14 Şubat Sevgililer Günü Nedir? Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır? Sevgililer Günü Hediyeleri Neler Olabilir?

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevgililerin hediye arayışları aylar öncesinden başladı. Sevgilime ne alsam, sevgilimle nasıl bir gün geçirsem düşünceleri sevgililerde heyecan veren boyutlara ulaştı. Bir 14 Şubat Sevgililer Günü daha yüksek duygularla ve romantik dolu anlarla yaşanacak.

14 Şubat Sevgililer Günü Nedir? Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır? Sevgililer Günü Hediyeleri Neler Olabilir?
14 Şubat Sevgililer Günü Nedir? Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır? Sevgililer Günü Hediyeleri Neler Olabilir?
+5
Haber albümü için resme tıklayın

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevgililerin hediye arayışları aylar öncesinden başladı. Sevgilime ne alsam, sevgilimle nasıl bir gün geçirsem düşünceleri sevgililerde heyecan veren boyutlara ulaştı. Bir 14 Şubat Sevgililer Günü daha yüksek duygularla ve romantik dolu anlarla yaşanacak.

Peki, 14 Şubat Sevgililer günü nedir, Sevgililer Günü organizasyonu nasıl yapılır ve Sevgililer Günü hediyeleri neler olabilir sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Peki, nedir bu Sevgililer Günü ve 14 Şubat neden kutlanır?

Her yıl sevgililer arasında kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü tarihçesine bakıldığında, şubat ayının aşk ile bağlantısı Antik çağa kadar uzanmaktadır. Antik çağda Zeus ile Hera ’nın evlilikleri ocak ayı ortası ile şubat ayı ortasında gerçekleşmiş ve bu dönem tarihte Gamelyon ayı olarak tanımlanmıştır. Antik dönemden sonra Roma Katolik Kilisesi’nin Papası Gelasius 14 Şubat 496 yılında, bu günü Aziz Valentine günü olarak ilan etmiş ve o günden itibaren 14 Şubat Valentine’s Days yani Valentine Günü olarak kutlanmıştır. Aynı zamanda 496 yılından sonra Valentine kelimesi batı ülkelerinde beğenilen sevgililer içinde kullanılmıştır.

Günümüze gelindiğinde ise 14 Şubat tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanmaktadır. Her ne kadar kimileri 14 Şubat’ı kutlamayarak “yılın tek bir günü değil, her gün sevgililer için özel olmalı” deseler de yine de Sevgililer Günü dünya genelinde kutlanan özel bir gün olarak kabul görmektedir. Ayrıca bugünde sevgililer birbirlerine hediye alarak günü en özel şekilde kutlamaktadır. Peki, sevgililer için bu derece özel sayılan 14 Şubat’ta ne hediye alınır ve Sevgililer Günü nasıl kutlanır? Şimdi, bugünde yapılabilecek özel 14 Şubat Sevgililer Günü organizasyonu fikirleri neler olabilir, bunları sizlerle paylaşalım.

14 Şubat Nasıl Kutlanır? Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?


14 Şubat nasıl kutlanır? 14 Şubat için yapılabilecekler aslında çok da zor şeyler değildir. Sadece bilmeniz gereken sevgilinizin nelerden hoşlanabileceğidir. Sevgilinizin nelerden hoşlandığını bulduktan sonra yapmanız gereken, o günü en romantik Sevgililer Günü haline çevirebilmektir. Tabii ki elinizde bir sihirli değneğiniz yok, ama bugünü olabildiğince özel yapabilmek de yine sizin fikirlerinizde saklıdır. Ne kadar romantikseniz ya da ne kadar özel duygular sevgilinize karşı hissediyorsanız, böyle bir günde bunu ortaya çıkartmalısınız ve hislerinizi sevgilinize en özel haliyle yansıtmalısınız.

Peki, 14 Şubat Sevgililer Günü organizasyonu nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı çok basit, içinizden geldiği gibi... Mesela bir organizasyon firmasına giderek 14 Şubat organizasyonu yaptırabilirsiniz veya bu özel gün için kendiniz planlar yapabilirsiniz.


Sevgililer Günü organizasyonu için birkaç örnek verelim:

 • Alternatif 1: Sevgiliniz çalışan bir kişi ise sevgilinize önce ona bir Tai masajı hediye etmeye ne dersiniz? Tabi Tai masajı yerine başka bir masajda olabilir. Masajdan çıkan sevgilinizi hemen özel bir araçla güzellik merkezine gönderebilirsiniz. Kıyafetini de güzellik merkezinde giyindikten sonra yine araçla sevgilinizi oradan aldırarak özel bir restoranda akşam yemeğine götürebilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından hoş bir ortamda içeceklerinizi birlikte yudumlayabilirsiniz ve kendinizi romantik şarkıların veya müziklerin ritmine bırakabilirsiniz.
 • Alternatif 2: Sevgililer Günü havanın soğuk olduğu bir dönemde olduğu için sevgilinizle birlikte bir kar merkezine gidebilirsiniz. Birlikte geçirebileceğiniz özel bir tatil sevgilinizin çok hoşuna gidecektir. Bulunduğunuz kar merkezde özel bir masa hazırlattıktan sonra sevgilinizle akşam yemeğini birlikte yiyebilirsiniz. Romantik şarkılar eşliğinde dans edebilirsiniz. Soğuk kış gününde sıcak bir ortamda Sevgililer Günü kutlamak sevgilinizin çok hoşuna gidecektir.
 • Alternatif 3: Türkiye’de ya da dünyanın herhangi bir sıcak ülkesinde birkaç günlüğüne tatil planlayabilirsiniz ve gideceğiniz yerlerde özel ortamlar oluşturabilirsiniz.
 • Alternatif 4: Sevgililer Günü için yapılabilecek bir başka alternatif ise Sevgililer Günü’nü daha özel kılmaktır. Sevgilinizle evli değilseniz, sevgilinize bugünde evlenme teklifi yapabilirsiniz. Hoş bir ortamda yapılacak evlilik tekfine sevgiliniz çok sevinecektir.

Sevgilinizin hayalinde olan ya da yapmayı istediği şeyi bulmak, yapacağınız Sevgililer Günü organizasyonunu çok kolaylaştıracaktır. Özel bir gün özel bir şekilde kutlanmalıdır, diyenlerdenseniz eğer o halde bu günü olabildiğince güzel kutlamalısınız.

Sevgililer Günü Hediyeleri


Evet, günümüzde sevgililere maddi değeri oldukça yüksek hediyeler alınmakta fakat her ne olursa olsun bütçenizi aşan hediyelerden de kaçınmalısınız. Hediye konusunda hayalleriniz çok geniş olabilir ama yine de bütçenizi aşmamaya özen göstermelisiniz. Sevgililer Günü’nün ardından herhangi bir ekonomik sorunda yaşamamalısınız. Peki, Sevgililer Günü hediyeleri nelerdir? Şimdi bunlara bakalım.

Kadın Sevgiliye Hediyeler:

 • Çanta
 • Ayakkabı
 • Kişiye özel fotoğraflı müzik kutusu
 • Özel fotoğraflı albüm
 • Anı defteri
 • Bir kutu çikolata
 • Sempatik bir pelüş oyuncak
 • Şık bir elbise
 • Makyaj seti
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Hediye setleri
 • Güzel bir hediye sepeti
 • Elektronik tablet, telefon, bilgisayar
 • Takı (kolye, bileklik, saat)
 • Evlenme teklifi düşünenler tektaş,
 • Evlenme teklifi düşünmeyenler normal şık bir yüzük.
 • Tabi bu hediyeleri verirken bir gül hediye etmekte bir bayanı çok mutlu edecektir.

Erkek Sevgiliye Hediyeler

 • Kıyafet (Gömlek olabilir)
 • Kol Düğmesi
 • Tespih
 • İsim yazılı bir cüzdan
 • Motorcular için kask
 • Kol saati
 • Altın yüzük
 • Bileklik
 • Bir kutu çikolata
 • Orijinal futbol veya basketbol topu
 • Tuttuğu takımın maç bileti
 • İki kişilik sinema bileti
 • Konser bileti
 • Fotoğraf baskılı tşirt
 • Kişisel verilerin saklanabileceği özel bir kutu
 • Farklı ve diğer kişilerin hediyeleriyle benzer olmayan erkeğe sevgililer gününde verilebilecek hediyeler de verilebilir.

Bir kadına veya bir erkeğe hediye alıp vereceğiniz zaman, bu anıda özel yapmaya çalışmalısınız. Demek istediğimiz şu aslında herkesin yaptığını yapmaktan kaçının, içinizden geldiği gibi Sevgililer Günü’nüzü organize edin ve içinizden gelen en özel hediyeyi sevgilinize hediye edin.

Tabi şunu da unutmamak gerekir ki; Sevgili için Sevgililer Günü çok fazla anlam taşımaktadır, aynı şekilde sevgililer günü hediyesi de. Bu nedenle kişiye özel ve sevgililer gününe özel alınan bir hediyenin de özel olarak sevgiliye hediye edilmesi gerekir. 

