DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4689771,57%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Koç Holding CEO’su B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı Görevine Getirilen İlk Türk Temsilci Oldu
 • OKU Haber Dergi
 • Ekonomi
 • Koç Holding CEO’su B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı Görevine Getirilen İlk Türk Temsilci Oldu
10 okunma

Koç Holding CEO’su B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı Görevine Getirilen İlk Türk Temsilci Oldu

ABONE OL
Mart 26, 2022 23:32
Koç Holding CEO’su B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı Görevine Getirilen İlk Türk Temsilci Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Türkiye’nin B20 zirvesindeki ilk temsilcisi olma gururunu yaşıyor.  B20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlenen Çakıroğlu,G20 çatısı altındaki bu önemli iş liderliği toplantısında yerini aldı. 22 ve 22 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleşen B20 zirvesinde Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanı olarak görev alan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, bu görevi üstelenen ilk Türk lider oldu. 

B20 Toplantısında Bir Türk Temsilci: Levent Çakıroğlu

Koç Holding CEO'su B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı Görevine Getirilen İlk Türk Temsilci Oldu | Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Türkiye'nin B20 zirvesindeki ilk temsilcisi olma gururunu yaşıyor.  B20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlenen Çakıroğlu,G20 çatısı altındaki bu önemli iş liderliği toplantısında yerini aldı. 22 ve 22 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleşen B20 zirvesinde Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanı olarak görev alan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, bu görevi üstelenen ilk Türk lider oldu. 

B20 ülkeleri, dünya ekonomisi için büyük bir oluşumdur. Dünya ekonomisinin gayri safi yurt içi hasılasının yüzde 85’ini oluşturan bu yapı, global ticaret dünyasının da %75’lik bölümüne katkı sağlamaktadır. 29 ülkeden 22 sektörde çalışma yapan iş insanlarının bir araya geldiği  B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü toplantısında Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu da yerini aldı. Toplantıda konuşma yapan Çakıroğlu, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“İçinde olduğumuz dönemin zorlukları da dikkate alındığında, B20’nin İtalya Dönem Başkanlığı’nda çok önemli bir görev üstleneceğine inanıyorum. Her geçen gün çözümü zorlaşan küresel sorunların üstesinden gelmek için, hükümetlerden iş dünyasına kadar tüm paydaşların bu istişare sürecini daha ciddiye alması gerekiyor. Bu çerçevede, yıl boyunca üzerinde çalışacağımız konulardaki tavsiyelerimizin ne ölçüde hayata geçeceğinin izlenmesini sağlayacak, önümüzdeki yıllarda aynı gayretlerin tekrarına değil güçlendirilmesine yardımcı olacak, daha sağlam ve kurumsal bir takip mekanizmasının tesis edilmesi gerektiğini düşünüyorum. İtalya Dönem Başkanlığı’nın böyle bir amaca hizmet edebilmesini umarım” 

  En az 10 karakter gerekli
  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


  HIZLI YORUM YAP

  300x250r
  © Telif Hakkı 2008, Tüm Hakları Saklıdır Gönüllülük esasıyla maddi kaygı taşımadan kullanıcısına doğru şekilde derlenmiş içerikler sunan OKU Haber formatıyla sizinle. İçeriklerimiz tavsiye ya da yönlendirme değildir. Kullanıcıya iyi vakit geçirmeyi hedefleyen derlemelerdir. | influencer ajansı | influencer başvuru | • Email: info@okuhaber.com