FETÖ İmamından Şok İtiraf: Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Üzerini FETÖ Yöneticileri Örttü

25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu ölümü hakkındaki gerçekler ortaya mı çıkıyor? O dönem kilit rollerden birinde çalışan hangi kişi itiraflarda bulundu? Yazıcıoğlu ölümünde FETÖ 'nün mü parmağı var? İşte, detaylar!

FETÖ İmamından Şok İtiraf: Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Üzerini FETÖ Yöneticileri Örttü
FETÖ İmamından Şok İtiraf: Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Üzerini FETÖ Yöneticileri Örttü
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Hürriyet Gazetesi'nin bugün tarihli Nedim Şener yazısı gündeme bomba gibi düştü. Kaydedilen bilgiye göre FETÖ yöneticisi Gülen, Muhsin Yazıcıoğlu ölümü ile yürütülmekte olan soruşturmayı yakından takip ederek, soruşturmanın üzerinin örtülmesini istedi. 

FETÖ Elazığ Avukatlar Sorumlusu İtiraf Etti

Bugün erken saatlerde gündeme geldiği andan itibaren bomba etkisi yaratan FETÖ elebaşı Gülen itirafı FETÖ Elazığ Avukatlar Sorumlusu görevindeki Abdullah Önder 'den geldi. Önder, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı 'na verdiği ifade sırasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopter ve tam üzerinde uçan F-16 savaş uçağı hakkında dikkat çekici bilgiler paylaştı: 

 “Benim tecrübelerime göre bu hadise tamamen FETÖ/PDY silahı terör örgütünün işidir. Bugüne kadar kimseye güvenemediğim için anlatmadım. Dosyanın yeniden açıldığını medyadan öğrenince bizzat gelip ifade verdim. ByLock yazışmaları ve HTS kayıtları getirilirse doğru söylediğim anlaşılacaktır. Adı geçenler konuşursa olay çözülecektir.”

'2004 Yılında Aralarına Katıldım'

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1995 yılında mezun olan Önder, 2004 yılına kadar Elazığ'da görev yapmaktaydı. 2004 yılında FETÖ 'ye katıldığını itiraf eden Önder, 2010 ile 2015 yılları arasında yine Elazığ'da görev yapan Mehmet Durakoğlu'nun kendisi ile çok yakından ilgilendiğini dile getirdi. Bu ilişki sonucunda ise kendisini Elazığ'daki avukatların sorumlusu olma görevine yükseltmişler. 

2014 ile 2017 yılları arasında FETÖ 'ye ait Elazığ avukatlar bürosunun sorumluluğunu üstlendiğini anlatan Önder, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından firari olarak yaşamak zorunda olduğunu fakat avukatlar ile yine görüşmeye devam ettiğini belirtti. 

'2 Mayıs 2017 'de Teslim Oldum'

Eşinin 2 Mayıs 2017 tarihinde FETÖ soruşturması sonucunda tutuklanmasının üzerine firariliği bırakarak Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı makamına teslim olduğunu dile getiren Önder, 37 gün hapse tabi olduğunu ve sonrasında serbest bırakıldığını belirtti. 

FETÖ'de Panik Vardı!

Avukat Abdullah Önder , Yazıcığlu 'nun helikopter kazası sonrasında hayatını kaybetmesi ile ilgili soruşturma başlatıldığında sanıklar hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Kendisi bu kararın ardından 8 Mayıs 2018 tarihinde Kahramanmaraş Emniyet Genel Müdürlüğü'ne giderek tanık olarak ifade vermek istedi. 

Kendisinin savcılığa nakledildiğini ve savcılıkta ( 2014 yılında dosyanın gizlilik durumunun kaldırılması şansı olmuş) FETÖ 'nün yaşadığı panik durumunu şu şekilde aktardı: 

"Konu Büyüğümüz Gülen'e aktarıldı"

“17 Nisan 2014’te Ahmet Atilla Kavuran isimli Elazığ avukatı, beni cep telefonumdan aradı. Bu tarihi çok iyi hatırlıyorum, özel yetkili mahkemeler kaldırıldığı için Muhsin Yazıcıoğlu dosyası Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelmiş, dosyadaki gizlilik kalkmıştı. Örgütte sorumlu olduğum avukat Ahmet Atilla Kavuran beni arayarak, ‘Abi çok önemli bir konu var, yüz yüze görüşmemiz lazım’ dedi. Örgüte ait bir öğrenci yurdunda buluştuk. ‘Abi, Muhsin Yazıcıoğlu davasında helikopterden sökülen cihazları götüren askerler var ya... Atalar onların avukatıymış. Dosyada bugün gizlilik kalktı. Elazığ Barosu bununla çalkalanıyor’ dedi. Ben de bunun üzerine Kahramanmaraş imamı Mehmet Durakoğlu’nu cep telefonumdan arayarak, ‘Acil bir durum var görüşelim’ dedim. 16.30’da geldi. Avukat Ahmet Atilla Kavuran’ın yanında duyduklarımı anlattım. Durakoğlu, ‘Bu nasıl iş?’ dedi.”


Büyük Birlik Partisi İçerisindeki Örgütlüler Çağırıldı


“(Elazığ imamı) Durakoğlu, BBP Elazığ İl Başkanı Selami Ekici’den sorumlu örgüt mensubu Sezai Çetin’i aradı. Sezai’ye, ‘Selami’yi de al, buraya gel’ dedi. Selami Ekici, cemaatten bir avukatın Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinden parça söken askerlerin avukatlığını almasını içine sindiremediğini söyleyince, Durakoğlu ‘Bu durumdan haberimiz yok, Mustafa bu işi para kazanmak için yapmış’ 

Toplantıdan sonra avukatlardan sorumlu olmam nedeniyle Mustafa Atalar’ı aradım. Kendisi bana kazanın yaşandığı 2009’da 12 ilin imamlığını yürüten Turan Canpolat ile konuyu görüştüğünü, Canpolat’ın ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinden söküm yapan askeri personel abilerimizdendir, yani bizdendir’ dediğini, soruşturmayı takip görevinin bizzat Canpolat tarafından verildiğini anlattı.

Ertesi gün Mehmet Durakoğlu, örgütün bölge sorumlularını topladı. Durakoğlu, avukat Mustafa Atalar’ı kastederek, ‘Bu çocuk aptalın teki, olayın vahametinin farkında değil. Bu konu Amerika’da büyüğümüze aktarıldı’ dedi. Örgüt içinde ‘büyüğümüz’ sıfatıyla bahsedilen kişi terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in kendisidir.

Bir hafta sonra avukat Mustafa Atalar’ın 23 HY 009 plakalı aracıyla Malatya’ya Turan Canpolat ile görüşmeye gittik. Avukatlardan sorumlu olduğum için Canpolat bana, ‘Mustafa’ya biz emir verdik o emrin gereğini yerine getirdi’ dedi. Dönüş yolunda Mustafa, astsubay Aydın Özsıcak’ı telefonla aradı ve avukatlığını bıraktığını söyledi.”


" Bu Ortaya Çıkarsa Altından Kalkamayız " (Gülen)


“Daha sonra Mehmet Durakoğlu, örgütte amiri konumunda olan, örgütün Gaziantep bölge sorumlusu Mehmet Kocatürk ile konuyu görüşmek üzere Gaziantep’e gitti. Durakoğlu’na ne konuştuklarını sordum. Gaziantep sorumlusunun, ‘Yazıcıoğlu dosyasına bakan soruşturma savcısı yabancı değil, bizim abilerimizden birisi’ dediğini aktardı.

Bu görüşmeden iki gün sonra Mehmet Kocatürk ve Mehmet Durakoğlu, İzmir’de örgütün Türkiye imamı olan, gıyaben tanıdığım Barbaros Kocakurt’un yanına gitti. Ardından da İstanbul’da TSK mahrem yapılanmasından bir kişi ile de görüşmüşler.

Bu görüşmelerden çıkan sonuca göre konuyla ilgili olarak Amerika’ya, doğrudan Fetullah Gülen’e rapor veriliyormuş. Fetullah Gülen, cemaatten bir avukatın helikopteri sökenlerin avukatlığını üstlenmesini ‘bomba’ diye nitelendiriyor ve olay ortaya çıkarsa altından kalkılamayacağını söylüyormuş.”

"Muhsin Yazıcıoğlu'nun Son Anları Kayıtlıydı"

 “2015 yazında avukat Mustafa Atalar bana Yazıcıoğlu’nun ölümüyle sonuçlanan kaza ile ilgili elinde görüntüleri içeren flash bellek ve çok sayıda belge olduğunu söyledi. Ayrıca örgütün talimatı ile astsubay Aydın Özsıcak’tan biri suçu kendisinin tek başına işlediğine dair, diğeri resmi görev gereği işi yaptığını beyan eden el yazısıyla iki adet dilekçe aldıklarını söyledi. Bunun Özsıcak’ın itirafçı olmasına karşı tedbir amacıyla alındığını anlattı. Flash belleğin ve belgelerin Bank Asya’nın Elazığ şubesinde kiralık kasada olduğunu söyledi. Defalarca izlediğini söylediği flash bellekteki görüntüleri izlemek istediğimi söyleyince, ‘Göstermeye yetkim yok, ancak televizyonda izlediğiniz cihazların sökülmesinin çok öncesine ait görüntüler ile Yazıcıoğlu’nun görüntüleri var’ dedi. Bank Asya’ya el konulacağı haberleri üzerine Atalar, kiralık kasayı boşalttı. Belgeleri ve flash belleği il imamı Durakoğlu’na teslim etti.”

Helikopter Kazasında Cihazları Söken Kişiler İle Tayyip Erdoğan Suikastçileri Aynı Kişilerdi

“Ben, Mehmet Durakoğlu, Kamil Bakum, Turan Canpolat, Mustafa Atalar, Ahmet Atilla Kavuran, Halil Kayış ByLock kullandık.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında da görünümü Facebook olan kriptolu bir haberleşme programıyla yaptığımız görüşmede, Mustafa Atalar bana, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast için giden astsubay Aydın Özsıcak’ın Yazıcıoğlu’nun öldüğü kazadaki helikopterden cihazları söken kişi olduğunu söyledi. Yine o dönemde helikopter cihazını söken kişinin aynı baskına katılan Davut Uçum olduğunu öğrendim.”


Helikopteri, Tam Üzerinde Giden F-16 Düşürdü


Abdullah Önder yaptığı itirafın sonunda Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin F-16 tarafından vurulduğunu belirtti: 


“2014 yılı başında dershanelerin kapatılması sürecinde Elazığ il yapılanması mensupları olarak İzmir’e gittik. Yamanlar Koleji’ni ziyaret ettik. Okulun 5’inci katında bir F-16 maketi vardı. Orada verilen brifingde bu F-16’nın Yazıcıoğlu’nun helikopterinin üzerinden geçen F-16’nın maketi olduğu söylendi. O tarihte F-16’yı kullanan pilotun bizden biri olduğu da söylendi. Benim tecrübelerime göre bu hadise tamamen FETÖ/PDY silahı terör örgütünün işidir. Bugüne kadar kimseye güvenemediğim için anlatmadım. Dosyanın yeniden açıldığını medyadan öğrenince bizzat gelip ifade verdim. ByLock yazışmaları ve HTS kayıtları getirilirse doğru söylediğim anlaşılacaktır. Adı geçenler konuşursa olay çözülecektir.”

Ekli Dosyalar

26 Şub 2020 - 12:31 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 186.539 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?