Tüm bunların dışında hediye almaya gidemeyecekler için sadece bir Sevgililer gününe özel değil, doğum günü hediyeleri babalar günü hediyesi anneye hediye arkadaşa hediye, öğretmenler günü hediyesi, yılbaşı hediyeleri sevgililer günü hediyeleri her zaman bir hediyeye ihtiyacı olanlar için, internette uygun fiyatlı hediyelerin satın alınabileceği siteler bulunmaktadır. Buralardan da doğum günü hediyesinden tutun farklı günler içinde hediyeler bulabilirsiniz. Hatta bu siteler aynı gün teslim dahi ediyorlar. Buralardan hediye almadan önce hediyelerin tümünü görmenizide tavsiye ederiz.

# 14 Şubat Sevgililer günü nedir, Sevgililer Günü organizasyonu nasıl yapılır, Sevgililer Günü hediyeleri neler olabilir, Sevgililer günü, 14 Şubat, 14 Şubat Sevgililer Günü, aşk, Zeus, Hera, Gamelyon ayı, Gelasius, Aziz Valentine günü, Valentine’s Days, Valentine Günü, Valentine, 14 Şubat’ta ne hediye alınır, Sevgililer Günü nasıl kutlanır, sevgililer, Sevgililer Günü organizasyonu, 14 Şubat nasıl kutlanır, 14 Şubat organizasyonu, romantik şarkılar, hediyeler, Sevgililer Günü hediyeleri nelerdir, sevgililer günü hediyeleri, sevgililer günü hediyeleri bayan, sevgililer günü sözleri, sevgililer günü ne zaman 2020, sevgililer günü ne zaman, sevgililer günü 14 şubat, sevgililer günü ingilizce, 2019 sevgililer günü, sevgililer günü hediyesi erkek, sevgililer günü fikirleri, sevgililer günü hediyesi bayan için, sevgililer günü hediye fikirleri, sevgililer günü hediyesi erkek için ne alınır, sevgililer günü hediyesi erkek için fikirler, sevgililer günü hediyesi bayan için ne alınır, eşime sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi, sevgililer gunune aid sekiller, sevgililer günü katliamı izle, sevgililer günü denince akla gelenler, sevgililer günü katliamı, sevgililer günü mesajı, sevgililer guenue hediyeleri, sevgililer guenue icin cikolata yapimi, sevgililer günü turları, sevgililer guenue mesaji, sevgililer guenue fikirleri, sevgililer guenue pastalari, sevgilim, sevgi, gunu, ad gunu, gunu vanu, sherifa gunu, babalar günü, ogretmenler gunu, sukran gunu, sherifa gunu songs, ali'nin 8 gunu, sherifa gunu mp3, gunu gunuguva mp3 download, gunu gunuguva song lyrics, ogretmenler gunu 2018, dogum gunu mesajlari, dogum gunu suprizleri, dogum gunu temalari, ogretmenler gunu mesaji, anneler gunu mesaji, dogum gunu mesaji, alinin sekiz gunu, ad gunu tebrikleri sevgilime, sarkodie and sherifa gunu, sarkodie ft sherifa gunu, sarkodie ft sherifa gunu video, sarkodie ft sherifa gunu mp3, dogum gunu mesajlari gif, anneler gunu icin sarkilar, ogretmenler gunu turkiye, ad gunu mesajlari azeri, babalar gunu hediye onerileri, hareketli dogum gunu temalari, dogum gunu mesaji arkadas, dogum gunu pastasi modelleri, petek dincoz kutsi dogum gunu, arkadasa gecmis dogum gunu mesaji, komik dogum gunu mesajlari, ad gunu filmi, ramazan ilk gunu, ramazan 2018 ilk gunu, en guzel babalar gunu mesajlari, pazar gunu meaning, maidenin altin gunu, maidenin altin gunu izle, bilik gunu, 1 dogum gunu kutlu olsun, sevgili, sevgi seirleri, sevgili resimleri, sevgi nedir, sevgiliye romantik hediyeler, sevgiliye hediye bayan, sevgiliye hediye fikirleri, sevgilim in english, sevgiliye mektup, sevgiliye hediye, sevgilim mustafa ceceli, sevgiliye hediye fikirleri bayan, erkek sevgiliye hediye fikirleri, sevgililer gun, pes oynayan sevgililer, sahte sevgililer dinle,

08 Şub 2020 - 23:55 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 273.140 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı