Black Mamba Lakablı NBA Oyuncusu Kobe Bryant Hayatını Kaybetti! Helikopter Kazası mı Suikast mi ?

Black Mamba lakablı Kobe Bryant geçirdiği bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti. 26 ocak 2020 tarihinde vefat eden 41 yaşındaki NBA Starı Kobe Bryant geride 3 çoğuyla eşini bıraktı.

+3
Video için play'e tıklayın

Black Mamba lakablı NBA oyuncusu Kobe Bryant hayatını kaybetti! ABD Başkanı Trump'ın olayın suikast olduğuna dair bir tweet yazması üzerine gündem tamamen bu olaya yoğunlaştı. Peki Kobe Bryant’ın hayatını kaybettiği olay Helikopter kazası mı yoksa suikast mi ? Black Mamba lakablı Kobe Bryant, geçirdiği bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti. 26 ocak 2020 tarihinde vefat eden 41 yaşındaki NBA Starı Kobe Bryant geride 3 çocuğuyla eşini bıraktı. 13 yaşındaki kızı Gianna Maria da helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Black Mamba Kobe Bryant öldü

Amerika'dan şok haber. Amerikalı emekli profesyonel basketbolcu olan black mamba Kobe Bryant öldü. Alman wikipedia'sında öldü haberi geçti. Pensilvanya doğumlu olan ve NBA Starı olarak bilinen Black Mamba Kobe Bryant Kaliforniya'da öldü. İşte Alman wikipedia'dan öldüğüyle ilgili açılayıcı bilgiler. Alman Wikipedia'sı direk olarak ölüm tarihini eklemiş: 

Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği kazanın dağlık bir bölgede meydana geldiği bildirildi.  Kobe Bryant'ın helikopter kazasından ilk görüntüler geldi

Los Angeles Şefi'nin bildirisinde: Kaza sonrasında çalılıklara saplanan helikopterin ardından yangın çıktığı, helikopterin bulunduğu yere ulaşma güçlüğü yaşandığı ve bu nedenle acil servislerin kaza mahalline giremediği açıklandı. ABD gazetesinde ise bölgede ev ve sokak bulunmadığı bildirildi.

Kobe Bryant Öldürüldü mü? Is Kobe Bryant dead or assassinated? Is Kobe Bryant killed?

Kobe Bryant öldümü yoksa Kobe Bryant öldürüldü mü? Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'tan Kobe Bryant ile ilgili Twitterdan açıklama geldi. ABD Başkanı Donald Trump'ın yazdığına göre: "Kobe Bryant ve diğer üç kişi kaza sonrası alınan raporlara göre öldürüldüğü yönünde. Bu korkunç bir haber."  İşte Trump'ın Kobe Bryant ile ilgili yazdığı twitter mesajı:

Son dakika haberi: Son dakika gelen habere göre dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant ın 13 yaşındaki kızı Gianna Maria da helikopterde bulunuyordu. Aynı kazada kızıda vefat etti.

Spor camiası ve tüm arkadaşları basketbolcu Kobe 'nin ölümünün ardından hüzne boğuldu. Ünlü basketbolcu Kobe 'nin ölümüne inanamadılar ve bu gerçek olamaz diyerek, canlı olması için dua ettiler. Ölüm haberini alan Lebron James, Kobe Brant ın ani ölümü üzerine yıkıldı. Hayatını kaybeden Kobe Brant ın ölüm haberini alan Lebron James üzüntüye boğuldu.

Elazığ da yaşanan Deprem sonrası yardımı ile son birkaç gündür dünyada ve Türkiye de gündeme gelen Cedi Osman Twitter mesajıyla üzüntüsünü dile getirdi. Cedi Osman'ın Kobe Bryant ile ilgili bugün mesajında "Lütfen doğru olmadığını söyleyin " sözleri dikkat çekti. Cedi Osman'ın mesajının devamında "lütfen yalan haber deyin" sözleri yer aldı.

Emergency Dispatch AudioAcil durum sevk mesajı

Kobe Bryant Helicopter Accident Emergency Dispatch Audio olarak yayınlanan  Kobi Brant kazasında verilen acil durum sevk mesajı

Kobe Bryant Helicopter Crash Air Control Tower ( Last Audio and Video ) -  Kobe Bryant Helikopter Kazası Hava Kontrol Kulesi Ses ve Video Kaydı

Kobe Bryant helicopter crash air control tower ( last audio and video )  olarak yayınlanan Kobe Bryant helikopter kazasında hava kontrol kulesi ses ve video kaydı: Kobe Bryant Radar contact lost! Kobe Bryant Radar kontrol bağlantısının kesildiği an!  O andan sonra no more communication received denilerek kuleden başka iletişim alınamadı sözleri geçmiş! Kaza anında calabasas bölgesinde havanın sisli olduğu bildilmiş.

Son Dakika: Kobe Bryant Kaza Görüntüleri

Son Dakika: Kobe Bryant Kaza Görüntüleri telefonla çekilmiş ve twitterda yayınlandı. İşte Kaza anından görüntüler:

Kobe Bryant Ölümünü Bilen Çizgi Film ve Twitter Mesajı

13 Kasım 2012 yılında Twitterda yayınlanan dotNoso nun mesajında Kobe Bryant'ın helikopter kazasında öleceği yazılmış. Aynı zamanda bir çizgi filmde ise Kobe Bryant'ın helikopteri düşüyor ve elinde kupasıyla helikopterin altında kalıyor. İşte konuyla ilgili çizgi film ve twitter mesajı:

Kobe Bryant 'ın Koçu Doc Rivers Ne Söyledi?

Kobe Bryant 'ın ani ölümü karşısına adeta dehşete düşen Rivers, NBA News ' e verdiği röportajda üzüntülerini belirtirken göz yaşlarını tutamadı. 

Bu haber herkes için çok yıkıcı. Etkisinden çok uzun süre çıkamayacağız. Ve sizin de bildiğiniz gibi onun benim için çok anlamlı bir yanı vardı.

Üzüntüsünü dile dökerken onu ne kadar sevdiği her halinden belli olan Rivers, Bryant hakkında onu tanıtan şeyler de söyledi. 

O gerçekten çok önemli bir insandı. Kobe Bryant, Michael Jordan gibi bir efsaneydi. O neşelidir. İşinde de çok iyidir. Çok daha fazla birlikte oynamalıydık. Bu haber ailesi için son derece yıkıcı. O daha genç ve duygusal basketbol oyncularıma yardımcı olurdu. Onun hakkında çok daha fazla şey var.

Bryant ile oyun oynamanın çok muhteşem bir duygu olduğunu dile getiren Rivers, onunla oyun oynarken eğlendiğini, onun 45 dakika boyunca ne kadar heyecanlı ve hareketli olduğunu dile getirdi. 

45 dakika boyunca canlı oynar. Biz onun bu oyununa hayran oluruz. Çok sayıda oyun versiyonumuz olur. Bazılarını kazanır bazılarını yeneriz. Biz bir takımız. 2018 den beri birçok maçımız oldu. Birlikte oynamayı severiz.

Bryant'ı çok sevdiğini dile getiren Rivers, onun kendisine özel bir tavrı olduğunu ve kendisini hem ligde hem de sosyal çevresinde çok sevdirdiğini belirtti. 

Onları maça motive etmeliyim. Bu, lig için çok büyük bir kayıp. Çok fazla seveni var. Bilemiyorum. Koçu olarak ben ve daha doğrusu birçok insan tarafından sevilen bir oyuncu. Biz de onun ailesiydik. Ben ona çok yakındım. O, ligde çok büyük bir sevgi oluşturmuştu kendisine. Çok seviliyordu. Bazen ne deseniz ifade etmez. Tam da o noktadayız. Biz ona hem oyunda hem de insanlık olarak ihtiyaç duyacağız. Çok güvenilir çok saygıdeğer bir insandı.  

Ayrıca bu haberin ardından maça çıkmak zorunda olduğunu, takımı motive etmek zorunda olduğunu dile getiren Rivers, bunu nasıl yapacağını bilmediğinin altını çizerek, çok büyük bir yıkımın içinde olduğunu dile getirdi. 

Kobe Bryant Ölümü İle İlgili Son Dakika Gelişmeler

 • Kobe Bryant'ı taşıyan helikopterin sisli havalarda uçma ruhsatının olmadığı açıklandı.
 • Kobe Bryant ile kızının cenazesi savcılık tarafından ailesine teslim edildi.
 • Kobe Bryant'ın ve kızının görüntüleri dünyanın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa 'ya yansıtıldı ve bu şekilde anıldı.
 • Kobe Bryant ve kızının cenaze töreni hazırlıklarına eşi ve geride kalan 3 kızı tarfından başlandı. Henüz törenin nerede gerçekleştirileceği ise bilinmiyor.

Black Mamba Kobe Bean Bryant Kimdir?

Peki, Black Mamba Kobe Bean Bryant Kimdir? 23 Ağustos 1978 Philadelhia doğumlu olan Kobe Bryant’ın ölüm tarihi 26 Ocak 2020’dir. Eşi Vanessa Laine ve çocukları ise Gianna Maria-Onore Bryant, Natalia Diamante Bryant, Bianka Bella Bryant, Capri Kobe Bryant’tır. (Geçirdiği helikopter kazasında kendisiyle birlikte 13 yaşında ki kızı Ginanna Maria – Onore Byrant’ta helikopter kazasında hayatını kaybetti. )
Kobe Bryant basketbol oynadığı dönemde:

 • 5 kez NBA Şampiyonluğu elde etti.
 • 2 kere NBA finalleri MVPsi,
 • 1 kere NBA sezon MVP’i ve
 • Tam 18 kere NBA All – Star başarıları sağladı.
 • 4 kez NBA All-Star maçı MVP Ödülü,
 • 11 kez NBA Yılın En İyi Beşi,
 • 2 defa NBA Yılın En İyi Beşi İkinci takım olarak ve.
 • 2 kez de NBA Yılın En İyi Beşi Üçüncü Takımı başarılarını kariyerine yazdırdı.
 • Tam 9 defa NBA En Savunma Takımı,
 • 3 defa NBA En İyi Savunma İkinci Takımı başarılarını elde ederken,
 • 2 defa NBA Sayı kralı oldu.
 • Kobe Bryant’ın emekliliğiyle birlikte NBA tarihinde görülmemiş bir şey oldu. Emekliliğiyle 8 ve 24 formaları da Los Angeles Lakers tarafından emekli edildi.

41 yaşındaki Kobe Bryant ' ın ölümü güncel haberleri ile ilgili ve geçirdiği helikopter kazasında ki detayları, ilgili gelişmeleri ayrıntılarıyla bildirmeye devam edeceğiz.
# Black Mamba lakablı Kobe Bryant, Hayatını Kaybetti, black mamba Kobe Bryant öldü, Kobe Bryant Kaliforniya'da öldü, Pensilvanya, Black Mamba lakablı Kobe Bryant geçirdiği bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti, Kobe Bryant, NBA, NBA Starı, Los Angeles Şefi, abd, Kaza, Trump'tan Kobe Bryant ile ilgili Twitterdan açıklama geldi, ABD Başkanı Donald Trump, twitter mesajı, Kobe Bryant Öldürüldü mü, dünyaca ünlü basketbolcu, dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant, basketbolcu Kobe, Son dakika haberi, spor, Ünlü basketbolcu Kobe, canlı, Gianna Maria, 13 yaşındaki kızı Gianna Maria, Bryant, Kobe, Kobe Bryant'ın helikopter kazasından ilk görüntüler geldi, Black Mamba Lakablı NBA Oyuncusu Kobe Bryant Hayatını Kaybetti! Helikopter Kazası mı Suikast mi ?, Helikopter Kazası mı Suikast mi ?, Cedi Osman'ın Kobe Bryant, Cedi Osman, acil yardım mesajı, acil durum sevk mesajı, Kobe Bryant öldümü, Kobe Bryant Helicopter Accident Emergency Dispatch Audio, Emergency Dispatch Audio, Kobe Bryant Radar kontrol bağlantısının kesildiği an, Kobe Branyt Radar contact lost, başka iletişim alınamadı, no more communication received, Kobe Bryant helikopter kazasında hava kontrol kulesi ses ve video, Kobe Bryant Helicopter Crash Air Control Tower ( Last Audio and Video ), Kobe Bryant Helicopters Last Audio and Video, Kobe Bryant helicopter crash air control tower, calabasas, Is kobe bryant dead or assassinated?, Is Kobe bryant killed?, Black Mamba lakablı NBA oyuncusu Kobe Bryant hayatını kaybetti, ABD Başkanı Trump, suikast, Helikopter kazası mı yoksa suikast mi, geçirdiği bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti, Kobe Bryant’ın hayatını kaybettiği, Kobe Bryant’ın ölüm tarihi 26 Ocak 2020, Philadelhia doğumlu, Eşi Vanessa Laine, 5 kez NBA Şampiyonluğu, NBA finalleri MVP, NBA sezon MVP, NBA All-Star maçı MVP Ödülü, NBA Yılın En İyi Beşi, 8 ve 24 formaları, Los Angeles Lakers tarafından emekli, NBA Sayı kralı, Kobe Bryant basketbol, Ginanna Maria – Onore Byrant, NBA All – Star, NBA En Savunma Takımı, Black mamba Kobe Bryant Kimdir, Kobe Bryant kimdir, deprem, elazığ, Kaza anından görüntüler, Son Dakika: Kobe Bryant Kaza Görüntüleri, çizgi filimde, dotNoso, çizgi film, Kobe Bryant Ölümünü Bilen Çizgi Film ve Twitter Mesajı, bir çizgi filmde, Kobe Bryant ve kızının cenaze töreni, Burj Khalifa, Kobe Bryant ile kızının cenazesi, Kobe Bryant'ın ve kızının görüntüleri, Kobe Bryant Ölümü İle İlgili Son Dakika Gelişmeler
# KOBE BRYANT İLE İLİŞKİLİ:

26 Oca 2020 - 22:56 - Spor --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 279.227 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı