Dünyanın her yerinden büyük bir izleyici kitlesi olan Netflix, bu yıl da en çok izlenen özel TV kanallarının başında gelmektedir. Netflix’in kendi yapımı olan Netflixin en iyi 10 filmini konu ve oyuncular olarak sizin için derledik.

 Netflixin En İyi 10 Filmi

1 – Roma

netflixin en iyi 10 filmi

2019 yılının en beğenilen Netflix Filmi olan Roma, Meksikalı olan bir hizmetçi kızın (Cleo) hayatını ele almaktadır. Filmde aynı zamanda 1970’lerin Meksika toplumsal durumları anlatılmıştır. Filmin ana senaryosu Alfonso Cuaron iken; 2019 Oscar adayı olmuştur.

2 – The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

Çok sayıda hikayenin bir arada anlatıldığı antoloji tarzı film, Oscar adayı olma özelliği taşımaktadır. Seri olarak işlenen filmin yönetmen koltuğunda Joel Coen yer almaktadır.

3 – Annihilation

Annihilation

Netflixin en iyi 10 filmi listesinde  3. sırada yer alan Annihilation bilim kurgu filmi, karantinaya alınmış bir bölgede yaşayan kişilerin başından geçen olayları ele almaktadır. Natalie Portman’ın oynadığı film, yılın en iyi filmleri arasındadır.

4 – Bird Box

bird box

Kıyamet senaryosu ile dikkat çeken Bird Box filmi oldukça etkileyici bir konuyu ele alıyor. Sandra Bullock’un baş rol aldığı filmde post – apokaliptik bir dünya sergilenmektedir.

5 – Okja

okjaa

Okja ile Mija arasında gerçekleşen arkadaşlık hikayesi anlatılmaktadır. Tilda Swinton ve Lily Collins’in baş rol oyuncusu olduğu filmde hayvan sevgisi işlenmektedir.

6 – Beast of No Nation

Netflix’in en başarılı filmlerinin başında gelen Beast of No Nation, Afrika’da savaşa şahit olmuş bir çocuğun başından geçenleri konu almaktadır.

7 – Bright

bright

Will Smith ile Joel Edgerton’un baş rol aldığı film, fantastik türde kurgulanmış bir filmdir. Filmin ana senaryosunda orklar ve insanlar yer almaktadır.

8 – Polar

Eski kiralık katil Duncan Vizla’nın katillik olaylarının içerisinde kalmasını ve bu süreci nasıl geçirdiğinin anlatıldığı filmin baş rolü Maddis Mikelsen’dir.

9 – Cargo

Kıyamet senaryosu olan Cargo filmi, korku türünü işleyen çok önemli bir yapımdır. Filmin ana konusu zombilerdir. Gerilim ve korku türünü işleyen filmde Martin Freeman başrol oynamaktadır.

10 – To All the Boys I’ve Loved Before

To All the Boys I’ve Loved Before

NEtflix tarafından yapılan Netflixin en iyi 10 filmi listesinin son numarasında komedi filmi kategorisindeki To All the Boys I’ve Loved Before filminin ana karakteri Lara Jean adında bir kızın başından geçenleri anlatan film yer almaktadır. Eğlenceli konusu ile dikkat çeken filmin baş rollerinde  Noah Centineo ve Lana Condor oynamaktadır.

 

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz