Jonathan Ive ile Apple Yollarını Resmen Ayırdı

0 0

Geçtiğimiz haftalarda sıkça konusu edilen Apple şirketinde Jonathan Ive ayrılık krizi sonunda sonuçlandı. Jonathan Ive ile Apple Yollarını Resmen Ayırdı.

1996 yılından beri teknoloji devi Apple şirketinin tasarım ekip sorumlusu olan Jony Ive firma ile yollarını resmen ayırdı. Ive, diğer tasarımcı arkadaşı Marc Newson ile LoveForm ismini verdikleri firmayı kurarak Apple şirketindeki görevinden ayrıldı.

Jony Ive Liderler Sayfasından Çıkarılmıştı


Apple firmasının ünlü tasarımcısı Jony Ive geçtiğimiz aylarda liderlik sayfasından çıkarılmıştı. Bu durum Apple tarihinde önemli bir yere sahip olmuş, oldukça çok konuşulmuştu. Yapılan güncelleme ekip liderliğinin 17 yıllık geleneğin bozulmasına neden oldu. Ive, 1992 yılından beri takım lideri görevindeydi.

Jonathan Ive 2019 Yılı Sonunda Ayrılacaktı

Jony Ive, Apple şirketindeki konumundan 2019 yılının sonunda ayrılacağı konusunda açıklamalarda bulunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise ayrıldığı resmen imza ile onaylandı.

Jonathan Ive ve Marc Newson Birlikte Çalışacak


Apple firmasından resmen ayrılan Jony Ive LoveFrom firmasını, çok eski dostu Marc Newson ile birlikte kurdu. Apple ile Ive arasındaki bağ yalnızca Apple boyutunda kopacak. Ive tasarımlarının hayranı olan Apple firması, LoveFrom firmasından hizmet satın almaya devam edecek.
İlginizi Çekebilir: En İyi iOS 13 Özellikleri

Bir Cevap Yazın