OKUHABER

Öğretmenler doğal afetlere karşı bilgiyle donatılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü önderliğinde gerçekleştirilen arama ve kurtarma eğitimleri, öğretmenleri doğal afetler karşısında tam teşekküllü donatmayı, kurtarma çalışmalarını bir refleks haline getirmeyi hedefliyor.

Öğretmenler doğal afetlere karşı bilgiyle donatılıyor
OKUHABER( editor@iyimakale.com )
6 views
20 Temmuz 2019 - 0:14

Öğretmnler doğal afetlere karşı bilgiyle donatılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü liderliğinde gerçekleştirilen öğretmnler eğitimleri kapsamında öğrtmenlere acil durum ve afetlere karşı savunma ve kurtarma çalışmaları öğretiliyor. Temel afet bilincinin öğretildiği eğitimlerde 1 milyona yakın personelin eğitilmesi planlanıyor.

60 Bine Ulaşıldı

Öğretmenler doğal afetlere karşı bilgiyle donatılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmnlere doğal afetlere karşı tahliye ve kurtarma eğitimi veriliyor.. https://www.diyadinnet.com

Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde büyük bir önemle durduğu doğal afet eğitimleri, şu ana kadar 60 bin öğretmne verildi.

İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin üstlendiği bu eğitim sürecinde öğretmenler, doğal afetlere karşı eğitilirken; tahliye ve kurtarma eğitimleri alıyor.

Afetlerde Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu

Afetlerde Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu isminin verildiği eğitim boyunca öğrtmenler hem teorik hem de uygulama dersler alıyorlar. Bu kapsamda temel afet bilinci edinerek enkazda arama kurtarma eğitimleri, üst katlardan ve kuyudan kurtarma çalışmaları, ve enkaza giriş yöntemleri gibi önemli konulara yer veriliyor.

Şubat 2019’da başladı

Şubat ayının başlarında başlanan eğitimler kapsamında 65 bin öğrtmen eğitilerek, temel afet bilinci sahibi olurken; afetlerde arama ve kurtarma eğitimleri aldılar. Ayrıca eğitimlerin büyük bir hızla devam ettirildiği dile getirilirken, çalışma kapsamında 1 milyon öğretmenin hedef alındığı dile getirildi.

MALATYA – OKAN COŞKUN

 

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.