20 Yabancı Dizi ile Yabancı Dil Öğrenmek Artık Çok Kolay!

Hem eğlence hem de yabancı dil öğrenmek için izleyebileceğiniz en iyi yabancı dizi önerileri ile evde zaman geçirmek artık çok eğlenceli.

Selinay Yurtseven
Selinay Yurtseven Tüm Haberleri
20 Farklı Yapım ile Yabancı Dizi Arşivi 
20 Yabancı Dizi ile Yabancı Dil Öğrenmek Artık Çok Kolay!
+20
Haber albümü için resme tıklayın

Boş vakitlerinizi dolu dolu değerlendirebileceğiniz, izlerken yabancı dil öğrenmek için bir kaynak olarak kullanabileceğiz en iyi 20 yabancı dizi listesi ile evde kaldığınız günleri eğlenceli hale getirtmek ister misiniz? Yabanci dizi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken en yüksek puanlı yapımları bu listemizde derledik. Yabancı dizi siteleri ve kanallarında en çok izlenen yapımların her biri ile ilgili kısa bilgilendirmeleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sizlerle paylaşacağımız yabanci diziler arasında gelmiş geçmiş en başarılı ve kaliteli yapımlar yer alıyor. Aynı zamanda listemizde yakın dönemin de önemli dizilerine yer veriliyor. Siz de yabancı dizi tavsiye ve önerilerinden faydalanmak isterseniz tüm detayları ile hazırladığımız listemize bir göz atmalısınız.

20 Farklı Yapım ile Yabancı Dizi Arşivi 

Yabancı diziler Türkçe dublaj seçenekleri arasında da yer alan en önemli yapımlar tüm dünyada yankı uyandıran dizilerdir. Dizi sektörü, TV platformlarının gelişmesi ile birlikte daha aktif ve verimli bir alan olmuştur. Öyle ki sinematik anlamda başarılı olan bazı dizileri son dönemlerde sıkça görür olduk.

En iyi yabancı diziler arasında da senaryosu ve çekimleri adeta bir film kalitesinde olan yapımlar yer alıyor. Özellikle de gizem, macera dizileri arasında bir sezonu adeta bir film serisi gibi olan yapımları görmeye alıştık, diyebiliriz. 

1 - The Witcher

İngilizce öğrenmek için de kullanabileceğiniz The Witcher tam da yukarıda bahsettiğimiz sinematik ögeleri içinde barındıran oldukça kaliteli bir çizgide ilerleyen bir yapımdır. 2020 yabancı dizi izle listelerinde her zaman bir numarada olan bu dizi, aynı isimli bir kitap serisinden uyarlanmıştır. İlk sezonu ile Netflix platformunda yayınlanan dizi, yeni sezon beklentisi ile 2021 yılında şimdiden heyecan yaratacağa benziyor.

The Witcher, ABD ve Polonya ortak yapımı bir dizi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Dizide, insanlar, elfler ve cüceler arasında kıyasıya yaşanan bir savaşın gidişatı işleniyor. The Witcher olarak anılan suikastçi de dünyayı barışa götürecek seçilmiş çocuğun doğmasını bekliyor.

2 - The Good Doctor

The Good Doctor, ülkemizde “Mucize Doktor” adıyla da bilinen aynı zamanda da Kore yapımı bir diziden uyarlanmış bir Amerikan dizisidir. İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz basitlikte dile sahip olan en iyi yabancı diziler sıralaması içerisinde ön plana çıkan dizi, tıbbi diziler kategorisinde de dikkat çekiyor.

Dizide, otizm ve savant sendromundan mustarip genç bir doktorun yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Aynı zamanda dizi, birden fazla baş kahramanın hayatına da ayrı ayrı ışık tutuyor.

3 - Dünyanın En İyi Yabancı Dizileri : Lucifer

Lucifer, Netflix platformunda yeni sezonu ile fırtınalar estiren oldukça popüler bir yapımdır. Aslında erken final yapacak olan dizi, hayranları tarafından başlatılan kampanya neticesinde sezon sayısını uzatma kararı almıştır.

Lucifer, fantastik olayların polisiye konular ile harmanlarak ekranlara geldiği önemli bir dizidir. Dizide, cehennemin efendisi olan Lucifer’ın babası ve kardeşi ile olan çekişmelerine de yer verilmektedir. Lucifer, fani hayatını tatmak için dünyaya iniş yaptığında suçluların yakalanmasını sağlayan bir grup içerisinde görev almaya başlayacaktır.

4 - Fleabag

Fleabag, final yapmış en iyi yabancı diziler listesinde ödül rekortmeni bir yapımdır. Pheobe Waller-Bridge tarafından kaleme alınan 2 sezonluk mini dizide bir kadının hayatından kesitler sunuluyor. Dram ve komedinin iç içe harmanlandığı dizi, Emmy Ödülleri’nde hiçbir adaylıktan eli boş dönmemiştir.

Dizide, en yakın arkadaşını trafik kazasında kaybeden bir kadının hayata tutunma evreleri anlatılıyor. Aynı zamanda annesini de kaybeden genç kadın, kız kardeşi, babası ve babasının yeni eşi ile gergin bir ilişki ağı kuruyor.

5 - The Mandalorian

Star Wars evreninde geçen bir spin off dizisi olan The Mandalorian, 2019 yılına damga vurmayı başarmıştır. Yabancı dil öğrenmek için oldukça avantajlı bir yapım olan bu dizinin ilk sezonu bir hayli sevildiğinden dolayı yapımcı ekip derhal ikinci sezon için de başlangıç verdi. Baby Yoda karakterini hayatımıza katan dizide, evrenin farklı bir boyutu irdeleniyor.

The Mandalorian, Star Wars evreninde imparatorluğun yok oluşu sonrasındaki bir zaman diliminde geçiyor. Mandalorian ırkından gelen bir kelle avcısı, bu defa görevini yerine getirirken kendi yeminini bozmak zorunda kalıyor. Görevini bir çocuğu kurtarmaya harcayan Mandalorian, bu yolda tüm okların da kendisine çevrilmesini sağlıyor.

6 - Yabancı Dil Öğrenmek İçin Dizi : Killing Eve

Killing Eve, Fleabag’in yaratıcısı olan Pheobe Waller-Brigde’in bir diğer Emmy canavarı projesidir. Bir kadın suikastçının görevlerine odaklanan dizi, MI6 çalışanlarından olan Eve’in suikastçı ile olan ilişkisine de odaklanılıyor.

Dizide, Villanelle isimli sosyopat bir kadının gözünü kırpmadan işlediği bir seri cinayet yer alıyor. Eve ajan olma hayali ile bu kadın suikastçının peşine düşmeye kalkıyor.

7 - Euphoria

Alışılagelmiş gençlik dizilerinden bir hayli farklı olan Euphoria, bir lisede yaşanan türlü olayları konu alan kaliteli bir yapımdır. 2019 yılının en fazla konuşulan dizilerinden biri olan Euphoria, Emmy gecesine de damga vurmayı başarmış başarılı bir HBO dizisidir. 

Dizide, Rue isimli bağımlı bir lise öğrencisinin rehabilitasyondan yeni döndüğü zamanlar anlatılıyor. Rue, çevresinde yer alan pek çok kişi tarafından öldü zannediliyor. Bu süreçte topluma yeniden adapte olmaya çalışan genç kız, bazı zorluklar ile yeniden mücadele etmek zorunda kalıyor. Hem eğlenmek hem de yabancı dil öğrenmek isterseniz, dizinin İngilizce versiyonunu da izleyebilirsiniz. 

8 - Mr. Robot

Mr. Robot, bilim kurgu ve gizem türünü sevenlerin mutlaka listelerine eklenmesi gereken bir dizidir. Bir siber güvenlik uzmanının yaşamına odaklanan dizide buz dağının görünen kısmını büyük şirketlere karşı yapılan sanal saldırılar oluşturuyor. Fakat dizinin derinliklerinde bir yolculuğa çıktığınızda durumun daha farklı ve daha acımasız olduğu gerçeği ile yüzleşiyorsunuz.

Mr. Robot, gelişen teknolojiyi irdeleyen ve buna bağlı olarak bir toplumsal hareket yaratmak isteyenlerin dizidir. Dizide, pek çok büyük firmanın iç yüzü de tüm açıklığı ile gözler önüne serilmektedir.

9 - The Walking Dead

The Walking Dead, zombi dizileri arasında ön plana çıkan ve ilk sezonundan itibaren büyük beğeni toplayan bir dizi olmuştur. Aynı isimli bir çizgi roman uyarlaması olan dizide dünyanın başına gelen bir zombi istilasından bahsediliyor.

Dizide, korkunç bir virüsün yayılması sonucunda dünyadaki yaşamın farklı bir yöne evrilmesi anlatılıyor. İnsanların yavaş yavaş zombi olarak hayatlarına devam ettiği bu dizide, bir grup “normal” kalanlar, zombiler ile kıyasıya bir mücadeleye tutuşmak zorunda kalıyor.

10 - Breaking Bad

21. yüzyılın en iyi dizisi seçilen Breaking Bad, mutlaka listenizde olması gereken kült bir dizidir. 5 sezondan oluşan dizide Amerikalı bir kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrendikten sonra uyuşturucu işine girmesi anlatılıyor.

Walter White, zeki fakat doğru atılımlar yapmayı başaramamış bir lise kimya öğretmenidir. Oğlunun hastalığı ve eşinin beklenmeyen gebeliği White ailesini fazlasıyla zorlamaktadır. Tüm bunların üstüne Walter’ın son evre akciğer kanseri olması olayları oldukça farklı bir boyuta taşır. Walter, bundan sonra ölümünde ailesinin rahat etmesi için gerekli olan parayı kısa sürede kazanmak zorundadır.

11 - Fringe

Fringe, bilim kurgu dizileri listelerinde mutlaka yer alan ve sürükleyici senaryosu ile ön plana çıkan kaliteli bir yapımdır. Dizide, tüm dünyayı tehdit eden ve kaynağı bilinmeyen bazı olayların araştırmaları ve alınan sonuçlar anlatılıyor.

FBI bünyesinde yer alan bir ekip, dünyada meydana gelen tuhaf olayların peşine düşerek bir neden sonuç ilişkisi kurmaya çalışıyor. Yaşanan tuhaf olaylar irdelendikçe ortaya herkesi şaşırtan çarpıcı detaylar da çıkıyor.

12 - The Haunting of Hill House

Korku dizileri sevenlerin Netflix yapımı olan The Haunting of Hill House isimli bu yapıma şans vermelerini öneriyoruz. 2018 yılında yayınlanan dizi, yalnızca tek bir sezondan oluşan bir mini dizi olma özelliğini taşıyor. Dizinin ilk sezonundan bağımsız ikinci versiyonu da 2020 yılında The Haunting of Bly Manor olarak Netflix platformunda yer alıyor.

Dizide, flashbackler ile büyük bir evde meydana gelen tuhaf olayları izliyoruz. Bir tür perili köşk hikayesi olarak da adlandırılan bu yapımda geçmişten günümüze uzanan lanetli bir ruhun yaşattıkları ele alınıyor.

13 - Hannibal

Yabancı dizi sevenler için Kuzuların Sessizliği filminin öncesini anlatan Hannibal isimli bu kaliteli diziyi öneriyoruz. Hannibal, kaliteli oyuncu kadrosu ve zekice kurgulanmış senaryosu ile tüm sezonlarıyla beğeni toplayan bir dizidir.

Hannibal, sinemadan da aşina olduğumuz seri katil Hannibal Lecter’ın ilk zamanlarına odaklanıyor. Red Dragon filminden uyarlama olan bu dizide cani psikiyatrın polisle olan iş birliğinden ve karda izini belli etmemesinden bahsediliyor.

14 - En İyi Yabancı Dizi Listesi: Dark

Dark, Netflix’in Alman yapımı dizileri arasında ilk sırada olan oldukça çarpıcı bir yapımdır. Dizide, zamanda yolculuk kavramı üzerinden birbirleri ile fazlasıyla bağlantılı olan dönemlerden bahsedilmektedir.

Dark, kaybolan bir çocuğun küçük bir kasabada yarattığı infiale odaklanıyor. Çocuğun kaybolmasından sonra tüm kartlar açıldığında zamanda yapılan yolculuğun kafa karıştırıcı etkileri ortaya çıkıyor. Zekice kurgulanan bir senaryoya sahip olan Dark, listenizde olması gereken bir yabancı dizi önerisidir.

15 - The Crown

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in hayatına odaklanan The Crown dizisi, Netflix yapımı başarılı bir dizidir. Dizide, II. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de meydana gelen durumlar ele alınmaktadır. Gerçek olaylardan esinlenen bir dönem dizisi olan The Crown, Emmy Ödül Töreni’ne de damga vuruyor.

The Crown, II. Elizabeth’in kraliçe olarak ilk yıllarına odaklanıyor. İlk sezonu ile büyük beğeni toplayan dizi, II. Elizabeth’in yaşlılık dönemine kadar uzanıyor.

16 - Shameless

Shameless, altı kardeşten oluşan fakir bir ailenin kendi sorunları ve alkolik babaları ile mücadele etmesini konu alıyor. Aslında İngiliz yapımı aynı ismi taşıyan diziden uyarlanan bu Amerikan dizisi ilk sezonu ile beğeni toplamayı başarmıştır.

Dizide, altı kardeşin hayatlarında meydana gelen türlü türlü dertleri izleyeceksiniz. Fakir bir semtte hayat süren aile, kendilerini terk eden anneleri ve bağımlı babaları ile her zaman mücadele etmek zorunda kalacaktır.

17 - Peaky Blinders

Yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz Netflix dizileri arasında ilk sıralarda yer alan Peaky Blinders da gerçek hikayelerden uyarlanan bir dönem dizisidir. Dizide, I. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de meydana gelen çete olayları anlatılmaktadır.

Peaky Blinders, yasadışı çetelerin birbirleri ile olan acımasız mücadelesine odaklanıyor. Her türlü yasadışı faaliyetin gerçekleştirildiği bu dönemde belli başlı ailelerin hükümdarlıkları sokağın yasalarını belirliyor.

18 - Sherlock

İngiliz yapımı yabancı dizi sevenler için Sherlock Holmes’un hikayelerinden uyarlanan Sherlock dizisini tavsiye ediyoruz. Tüm zamanların en kaliteli yapımları arasında yer alan Sherlock, her bir bölümü ile sizleri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Üstelik dizinin tek bir bölümü de adeta bir film tadında ilerliyor.

Sherlock Holmes, yardımcısı Dr. Watson ile İngiltere polisine yardımcı olmaktadır. Birbirinden gizemli cinayet davalarını bir çırpıda çözen Sherlock, kendi alanının en iyilerinden biridir.

19 - Stranger Things

Yabancı dizi beta sitelerinde bile karşınıza çıkacak olan Stranger Things, çağımızın en güçlü yapımlarından biri. Seksenli yıllarda küçük bir kasabada geçen dizide bilim kurgu ve korku ögeleri yer alıyor.

Dizi, küçük bir kasabada yaşayan küçük bir çocuğun ortadan kaybolması ile başlıyor. Ortadan kaybolan çocuk her yerde aranırken kasabada daha önce hiç görülmeyen bir kız çocuğunun bulunması akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. Siz de internetten yabancı dizi öğrenmek isterseniz, bu muhteşem yapımı tercih edebilirsiniz. 

20 - La Casa de Papel

İspanyol yapımı yabancı dizi izlemek isteyenleri ülkemizde geniş kitlelere ulaşan La Casa de Papel dizisine doğru alabiliriz. İlk sezonu ile tüm dünyada yankı uyandıran dizi, ülkemizde en sevilen yabancı yapımlar arasında ilk sıradadır.

La Casa de Papel, bir grup basit suçlunun Madrid’te yer alan darphaneyi soyma planını konu alıyor. Bu yolda aylarca çalışıp plan yapan ekip, darphane soygununu zekice planlayıp kaçmaya çalışacak.

En iyi dil öğrenme yöntemleri arasındaki yabacı dizi ve yabancı çizgi film izleme tekniğinden faydalanmak istiyorsanız, listemizdeki 20 farklı yapım size evde yabancı dil öğrenme şansı sunacaktır. İzlemesi ve takip etmesi çok eğlenceli olan bu yapımlar ile onlarca yabancı dil öğrenme teknikleri öğrenmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca listemizde yer almayan Prison Break ve Black Mirror popüler yabancı dizilerin de sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir. Siz de kapsamlı dizi listelerimiz için Kültür&Sanat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

# İNTERNET DİZİLERİ İLE İLİŞKİLİ:

12 Kas 2020 - 11:00 - İnternet Dizileri --- Okunma

Muhabir Selinay Yurtseven

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 281.602 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı