İpek Kirpik Nedir? Nasıl Yapılır?

Kirpikleri az olan kişiler, son zamanlarda yaptırdığı ipek kirpik kadınların kurtarıcısı haline gelmiştir. İpek kirpik artık en favori malzemeler arasında yerini almıştır. Biz bugün sizlere İpek Kirpik Nedir? Nasıl Yapılır?..

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Yapılır?
Son Güncelleme: Whatsapp

Kirpikleri az olan kişiler, son zamanlarda yaptırdığı ipek kirpik kadınların kurtarıcısı haline gelmiştir. İpek kirpik artık en favori malzemeler arasında yerini almıştır. Biz bugün sizlere İpek Kirpik Nedir? Nasıl Yapılır? Konusunda bilgi verdik.

İpek Kirpik Nedir?

Bu kirpik, kirpikleri az olan, düz ve açık renk olan kişilerin, daha belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmak amaçlı yaptırdıkları yöntemdir. İşte kirpiğin yapımı şu şekildedir.

İpek Kirpik Yapımı;

Kirpikler, tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulaması yapılmaktadır. Basit ve kolay bir işlemdir. Bu kirpik yapımı uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulama genellikle 1 ya da 2 saat arasında sürmektedir. Belli bir zaman sonra uygulanan yapılan kirpik kişinin kirpiğinden ayrılarak dökülme yapmaktadır.
Bu işlemi yaptıran kişiler uzun zamanlı olması için sürekli olarak kirpik bakımı yaptırmalıdır. Uygulama esnasında yapıştırma işlemi organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla yapılmaktadır. 3 hafta ile 6 ay arasında kullanım sağlanmaktadır. Bu yapıştırıcılar gözlerde hassasiyet olmaması için mutlaka gereklidir.
Kirpik kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kişinin göz hassasiyeti ve alerjisi varsa, deneme amaçlı her iki göze de 2 adet kirpik takılarak 24 saat uygulamayı denemesi gerekmektedir. Kirpik uygulamaları yaz ve kış mevsiminde yapılmaktadır. Uygulama yaptırdığınız kirpiklere uygulama yapıldığı gece makyajı yapabilirsiniz.
Kirpik uygulaması yaptırdığınızda makyaj temizleme ürününü yağsız olarak tercih etmelisiniz. Kirpiklerinizi banyo, sauna, hamam deniz ve havuz gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat pH derecesi yüksek olan havuzlarda sorun yaşayabilirsiniz. Dikkat etmelisiniz. İleriki zamanda gözünüzle ilgili işlem yaptırmak isterseniz dikkatli olmanızda fayda var.

BAKINIZ:  Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.