Meme Kanserinde Mamografi Taraması Hayati Önem Taşıyor
Meme Kanserinde Mamografi Taraması Hayati Önem Taşıyor

MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza Özçınar, Meme Kanserinde Mamografi Taraması ile ilgili son yıllarda yanlış bilgi paylaşımlarının olduğunun altını çizdi ve ekledi: ‘‘Mamografi akciğer röntgeni kadar bile radyasyon vermiyor. Mamografi meme kanseri taramasında en etkili yöntem, kadınlarımız mamografi çektirmekten kaçınmamalı’’ diye konuştu.

Kadınlar Meme Kanserinde Mamografi Taramasını Önemsemiyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sema Eren, kadınları kendilerine karşı farkında olmaları konusunda uyarılarda bulundu: “Almanya’da yayınlanan bir tıp dergisinde; bir kadının midesinin delinmesi ile bir erkeğin gribinin aynı etkiyi yarattığı tespit edildiği yazılmış.

İlginizi Çekebilir: Meme Kanserine Neden Olan 4 Alışkanlık

Meme Kanserinde Mamografi Taraması Hayati Önem Taşıyor
Meme Kanserinde Mamografi Taraması Hayati Önem Taşıyor

Maalesef kadınlar kendilerine dikkat etmiyor ve önemsemiyor. Yediğinize, içtiğinize, nasıl uyuduğunuza, nasıl kalktığınıza, neye öfkelendiğinize, neye sevindiğinize dikkat edin. Vücudunuzu, duygularınızı dinleyin, duygularınızı ifade edin. Eskiden veba ve veremle uğraşıyorduk, asrımız toksin asrı. Şimdi toksinlerle uğraşıyoruz.”

MAMOGRAFİ UYARISI

MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza Özçınar ise Pembe Festival’de erken tanının önemine dikkat çekti ve mamografi ile ilgili son yıllarda yanlış bilgi paylaşımlarının olduğunu ifade ederek, “‘Mamografi akciğer röntgeni kadar bile radyasyon vermiyor. Mamografi meme kanseri taramasında en etkili yöntem, kadınlarımız mamografi çektirmekten kaçınmamalı!’’ diye konuştu.

(BSHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz