Marsta Şehir Kurmak İçin 1000 Uzay Gemisi Gerekli

Uzay teknolojileri şirketi SpaceX’in CEO’su Elon Musk; Marsta şehir kurmak ve burada yaşayacak insanları destekleyebilmek için gereken zaman ve araçlarla ilgili açıklama yaptı.

Marsta Şehir Kurmak İçin 1000 Uzay Gemisi Gerekli

Marsta Şehir Kurmak Mümkün

Marsta yaşam var mı, sorusunu geride bıraktığımız son yüzyılın yeni konusu, marsta şehir kurulabilir mi oldu. Evet, yapılan araştırmalar ve denemeler, dünyadan sonraki en yaşanılası gezegenin mars olduğunu kanıtladı.

Uzay teknolojileri şirketi SpaceX’in CEO’su Elon Musk; Marsta yaşanılabilir bir şehir kurmak ve burada yaşayacak insanları destekleyebilmek için gereken zaman ve araçlarla ilgili açıklama yaptı. Twitter üzerinden konuyla ilgili sorulara cevap veren Musk, hedeflerinde Marsta şehir kurmak olduğunu ve bu şehrin kurulması için en az 1000 uzay gemisine ve yaklaşık olarak da 20 yıla ihtiyaç olduğuu dile getirdi.

‘En Az 20 Yıl Gerekli’

Musk, açıklamalarını şunları da ekledi:

“Bu hayalin gerçek olması için SpaceX firmasının en az bin tane Starship üretmesi ve bu üretim ve Marsta şehir kurabilmek için ise 20 yıla ihtiyaç vardır. Çünkü sadece üretimle kısıtlı kalınmayacak. Üretilen uzay gemileri ile sürekli kaynak kargosu ve altyapısı yapılacak.”

İlginizi Çekebilir: NASA’nın TESS uydusu yeni bir öte gezegen keşfetti

Günde Yalnızca 3 Uçuş Yapabiliyor

Elon Musk, yaptığı açıklamalarda uzay gemisi hakkında da bilgi verdi. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda ürettikleri uzay gemilerin günümüzün son teknolojisiyle donatıldığını buna rağmen günde en fazla 3 sefer yapabilecek kapasitede olduklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz