PTT Duyuru Yaptı! Binlerce Personel Alımı Yapacak!

0 0

Uzun süredir personel alımı yapmayan PTT, yeni yılın ilk günlerinde yaptığı açıklama ile 15 bin personel alımı yapacağını duyurdu. PTT’nin en son personel alımından önce Resmi Gazete’deki karara göre personel alımı yapılacağı belirtilmişti.

Bu haberin üzerinde üzerinden uzun bir zaman geçse de PTT, kısım kısım personel alımı yaptı. En son alımların üzerinden neredeyse 3 yıl geçti ve PTT bir personel alımı duyurusu daha yaptı. Bu duyuruya göre gişe personeli, dağıtıcı ve büro memuru gibi pozisyonlarda 15 bin personel alımı yapılacak!

Kadro Dağılımı Nasıl Olacak?

PTT Duyuru Yaptı! Binlerce Personel Alımı Yapacak! | Uzun süredir personel alımı yapmayan PTT, yeni yılın ilk günlerinde yaptığı açıklama ile 15 bin personel alımı yapacağını duyurdu. PTT’nin en son personel alımından önce Resmi Gazete’deki karara göre personel alımı yapılacağı belirtilmişti.

İş arayanların ve PTT’de kariyer yapmayı planlayanların yüzünü güldürecek duyuru nihayet PTT’den geldi. PTT, henüz hangi kadroya ne kadar personel alacağını net bir şekilde açıklamadı. Ancak yaptığı duyuruda hangi kadrolara alım yapacağını açıkladı.

PTT’nin yaptığı duyuruya göre 2022 yılında gişe memuru, dağıtıcı, tekniker, avukat, mühendis, mimar pozisyonlarında personel alımı yapılacak.

PTT Personel Alımlarında Adaylarda Aranacak Genel Şartlar

PTT, yapmış olduğu duyuruda alınacak olan personellerin sahip olması gereken genle şartları açıklarken diğer yandan özel şartlara sahip olan adayların da başvuru yapma haklarının saklı tutulacağını açıkladı.

Genel şartların yanı sıra her kadro için belirlenen özel şartlar da o pozisyonlara başvuru yapacak adaylarda bulunması gerekiyor. İşte PTT alımlarında adaylarda aranacak olan genel şartlar;

–          Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

–          Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak,

–          Kamu haklarında yasaklanmamış olmak,

–          Alımlar için yapılan yazılı ya da sözlü sınavlarda yeterli başarıyı göstermiş olmak,

–          Başka kurum ya da kuruluşlarda görevli olmamak,

–          Akıl sağlığını gösteren sağlık raporunu almış olmak,

–          Başvuru yaptığı pozisyonun gerektirdiği eğitim seviyesine sahip olmak,

–          Güvenlik soruşturması sonucunda herhangi bir kusur çıkmamış olmak,

–          Emekli olmamak,

–          Daha önce çalıştığı yerlerde disiplin suçu işlememiş olmak.

Bir Cevap Yazın