OKUHABER

Instagram Beğeni Sayısını Artık Gizleyecek

Instagram beğeni sayısının gizli kalması gerektiğine karar vererek bu uygulamayı bugünden itibaren başlatacağını açıkladı.

Instagram Beğeni Sayısını Artık Gizleyecek
7 views
19 Temmuz 2019 - 20:10

Günümüzde neredeyse herkesin sıklıkla kullandığı bir sosyal medya platformu olan Instagram, kullanıcıların üzerinde yarattığı etki ve baskıyı yok edebilmek adına bir karar verdi. Instagram beğeni sayısının artık görünmeyeceği üzerine olan bu kararın uygulaması bugün belirli ülkelerde başlıyor.

Instagram Beğeni Sayısı Hangi Ülkelerde Gizlenecek?

Şu an deneme sürecinde olan Instagram beğeni sayıları gizleme kararı, bir süreliğine yalnızca belirli ülkeler için aktif olacak. Bu kararın tüm ülkeler için ne zaman uygulanacağı henüz netleşmiş bilgiler arasında değil. Yine aynı sebepten, Türkiye’den kullanıcılar için de bu özelliğin ne zaman aktive olacağı bilinmiyor.

instagram güncellemesi beğeni sayısını kaldıracak mı

Instagram beğeni sayılarının bugünden itibaren gizleneceği ülkeler ise Kanada, Yeni Zelanda, İtalya, Japonya ve İrlanda’nın da içinde bulunduğu belirli ülkeler ile sınırlı.

instagram beğeni gizleme özelliği geliyor

 Instagram Beğeni Sayısını Neden Gizliyor?

Instagram beğeni sayısı gizleme kararı, yapılan açıklamaya göre kullanıcıların psikolojilerinin daha iyi etkilenmesi ve sosyal medya bağımlılığının önüne geçmek adına verilmiş bir karar.

instagram beğenileri nasıl gizlenecek

Instagram beğeni sayılarının Instagram kullanıcılarının psikolojilerini kötü etkilediğini, baskı altında hissetmelerine neden olduğunu ve bu yüzden ortaya tatsız sonuçlar çıktığını düşündüklerini belirten Instagram sözcüleri; aynı zamanda kullanıcılar arasındaki rekabeti de önlemek istediklerini açıkladı.

instagram beğeni sayısı kalkıyor

Instagram Beğeni Savaşlarına Son Veriyor

Instagram tarafından verilen bu karar kullanıcıları da ikiye bölmüş durumda. Bir grup kullanıcı bu karardan oldukça memnun olduklarını ve Instagram beğeni sayılarının kullanıcıları kötü etkilediğinde hemfikir olduklarını belirtiyor.

instagram beğeni sayısı gizleme özelliği kalkıyor mu

Öte yandan sayısı azımsanamayacak bir diğer grup kullanıcı grubu ise bu kararın anlamsız olduğunu savunuyor. Öyle ki, Instagram yetkililerinin bu karardan vazgeçmesi adına karara karşı çıkan hashtagler ve kampanyalar başlatıldı. Instagram’da popüler hesaplara sahip olan kullanıcılar da durumdan hiç memnun değil.

instagram beğeni sayıları kalkacak mı

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free online course

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.