featured

Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Her ne kadar sağlığımız yerindeyken bunun farkında olmasak da her canlı için asıl olan şey güzel bir hayat sürdürmesi için, sağlığıdır. İnsanoğlu geçmişimizden bugüne kadar sağlığını korumak için hep bir arayış içerisinde olmuştur. Sağlığını sekteye uğratan her durum ile zamanın gerekliliği doğrultusunda mücadele etmiştir. İlk zamanlarda bu, dağlardan topladıkları bitkileri yerken, zamanla bu bitkileri kaynatıp içerken, modern zamanlarda ilaç yapılarak kullanılmıştır. Bununla birlikte birtakım yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır. Ozon tedavisi bu yöntemlerin başını çeken tedavilerdendir.

Ozon Tedavisi Ne Zaman Ortaya Çıktı?

İnsanoğlu var olan her hastalık için farklı yöntemlerle çözümler aramıştır. Teknoloji geliştikçe hastalıklara olan çözümlerde şekil değiştirmeye başladı. Daha önce kullanılmayan yöntemler kullanılmaya başlandı. İlacı olmayan hastalıklara ilaçlar üretilmeye başlandı. Ozon tedavisi de ilacı olsa dahi bazı hastalıkları desteklemek ve kişinin kendisini iyi hissedebilmesi için ortaya çıkmış tedavi yöntemidir. Pek çok hastalıkta özellikle kronik ve tedavisi ilaçla mümkün olmayan bir çok hastalıkta etkili bir çözüm olmuştur. Bu kadar etkili olan ve yarar sağlayan ozon tedavisi nedir?

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi nedir, sorusu bu tedavi yöntemi daha çok duyulmaya başladıkça sıkça sorulmaya başlandı. Tıp camiasına karşı alternatif bir yöntem mi? Bunu söylemek doğru bir söylem olmaz eğer sizde böyle bir duyum aldıysanız muhtemelen bunu size söyleyen ozon tedavisi hakkında bilgi sahibi değil ya da kulaktan duyma uydurma söylemlerle konuşuyordur. Ozon atmosferde bulunan ve dünyamızı güneşin tehlikeli ışığı ve ısısından koruyan bir gazdır. 19 yüzyılın 2. yarısında ozonun başta suyu, havayı temizleyici ve dezenfekte etkisinin farkına varan bilim adamları ozonun sağlık alanında kullanmaya başlamış ve olumlu sonuçlar elde etmişlerdir. 1950 yılların sonlarına gelince tıp literatürüne girmiş oldu. 

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tıp camiasının kullandığı ozon saf oksijenden özel jeneratörler sayesinde elde ediliyor. Ozon, güçlü okside edici özelliğinden dolayı insanın sağlığına zarar veren mikroorganizmaları öldürüyor ve toksinleri nötralize etme özelliğine sahiptir. Bunun yanında yara iyileşmesi, kronik cilt hastalıkları, romatizma gibi hastalıklarda yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılmakta ve etkili sonuçlar göstermektedir. Günümüzde birçok tedavi yönteminde tercih edilen ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bu yöntem her daim gelişim göstermektedir. 

Kanser İçin Ozon Tedavi Kullanılıyor 

Kanserin başlıca sebebi hücrelerin kendini yenilemesi problemidir. Ozon tedavisi etkileri arasında hücre yenilenmesinin hızlandığı gözlemlenmiştir. Bu durumda ozon tedavisi kanser riskini azaltıyor ve vücutta ki hücrelerin sürekli yenilenmesi sağlanıyor. İnsan vücudunda kanın düzgün akışkanlığı önemli bir konudur. İnsan sağlığını son derece olumlu ve olumsuz etkiler. Düzenli bir kan akışı ve kandaki oksijen miktarının fazla olması sağlığınızın ne kadar yerinde olduğunu gösterir. Ozon tedavisi sonucunda hastalarda görünen etkiler arasında kanın akışkanlığını artırarak kandaki oksijen dengesini koruduğu görülmüştür.

Hangi Sorunlarda Kullanılır?

Eklem ağrıları, kan şekeri, hipertansiyon, kronik yorgunluk sendromu, alerji ve astım, akciğer hastalıkları, deri hastalıkları, strese bağlı kronik hastalıklar gibi rahatsızlıklarınız varsa ozon tedavisi yapan bir tıp merkezine gitmeniz de fayda var. Birçok hastalık ilaçla tedavi edilemediği gibi bazı hastalıklarda kullanılan ilaçların tam olarak iyileştirme etkilerinin olmadığını biliriz. Böyle bir durumda ilaçlar kadar yan etkileri olmayan hatta yan etkisi yok denecek kadar az olan ozon tedavisi, yıllarca sizi hastane yollarını aşındıran rahatsızlıklarınızdan kurtarabilecek alternatif tıp değil aksine tamamlayıcı tedavi yöntemidir.  

Doğru Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi son derece güçlü ve tedavi işlemlerinde etkili bir unsurdur. Peki ozon tedavisi nasıl yapılır? Bu tedavi yönteminde de ağrı hissedilen bölgeye gönderilir. Bu sayede ağrı oluşumu en az düzeye indirilir. Gelişen sağlık sektörü içerisinde oldukça iyi bir hal alan bu durum sayesinde birçok ağrı hissi ortadan kalkar. Özellikle kullanılan enerjinin doğru şekilde iletiliyor olması ve kaliteli yerlerde işlemi yaptırmak iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Aksi halde seanslar devam ettikçe sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu durum istenilen seviyeye gelememenize sebep olur. Ozon tedavisi nasıl yapılır, sorusunun en anlaşılabilir cevabı budur.

Hangi Seansta Etki Hissedilir?

Belirli bölgelere gönderilen enerjinin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Doğru şekilde yapılacak ozon tedavisi sayesinde kişiler ilk seanstan itibaren rahatlama hisseder. Bu aşamada lokal bölgeler önemlidir. Özellikle işlemin yapıldığı yerde hissedilen ağrının en aza inmesi doğru sonuçların ortaya çıkması açısından gereklidir. Belirli seanslar ile yapılacak olan bu işlemler sayesinde herhangi bir kötü durum ortaya çıkmayacaktır. Herhangi bir yan etkisi ya da sağlayacağı kötü durum mevcut değildir. Bu sebeple önemli bir yöntem olarak göze çarpar.

Ozon Tedavisi Fiyatları Nedir?

Ozon tedavisi fiyatları ne tür bir uygulama istediğinize göre değişir. Genelde bu tedaviyi gerçekleştiren yerler farklı ama birbirine yakın ozon tedavisi fiyatları vermektedirler. Ozon tedavisi fiyatları için öncelikle tedavi yaptıracağınız yere karar vermeli ve iletişime geçmelisiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!