Hiç Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

0 0

Hiç Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır? | Son zamanlarda trend olan doğallık, makyajdan güzelliğe, kıyafetten bakıma her alanda karşımıza çıkmaktadır. Peki, Hiç Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?  İşte yok gibi görünen yani doğal makyaja dair ipuçları burada. Okumaya devam edin.

Son zamanlarda trend olan doğallık, makyajdan güzelliğe, kıyafetten bakıma her alanda karşımıza çıkmaktadır. Peki, Hiç Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?  İşte yok gibi görünen yani doğal makyaja dair ipuçları burada. Okumaya devam edin.

Son zamanlarda podyumlarda dikkatimizi çeken yok gibi görünen makyaj yani doğal makyaj her mevsimin modası olmuş durumdadır. Özellikle yaz sıcaklarının kendini hissettirmesiyle başlayan bu makyaj çeşidi, her mevsimde en popüler makyaj trendlerinden biri olmaya adaydır. Şüphesiz biz kadınların isteği de bu şekildedir Mümkün oldukça az ürünü yüzüne sürmeyi ve kusurları gizlemeyi hepimiz isteriz. İşte sizlere yokmuş gibi makyaj yapma yollarını derledik. Okumaya devam edin.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Kendinize, cildinize uygun olan makyaj ürünlerini kullanmak sizin için ilk adımlardan biridir. Bazı ürünler fazlasınca kimyasal içerdiğinden dolayı siz farkında olmadan sizi doğal görünmekten uzaklaştırabilmektedir. İlk uygulandığında herhangi bir olumsuz yönü olmasa da günün ilerleyen saatlerinde cildinizde, dudaklarınızda ya da gözlerinizde kaşıntı yapabilir, yüzünüzü kötü etkileyebilir.
Bu durumu önlemenin tek yolu, mümkün olduğunca doğal ürünler kullanmaktır.

Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır? 

Makyaj yapmadan önce, cildinizi nemlendirmek ikinci adımdır. Cildinizi nemlendirmek için sizlere yine önerim doğal ürünler kullanmanız olacaktır. Hemen ardından föndoten sürmeden önce makyaj bazı kullanmak sizin cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Makyaj bazı uygulandıktan sonra yüzünüze uygun olan yüz kontürünü yapın.
Özellikle ince yapılı, kremsi bir föndoten kullanın. Bu fondötenler cildinizi nemlendirecek hem de doğal cilt tonunuzun yakalanmasına katkı sağlayacaktır. Kullandığınız fondötenin cilt tonunuza uygun olmasına özen gösterin.
Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız toz allık kullanmak yerine kremsi allık kullanmayı tercih ettiğiniz takdirde doğallığa daha fazla yaklaşacaksınız. Yaz aylarında bronzlaşmanın etkisiyle kullanacağınız allık tonu da önemlidir. Açık tenliyseniz pembe tonları, koyu tenliyseniz turuncu tonları sizin için uygun olabilir.
Göz makyajınız için eyeliner aşamasını atlayarak kirpiklerinize tek kat rimel sürme aşamasına geçin. Kaşlarınız da yalnızca arada boşluk olan kısımları seçin. Kalın kalemler kullanmak yerine kaş farları kullanın. Doğal makyaj için her zaman dudak renginize uygun ruju seçin ve dudaklarınıza parlaklık katın.
BAKINIZ: Oryalle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bir Cevap Yazın