Türkiye’nin her bir tarafında Kurban Bayramı heyecanı yaşanırken, Kurban Bayramı’nın ilk günü sonrası mahallelerde ki görüntüler içler acısıydı…

Kaçak Kesimler Yine Can Sıktı..

Bayramın hemen sonunda gereken görevlilerin işini yapmaması sonucu, mahallelerde iğrenç görüntüler ortaya çıktı.  Bayramın ilk günü vatandaşlar, kurbanlarını kesmek için hayvan pazarlarını, mezbahaneleri ve kurban kesecekleri yerlerin yolunu tuttu. Sokak aralarında kurban kesimi her ne kadar yasaklansa da yasakları dinlemeyen bazı vatandaşlar, kurbanlarını kesmeye devam etti.

Kaçak Kesimler Yine Can Sıktı..
Kaçak Kesimler Yine Can Sıktı..

Bayramın Sonucu

Kesilen kurbanlar sonucu, sokaklarda kalan pislikler, mahalle halkını epeyce rahatsız etti. Etrafa yayılan kokular sonucu, mahalle halkı çocuklarını sokağa gönderememekte ve kendileri de dışarı çıkamamaktadır. Duyarlı bir vatandaşımızın gönderdiği resimler sonucu sizlerle paylaştığımız bu haber, bundan sonraki bayramlarda tedbirlerin tamamen artırılması amacıyladır.

Kurban Bayramı'nın Sonucu
Kurban Bayramı’nın Sonucu

Kurban Bilançosu Ağır..

Sokak aralarında yapılan kesimler sonucu, birçok vatandaşımız sağlığından olduğu gibi, bu yıl yaralanmalarında geçen yıla göre artış gösterdiği tespit edilmiştir. Kesimden sonra şehir hastanelerine giden yaralı sayısı, 5 bin 341 olarak tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın bundan sonra daha duyarlı olmasını ve işinin uzmanı kişiler tarafından kurban kesimlerini yaptırmalarını tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz