Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği

Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin..

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği
Son Güncelleme: Whatsapp

Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.

Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği

Kabak Çiçeği Dolması hangi yörenin yemeği diye merak ediyorsanız, genelde orta anadolu Sivas,Yozgat,Tokat diyebiliriz. Tabi bu şehirlerde bulgurlu ve kıymalı iç ile hazırlanır. Zeytinyağlı ve pirinçli tarifi ise Ege bölgesinde tercih edilir.

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.

Kabak Çiçeği Dolması Malzemeleri:

600 gram kabak çiçeği,1,5 su bardağı kadar pirinç,2 adet orta boy soğan,1 yemek kaşığı kadar dolmalık fıstık,Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.2 yemek kaşığı limon suyu,Zeytinyağı1 demet maydanoz ve dereotudur.Nefis Kabak Çiçeği Dolmasının Harcı Nasıl Yapılır?

Kabak Çiçeği Dolması Hazırlanışı:

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.2 adet soğanın küp küp doğranması, doğranan parçaların orta boyda olmasına dikkat edilmesi ile başlar ve devam eder.Derin bir tencerede, doğranan soğanlar bir çay bardağı zeytin yaş ile kavrulur.Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.Karışıma dolmalık fıstık ve pirinç eklenerek, kavurma işlemine devam edilir.7-8 dakika kadar kavurduktan sonra, tuz ve yarım su bardağı su eklenip pişmeye bırakılır.Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.Kabak çiçeği dolması harcı pişirme işleminde, tencere kapağı kapatılır ve ocağın altı kısık konuma getirilir.Bu işlem bir nevi pilav pişirme işlemine benzer. 15 dakika kadar sonra kontrol edilir.Pirinçler pişmişse, altını kapatılır.Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.Maydanoz ve dereotları ince şekilde doğranır.Kıyılan maydanoz ve dereotu, tencerede yer alan pinç harcına eklenip karıştırılır.Bu adımlar ile kabak çiçeği dolmasının iç harcının hazırlanması tamamlanır. Sıra pişirme aşamasındadır.Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.

Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Pişirilir?

Kabak çiçeği dolması yemeğini pişirmek için tarif :

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.

Kabak çiçeklerinin içini taşmayacak şekilde, hazırlanan pirinç harcı ile doldurmakla başlar. Kabak çiçeğinin yapraklarını üst üste koyarak, harcın üstü kapatılır.

Yayvan bir tencere içerisine, doldurulan dolmalar dizilir.Dizilen dolmaların üzerine az miktarda su ve zeytinyağı dökülüp, gezdirilir.Tencerenin kapağı kapatılıp, kısık ateşte, 25 dakika pişirilir.Kabak Çiçeği Dolması Tarifi ! Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır ? Kabak Çiçeği Dolması Hangi Yörenin Yemeği | Kabak çiçeği dolması hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasındadır. Ünlü restoran menülerinde yer alan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı yemekler kategorinde yer alır. Kabak çiçeği dolması tarifinin en lezzetli yapımında, zeytinyağı ve dolmalık fıstık kullanımı tercih edilir.Yemek piştiğinde ocaktan alınıp, bir süre dinlendirilip, servis yapılır.

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi Videosu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.