Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji HTC yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

HTC yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

60
0

Günümüzün güncel teknolojileri arasında olan sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisi, ne yazık ki hedeflenen seviyeye ulaşamamıştır. Sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisi konusunda ilk üretim yapan firmalardan olan HTC, şimdilerde yeni bir gözlük seti piyasaya sunma çalışmaları içerisindedir. Daha önceki geliştirdiği modeller hem çok pahalı hem de çok kaliteli idi. HTC Vive Cosmos adının verildiği yeni seri ise oldukça merak konusu olmayı başardı.

Vive Cosmos VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatı

Vive Cosmos VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatı

Vive Cosmos VR sanal gerçeklik gözlğünün 3 Ekim 2019 tarihinde satışa sunulması bekleniyor. Beklenen fiyat ise 699 Dolardır.

Vive Cosmos VR Özellikleri

2019 yılı başlarında CES Fuar’ında tanıtımı yapılan başlık üzerinde herhangi bir harici sensör ihtiyacı bulunmuyor. Gözlük setinin çözünürlüğü ile 2800 X 1700 piksel gibi yüksek bir sayıdır. Vive Cosmos VR başlık ile 110 derecelik geniş bir açıda görüş sağlanabiliyor. Cihazın yenileme hızı ise 90 Hz’dir.

HTC’nin ürettiği bu yeni model oyun teknolojisinde geliştirilen önemli bir teknik detay ise başlık kısmının parçalardan oluşmasıdır. Gözlerinizi açmak istediğinizde gözlüğü kafanızdan tamamen çıkarmak zorunda değilsiniz. Gözlük kısmı, başlıktan ayrılarak yukarı kaldırılabilme özelliği taşıyor.

Bakınız: Apple Arcade nedir? Nasıl kullanılır?

HTC Vive Cosmos Sanal Gerçeklik Gözlüğü

HTC Vive Cosmos Sanal Gerçeklik Gözlüğü sunduğu yüksek çözünürlük ve 90 Hz yenileme hızı ile oldukça başarılı bir modeldir. Gözlüğün fiyatı 699 dolar olarak belirlenmiş olsa da muadilleri arasında hem uygun hem de kaliteli kullanım sunan bir model olmayı başarmıştır.

Editor's Rating:
9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz