Diren Türkiye Başarıyorsun! Türkiye Corona Virüs ve İtalya Corona Virüs Analizi! Türkiye Corona Başarısını Ortaya Koydu!

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez görülen ve dünya geneline yayılan Corona virüs, artık Pandemi olarak adlandırılıyor. Bütün dünyayı etkisi altına alan bu virüsün yayılması hızlı bir şekilde arttı Ve işte analiz sonuçları ve detaylar!

Diren Türkiye Başarıyorsun! Türkiye Corona Virüs ve İtalya Corona Virüs Analizi! Türkiye Corona Başarısını Ortaya Koydu!
Diren Türkiye Başarıyorsun! Türkiye Corona Virüs ve İtalya Corona Virüs Analizi! Türkiye Corona Başarısını Ortaya Koydu!
Haber albümü için resme tıklayın

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez görülen ve dünya geneline yayılan Corona virüs, artık Pandemi olarak adlandırılıyor. Bütün dünyayı etkisi altına alan bu virüsün yayılması hızlı bir şekilde arttı. Bizde Okuhaber sitesi olarak durmadık, çok ince bir ayrıntıyı gözler önüne serelim istedik. Corona virüs kapsamında Türkiye ve İtalya’nın Corona virüsü grafikleri ve yaptığımız grafiklerin analizleri nedir diye merak ettik bu araştırmayı yaptık. Bu analizlerin sonunda ise büyük bir başarı gördük. İşte detaylar ve corona virüsü güncel durum grafiği - corona son durum grafigi!

Neden Türkiye ve İtalya Corona Virüs Analizi Yaptık?

Peki, Türkiye ve İtalya Corona virüs analizi, kıyaslaması ve Türkiye’nin Corona virüs mücadelesinde başarısı ne ölçüdedir? Okuhaber sitesi olarak iki ülke için çıkarttığımız grafikler ne gösteriyor? Türkiye Corona ile mücadele için neler yapıyor?

İtalya’da neden bu kadar hızlı Corona virüsü yayıldı ve neden bu kadar çok İtalya’da Corona ölümleri gerçekleşiyor? Neden İtalya’da bu kadar çok Corona vakası ya da Corona vakaları artıyor? Bu soruların hepsine detaylı bir şekilde değinelim ve Türkiye’nin Corona virüs mücadelesindeki başarısını gözler önüne serelim.

Türkiye Başarısını Ortaya Koydu! Diren Türkiye Başarıyorsun!

Dünya geneline yayılan Corona virüsü Pandemi olarak nitelendirildi ve Çin’den sonra İtalya’da çok sayıda kişinin Corona virüsüne yakalanması nedeniyle İtalya kendi ülkesine giriş ve çıkışları yasakladı. İtalya’dan sonra birçok ülke kendi ülkesine giriş ve çıkışları yasaklarken buna Türkiye’de katıldı.

Türkiye’de devlet yönetimi tarafından alınan kararlar doğrultusunda, gerek Türkiye’ye birçok ülkeden giriş ve gerekse Türkiye’den başka ülkelere çıkış yasağı getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile hemen hemen bütün bakanlıklar ve ayrıca her ilin başkanları konuya titizlikle yaklaştılar. Bütün yöneticiler Türkiye içerisinde yapılması gereken tüm önlemleri aldılar ve almaya da devam ediyorlar!

Tedbir amaçlı olarak Türkiye geçtiğimiz günler içerisinde bazı önemli önlemler aldı. Corona virüs 14 kuralı yayınlandı. Bu kurallar doğrultusunda Türkiye sınırları içerisinde yaşayan hemen hemen herkes bu kurallara uymaya ve alınan tedbirlere göre hareket ederek etmeye başladı. Okuhaber sitesi olarak Türkiye ve İtalya’nın Corona virüsü grafikleri ve analizleri nasıldır diye merak ettik bu araştırmayı yaptık.

Ortaya çıkarttığımız bu grafiklerin analizlerine göre; Türkiye Corona virüs grafiği ve İtalya Corona virüs grafiği neticesinde her iki ülkeyi kıyasladığımızda Türkiye korona virüse karşı başarısını ortaya koydu.  Peki her iki ülkenin Corona virüs ile mücadelesi sonucunda ortaya çıkan analiz sonuçları ne gösteriyor?

Türkiye'deki corona virüs nedeniyle kaç kişi yeni tip corona hastası, vaka ve ölü sayısına göre son durum nedir? Corona virüsü ile ilgili her iki ülkedede vaka ve ölü sayısı nasıl bir artış gösteriyor? Bilim insanının ve prof dr 'ların son 24 saatte son dakika haberi corona virüs ile ilgili bir buluşu var mı? Corona ile mücadele nasıl yapılır? İşte Türkiye ve İtalya Corona virüs kıyaslaması ve analiz sonuçları!

Türkiye Corona Virüs ve İtalya Corona Virüs Analizi Ve Sonuçları!

 

Türkiye’nin Corona virüs grafiği verilerine göre:

 • Türkiye’de ilk Corona vakası 10 Mart’ta tespit edildi.
 • Türkiye’de Corona virüs vaka sayısı 12 Mart’ta ikiye yükseldi.
 • Türkiye’de Corona vakası 13 Mart’ta 5 kişi olarak açıklandı.
 • Türkiye’de Corona vakası 14 Mart’ta 6 olarak açıklanırken,
 • 15 Mart’ta Türkiye’nin Corona vakası 18 olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bildirildi.
 • 16 Mart’ta Türkiye’de Corona virüsü toplam 47 kişide görüldü ve yeni vaka sayısı 29 olarak belirlendi ve Türkiye’de Corona nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Ve maalesef 17 Mart 2020’de gecenin ilk saatlerinde Türkiye’de ilk Corona virüsü ölüm haberi Bakan Koca tarafından açıklandı. Toplam vaka sayısı ise 98 kişi olarak belirtildi. Yeni Corona vakası ise 51 olarak açıklandı. Aynı gün içerisinde, 17 Mart’ta bir kişi Corona virüsü nedeniyle vefat etti ve toplan ölüm sayısı 2’ye yükseldi.
 • 18 Mart Türkiye’de Corona sonuçlarına göre; 3 kişi Corona nedeniyle hayatını kaybetti, 93 yeni vaka görüldü ve toplam vaka sayısı 191 olarak ifade edildi.
 • 19 Mart’ta Corona sebebiyle ölüm sayısı 4 kişi, yeni vaka sayısı 168 kişi, toplam Corona hasta sayısı 359 kişi olarak açıklandı.
 • 20 Mart’a kadar 9 kişinin Corona nedeniyle vefat ettiği bildirilirken, 311 yeni vakanın ve toplam 670 Corona hastası olduğu söylendi.
 • 21 Mart’ta bu tarihe kadar 21 kişinin hayatını kaybettiği, 277 yeni Corona vakasının görüldüğü ve toplam Corona hasta sayısının 947 olduğu belirtildi.
 • 22 Mart’ta ise bu tarihe kadar 30 kişinin Türkiye’de Corona nedeniyle vefat ettiği, 289 yeni vakanın görüldüğü ve toplam ülke genelinde 1236 Corona hasta sayısı açıklandı.
 • 23 Mart 2020 tarihinde Corona nedeniyle toplam ölüm sayısı 37 kişiye yükseldi. 293 Corona vakası görüldü ve toplam Corona hasta sayısı 1529 olarak belirtildi.
 • Dün, 24 Mart 2020 tarihinde açıklanan veriler ise, Corona nedeniyle 24 Mart’a kadar toplam 44 kişinin vefat ettiğini gösterdi. Yeni vaka sayısı 343 kişi ve ülke genelinde Corona hastası sayısı 1872 kişiye yükseldi.

Diren Türkiye! Türkiye’nin Corona virüs grafiği sonuçları bu şekilde iken peki, İtalya ne durumdaydı? Ve her iki ülke karşılaştırıldığında sonuçlar ne gösteriyor?

 

İtalya’nın Corona virüs grafiği verilerine göre;

 • İtalya’da ilk vakalar ve ilk ölümler Şubat ayı içerisinde oldu ve ilk ölüm 21 Şubat 2020’de İtalya’da gerçekleşti.
 • 23 Şubat 2020’de İtalya’da toplam ölüm sayısı 3 olarak açıklanırken, yeni vaka sayısı 136, toplam hasta sayısı ise 157 olarak bildirildi.
 • 25 Şubat 2020’de İtalya’da toplam ölüm sayısı 11’e yükselirken yeni vaka sayısı 166, toplam hasta sayısı ise 323 olarak ifade edildi.
 • 27 Şubat 2020 tarihinde İtalya’da Corona virüsü nedeniyle toplam ölüm sayısı 17 kişi, yeni vaka sayısı 332 ve toplam hasta sayısı ise 655 olarak dünyaya duyuruldu.
 • 29 Şubat 2020 tarihinde toplam ölüm sayısı İtalya’da 29 kişi, yeni vaka sayısı 473 kişi ve toplam hasta sayısı ise 1128 kişi olarak açıklandı.

Peki bu il 15 gün verileri ne gösteriyor? İşte detaylar ve Corona Virüs analiz sonuçları!

Corona Virüsünün Görüldüğü İlk 15 Günde Türkiye ve İtalya Verilerine Göre Analiz Sonuçları! 

Corona Virüsünün her iki ülkede ilk görüldüğü 15 gün içerisindeki veriler yukarıda açıklandığı gibidir. Bu verilerin analiz sonuçlarına göre:

 • Türkiye’de Coronanın görüldüğü ilk 15 günde İtalya’ya göre yeni vaka sayısını sabitlemiş ve grafiğe göre Corona Türkiye’de kontrol altına alınmış olarak görülüyor.
 • İtalya ilk 15 günde hızla artış göstermiş ve bu sayı hızlı bir şekilde artıyor!

Bu sonuçlar Türkiye’nin Corona ile mücadelede başarısını ve almış olduğu önlemler nedeniyle de başarının devam edeceğini gösteriyor.

Türkiye’nin aldığı önlemler doğrultusunda ülke içerisinde yaşayan her bireyin hem kendisini hem çevresini koruyabilmesi için gösterdiği çaba, Türkiye’nin Corona başarısını ifade ediyor. Bu nedenle bu başarıyı sonuna kadar devam ettirebilmek için, lütfen devlet tarafından alınan Corona kararlarına ve açıklanan Corona virüsü kurallarına uyalım.

İtalya Corona Tedbirlerinde Nerde Hata Yaptı?

İtalya’nın yaptığı en büyük hatayı Türkiye’de yaşayan hiç kimsenin yapmaması gerekiyor. Peki İtalya’nın Corona ile mücadelede yaptığı en büyük hata neydi?

 • İtalyan vatandaşları, Corona önlemleri nedeniyle İtalya’nın belirli bölgeleri karantinaya aldığında, o şehir ya da bölgeden tatil amaçlı farklı şehirlere akın etti ve bu nedenle Corona virüsü İtalya’nın bütün şehirlerine bu nedenle hızla yayıldı!
 • İtalyanlar belli bir yaşın üzerinde hasta olan yaşlı vatandaşlarını Corona hastası olsalar bile hastanelere kabul etmemeye başladı ve kendi evlerine kapanmalarını istedi!
 • Kısaca önlem ve tedbir almada gecikti…!

Dayan ve Diren Türkiye Başarıyorsun!

Tüm bu analizlerin sonuçlarına göre Türkiye’nin başarısı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde alınan Corona önlemleri doğrultusunda alınan kararlar neticesinde ortaya çıktı. Öyleyse bizde Okuhaber olarak şöyle diyoruz:

 • Lütfen alınan önlemlere uymaya devam edelim!
 • Sokağa çıkma yasağı bulunmayan ülkemizde gerekli olmadıkça dışarı çıkmayalım!
 • Dışarı çıkılmadığı ve her birey kendisini Corona virüsünden koruduğu sürece, Corona virüsünün yayılması engellenecek!
 • Lütfen misafirliklere bir süreliğine ara verelim!
 • Henüz bulunmuş bir aşı veya tedavi yöntemi olmasa da sitemiz içerisinde de bulunan ve buradan ulaşabileceğiniz 14 kurala uyalım!

 Okuhaber olarak bugüne kadar Corona nedeniyle vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileklerimizle.  Hem ülkemizdeki tüm Corona hastalarımıza hem İtalyan hem de dünyada ki tüm Corona hastalarına da sağlık diliyoruz.

Evde Kal ve Diren Türkiye Başarıyorsun!

corona-analiz-1.pdf

# corona virüs, Okuhaber sitesi, Türkiye ve İtalya’nın Corona virüsü grafikleri, Neden Türkiye ve İtalya Corona Virüs Analizi Yaptık, Türkiye ve İtalya Corona virüs analizi, Türkiye Corona ile mücadele için neler yapıyor, Pandemi, Türkiye’nin Corona virüs mücadelesinde başarısı, Corona ölümleri, Corona vakası, Corona vakaları, Türkiye Başarısını Ortaya Koydu! Diren Türkiye Başarıyorsun, Corona virüsü Pandemi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Corona virüs 14 kuralı, Türkiye Corona virüs grafiği, İtalya Corona virüs grafiği, Türkiye korona virüse karşı başarısını ortaya koydu, kaç kişi yeni tip corona hastası, Corona ile mücadele nasıl yapılır, Türkiye ve İtalya Corona virüs kıyaslaması, Türkiye Corona Virüs ve İtalya Corona Virüs Analizi Ve Sonuçları, Türkiye’nin Corona virüs grafiği, Türkiye’de ilk Corona vakası, Türkiye’de Corona virüs vaka sayısı, Türkiye’de Corona vakası, Türkiye’nin Corona vakası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk Corona virüsü ölüm haberi, Diren Türkiye, Türkiye’nin Corona virüs grafiği sonuçları, Corona hasta sayısı, toplam Corona hasta sayısı, Yeni vaka sayısı, İtalya’nın Corona virüs grafiği, analiz sonuçları, Corona Virüs analiz sonuçları, Corona Virüsünün Görüldüğü İlk 15 Günde Türkiye ve İtalya Verilerine Göre Analiz Sonuçları!, İtalya’da Corona virüsü, İtalya’da toplam ölüm sayısı, Türkiye’nin Corona başarısı, Corona virüsü kurallarına uyalım, İtalya’nın Corona ile mücadelede yaptığı en büyük hata neydi, Dayan ve Diren Türkiye Başarıyorsun, Corona önlemleri, okuhaber, Evde Kal, Diren Türkiye Başarıyorsun, Corona virüsü, Covid-19, yeni tip Corona virüsü, korona virüs, Korona virüsü, İtalya, türkiye, corona analiz pdf, corona virüsü güncel durum grafiği, corona son durum grafigi

25 Mar 2020 - 16:18 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 279.315 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı