Corona Virüsü İçin Şarkılar Maniler Ve Şiirler Yazılmaya Başladı!

Corona virüsü için maniler ve şiirler yazılmaya başlandı. Panzermensch Twitter hesabından 26 Şubat’ta Corona virüsü için iki kıtalı şiir yayınlandı.

Corona Virüsü İçin Maniler Ve Şiirler Yazılmaya Başladı!
Corona Virüsü İçin Maniler Ve Şiirler Yazılmaya Başladı!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Corona virüsü için maniler ve şiirler yazılmaya başlandı. Panzermensch Twitter hesabından 26 Şubat’ta Corona virüsü için iki kıtalı şiir yayınlandı.  Şiir yazmayı seven kişiler ise Panzermesch’in  @dasfeodal isimli kendi hesabından yayınladığı şiirin altına, birer veya ikişer kıtalık Corona Virüsü şiiri eklemeye başladılar.  Yazılan şiirler bazıları tarafından beğenilirken bazı kişilerce de kafiyeli ve uyaklı şiirlerin yazılması konusunda eleştiriler alıyor.

Corona Virüsü Şiiri ve Corona Virüsü Manisi

Dünyada bütün insanlar, kuşkusuz Corona virüsünün ölümcül bir tehlikesinin olduğunun farkında ve psikolojik olarak da insanlar bu tehlikeden ister istemez etkileniyor. Virüsün insanlığa verdiği olumsuz psikolojik etkisinden de çıkmak gerekiyor. İşte bu olumsuzluktan çıkmanın en iyi yolu ise biraz pozitif düşünmekten, biraz esprili ve neşeli olmaktan geçiyor. Pek çok derdin ve hastalığın devası aslında pozitif olmak, pozitif davranmak ve içimizde var olan pozitif enerjiyi önce kendimize sonra da çevremize yansıtmakta bulunuyor.

Anlaşılan o dur ki; neşeli Türk insanı bir kez daha esprisine espri kattı ve pozitifliğini tüm dünyaya yansıttı. Bizde boş durmadık, bu Corona Virüsü Şiiri Twitter zincirine buradan cevap vermek istedik:

Aldım sazı elime,

Vurdum teline teline,

Seni mani yaparım,

Korona gelme evime…

 

Çinden düştü yollara,

Gitti dünya turuna,

Komşu komşu dolana,

Bizden ırak olasın…

 

Panzehirin buluna,

Kimse ölmesin uğruna,

Tak sepeti koluna,

Haydi Corona yoluna….

CORONA ŞARKISI - CORONA O NA NA NA!

OY KORONA KORONA YENİ KARADENİZ ŞARKISI

Çav Bella - Korona MARŞI (Balkon Şarkısı Her Yanım Korona Corona)

# CORONA VİRÜSÜ İLE İLİŞKİLİ:
# HABER İLE İLİŞKİLİ:

29 Şubat 2020 - Güncel --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Corona Virüs Biyolojik Silah mı ?