NASA’dan Şok Açıklama Dünyaya Çarpabilecek Bir Asteroit Yaklaşıyor

0 0

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan NASA’dan dünyaya hızla yaklaşmakta olan bir asteroitle ilgili bir açıklama geldi. NASA’nın yaptığı açıklamaya göre 6 Mayıs 2022 yılında dünyaya göktaşı çarpa ihtimali yüksek. Her 2000 yılda bir defa, dünyaya bu çapta bir göktaşının çarptığını belirten NASA yetkilileri, JF1 kod adlı bu göktaşının 2 yıl içerisinde dünyaya çarpabileceğini ifade ettiler.

NASA'dan Şok Açıklama Dünyaya Çarpabilecek Bir Asteroit Yaklaşıyor | Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan NASA’dan dünyaya hızla yaklaşmakta olan bir asteroitle ilgili bir açıklama geldi. NASA’nın yaptığı açıklamaya göre 6 Mayıs 2022 yılında dünyaya göktaşı çarpa ihtimali yüksek. Her 2000 yılda bir defa, dünyaya bu çapta bir göktaşının çarptığını belirten NASA yetkilileri, JF1 kod adlı bu göktaşının 2 yıl içerisinde dünyaya çarpabileceğini ifade ettiler.

Dünyaya Çarpması Beklenen JF1 Asteroiti Hakkında Bilgiler

Yetkililer yaptıkları açıklamanın devamında, JF1 isimli göktaşının Mısır Gize’de bulunan Keops Piramidi kadar büyük olduğu söylediler ve dünyaya çarpması halinde 6 Ağustos 1945’te Japonya’nın Hiroşima şehrine atılan atom bombasından 15 kat daha fazla tahribat verme olasılığı bulunduğunu belirttiler.

Ayrıca bu şu demek oluyor, bu asteroit dünyaya çarparsa bir anda milyonlarca insanın ölümüne neden olabilir. NASA, JF1 adlı bu göktaşının yönünde bir sapma veya değişme olmazsa yerküremize çarpacağını bildirdi.  

Bir Cevap Yazın