Kıyamet Senaryolarından Sağ Kurtulmak İçin Sığınabileceğiniz Yerler

Araştırmalar En Fazla Bakterinin Cep Telefonlarında Olduğunu Gösterdi

Çorum Hitit Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda, en fazla bakteri cep telefonlarında bulundu. HİTÜ’nün Anne Üniversitesi Programı’nın mikrobiyoloji dersine katılanlar arasında kişisel eşya incelemesi yapıldı.

Bakteri araştırması için kişisel eşyalar incelendi

Yapılan incelemenin sonucunda ise en çok cep telefonlarında bakteri olduğu gözlemlendi.

Cep Telefonları Ve Eller Mikroskopla İncelendi

bakteri araştırması için cep telefonları ve eller incelendi
İncelemede cep telefonları ile birlikte çanta ve ayakkabı gibi eşyalarda yer aldı. Sağlık, hijyen, medya okur yazarlığı, teknoloji bağımlılığı gibi birden fazla alanda ikinci kez eğitim veren HİTÜ Anne Üniversitesi Projesi’nde Prof. Dr. Taylan Özkan eşliğinde günlük kullanılan eşyalarla birlikte katılımcıların ellerinin hijyeniği de kontrol edildi. Katılımcı kursiyerler bakterileri Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Laboratuvarında mikroskopla gördüler.

Katılımcı kursiyerler bakterileri Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Laboratuvarında mikroskopla gördüler.
Katılımcı kursiyerler bakterileri Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Laboratuvarında mikroskopla gördüler.

Alınan örnekler 24 saat boyunca laboratuvarda besi yerine bırakıldıktan sonra, mikroskopla incelemeye alındı. Yapılan mikroskop analizleri neticesinde temiz sandıkları ellerinin ve eşyalarının ne kadar kirli olduğunu gören kadın kursiyerler çok şaşırdılar.

Kadınları hijyen konusunda bilgilendirmenin aile sağlığı için çok büyük önem teşkil ettiğini ifade etti.

Bu araştırmadan sonra hijyenin insan sağlığındaki ehemmiyetine dikkat çeken Profesör Doktor Özkan, kadınları hijyen konusunda bilgilendirmenin aile sağlığı için çok büyük önem teşkil ettiğini ifade etti ve en fazla bakterinin cep telefonlarında tespit edildiğini söyledi.

Cüppe Giyecekler

Anne Üniversitesi Programı
Ayrıca Çorum HİTÜ’nün Anne Üniversitesi Programı dahilinde anne ve anne adayları, branşlarında uzman olan 40 akademisyenden alacakları eğitimleri neticesinde diploma alacaklar. Diploma törenlerinde ise cübbe giyerek kep atacaklar. HİTÜ’nün verdiği bu eğitimler arasında öfke kontrolünden çocuk istismarına, cilt sağlığından cinsel sağlığa ve anatomiye kadar pek çok alan bulunduğu gibi finansal okuryazarlık, moda tasarımı gibi bölümlerde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: 6 Maddede Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz