskançlık
ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun2
+8
Haber albümü için resme tıklayın
Click For English.  Birçoğumuz ilişkimizde aldatılmanın başımıza gelmiş ve gelecek en kötü durumların başında geldiğini düşünürüz. Fakat, öyle 10 durum var ki, ilişkileri sarpa sardıran ve kişiler arası saygı ve sevgiyi bitiren. İşte, ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun!

1. Aşırı Kıskançlık

[caption id="attachment_178768" align="alignnone" width="650"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: Kıskançlık[/caption] İlişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorundan en önemlisi aşırı ve gereksiz yere yapılan kıskançlıklardır. Yaşanılan ilişki hangi boyutta olursa olsun aşırı kıskanmak çok iyi bir durum değildir. Bu durum ilişkiyi oluşturan iki tarafı da çok yıpratacaktır. Çok kıskanç olmak, kişinin güvenilmediği hissine kapılmasına neden olurken; bu durumla karşı karşıya kalan çiftlerin ilişkilerini tekrar değerlendirmeleri gerektiği çok açık bir durumdur.

2. Uzaklık Hissine Kapılmak

[caption id="attachment_178769" align="alignnone" width="600"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: Uzaklaşmak[/caption] İlişkilerin belirli dönemlerinde partnerler arasında uzaklık hissi oluşabilir. Bir tarafın diğerini sanki kendisinden uzaklaşıyormuş hissine kapıldığını görmek ya da hissetmek, ilişkiyi yıkabilecek sorunlar arasındadır. Uzaklaştığı hissine kapılan taraf ise bu konuyu konuştuğunda karşısında çoğunlukla bir inkar mekanizması bulmakta, bu da iki tarafın da doğallıktan uzaklaşmasına neden olacaktır.

3. Yeterince Değer Görmemek

[caption id="attachment_178770" align="alignnone" width="640"] İlişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: Değersizlik[/caption] Bir ilişkiye başladığınızda onun size karşı ne kadar değer gösterdiği sizin için oldukça önemlidir. Yeterince değer görmediğini düşünmek ve hissetmek ise iki tarafın da oldukça yıpranmasına neden olacaktır. Değer görmediğini hisseden taraf, duygusal yönden aç kalarak, sürekli sorunlar bulmaya başlayarak, ilişkinin olumsuz yönde ilerlemesine neden olacaktır.

4. İletişimsizlik

[caption id="attachment_178771" align="alignnone" width="493"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: İletişimsizlik[/caption] Biriyle birlikte olmak, onunla her konuda açık ve dürüst bir şekilde konuşabilmek, kendini rahatça ifade edebilmek ve karşındakini çok iyi bir şekilde anlamak ile çok güzel bir boyuta taşınacaktır. Fakat, yaşanan ilişkilerin taraflarının çok büyük bir bölümü iletişimsizlikten şikayet etmektedirler. Yaşanan bir sorun hakkında konuşmaktan çekinmek ya da problemin hiç bir zaman konuşularak çözülmeyeceğini düşünmek gibi bir sorun var ise, ilişkinin tekrar gözden geçirilmesi kaçınılmazdır.

5. Kullanıldığını Hissetmek

[caption id="attachment_178772" align="alignnone" width="640"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: kullanıldığını hissetmek[/caption] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorundan en önemlisi kullanılmışlık hissine kapılmaktır. Taraflardan birinin diğerini duygusal anlamda kullandığı hissini yansıtması kişiler arası yıkıcı sorunlara neden olmaktadır. Bu, aldatılmaktan çok daha zor bir travmadır.

6. Aşırı Tepki

[caption id="attachment_178773" align="alignnone" width="615"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: aşırı tepki[/caption] Yaşanılan küçük ya da büyük sorunlarda aşırı tepki veren biriyle birlikte olmak, taraflardan birinin sürekli geri çekilmesine, iletişimden kaçınmasına ve sonunda paylaşımı bırakmasına neden olmaktadır. Bu nedenle aşırı tepki, ilişkilerin en büyük düşmanlarından bir tanesidir.

7. Artık Sevilmediğini Düşünmek

[caption id="attachment_178774" align="alignnone" width="570"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: Artık Sevilmediğini Anlamak[/caption] Aldatılmak ile yarışan bir diğer duygu ise sevilmediğini düşünmektir. Daha az sevildiğini hisseden taraf, karşısındaki partnerini çeşitli testlere tabi tutarak, ilişkinin daha fazla sorun ile karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir. Bu durumda testlerden ve amaçtan habersiz olan taraf daha az ilgi gösterdiği bir anda gerçekle karşı karşıya gelerek, sorun daha da büyüyecektir.

8. Yalan Söylemek

[caption id="attachment_178775" align="alignnone" width="640"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: yalan söylemek[/caption] Bir ilişkinin en büyük düşmanı yalandır. Yalan söyleyen bir tarafın olduğu bir ilişkinin temelleri yanlış atılmış demektir. Yalan, eğer ki anlaşılırsa partnerler arası güven sorununa neden olmaktadır. Bu da saygı ve sevginin zedelenmesine neden olacaktır. Bakınız: Kişinin yalan söylediği nasıl anlaşılır?  

9. Mantıksız Sebeplerle Birlikte Olmak

[caption id="attachment_178776" align="alignnone" width="640"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: Mantıksız sebeplerle birlikte olmak[/caption] Bir birlikteliğin temelinde sevgi ve hayranlık yoksa, o birliktelik çok uzun sürmez. Birbiriyle iyi zaman geçirdiğini düşünmek, ortak yönlerinin olduğuna inanmak ya da komik bulmak gibi mantıksız sebepler ilişkilerin temelini oluşturmazlar. Sevginin birazcık azaldığı bir noktada bu güzel görünen sebepler de bir anda ortadan kalkabilir. Bu nedenle ilişkilerde mantıklı gerekçeler olmalıdır. Aksi halde sonu hüsrandır.

10. Sürekli Eleştirilmek

[caption id="attachment_178777" align="alignnone" width="640"] ilişkilerde aldatılmayı tercih edeceğiniz 10 Sorun: sürekli eleştirmek[/caption] İlişkilerde anlaşmanın ve iletişimin temelinde övgü ve pohpohlanmak vardır. Bir taraf diğerini sürekli eleştiriyorsa, sevgi ve saygı noktasında problemler ortaya çıkabilir. Sürekli eleştirilmek çok yıpratıcı bir durumdur. Sürekli eleştirilen taraf olmak özgüven eksikliğine neden olarak, partnerine yetememe gibi sorunları da beraberinde getirir. Bakınız: Ailemizden Miras Aldığımız 11 Genin Karakterimizi Şekillendirdiğini Biliyor Muydunuz?

18 Eyl 2019 - 20:48 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Türkiye Corona Önlemlerini Azaltmakta Erken mi Davrandı?