Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Teknoloji Huawei için ProtonMail Alternatifi Yolda

Huawei için ProtonMail Alternatifi Yolda

ProtonMail servisi için Huawei çalışmalara başladı...

87
0
Huawei

Huawei, akıllı telefon modelleri için önemli yenilikler yapma hazırlığında. Marka yeni akıllı telefon modellerini kısa bir süre sonra tanıtacak. Mate 30 modellerinin tanıtımını yapması beklenen markanın çok önemli bir dezavantaj ile yola devam etmesi söz konusu olacak. Öyle ki markanın yeni akıllı telefon modellerinde Google servisleri olmayacak. Bu noktada yeni alternatifler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de ProtonMail olacak.

Yine Android işletim sisteminin kullanılması bekleniyor ancak bu kez Google servislerinin kullanılması mümkün olmayacak. Kullanımı mümkün olmayacak olan servislerden birisi de Gmail olacak. Google’ın resmi mail servisi olarak karşımıza çıkan Gmail alternatifi olarak ise ProtonMail kullanılması mümkün olacak.

ProtonMail Geliyor

Aslında ProtonMail çok yeni bir mail servisi değil. İsviçreli mail servislerinden biri olan mail servisi, başarılı bir arayüze sahip. Başarılı bir arayüzün kullanılmasının dışında servisin alt yapısı da oldukça iyi. Genel olarak Gmail’in alt yapısına benzer bir yapı kullanacak olan mail servisi ön yüklü olarak gelebilir.

ProtonMail

Huawei akıllı telefonlarına ön yüklü olarak gelebileceği açıklanan mail servisinin henüz anlaşmalarının kesinlik kazanmadığını da söylemek gerekiyor. Anlaşmanın yapılmasının ardından servisin kalıcı olarak kullanılması söz konusu olacak.

Uçtan uca şifreleme sunan ve 17 milyonun üzerinde kullanıcı sayısının bulunduğu mail servisinin Huawei akıllı telefonlarına neler katacağını zaman gösterecek.

Bakınız: Huawei’nin İşletim Sistemi HarmonyOS Nedir ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz