Putin : Artık Dağlık Karabağ Sorununu Konuşmayacağız

0 0

Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan askerlerinin Ermenistan askerlerini yenerek, Karabağ topraklarını geri alması ile dünya gündemi yeniden değişti. Dağlık Karabağ ve Ermenistan arasında arabulucu olarak görev yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Umarım artık ‘Dağlık Karabağ Sorunu’ ifadesini kullanmayacağız” sözleri ile sürecin olumlu şekilde tamamlandığının altını çizdi. 

Putin’e Göre Dağlık Karabağ Sonu Bitti

Putin : Artık Dağlık Karabağ Sorununu Konuşmayacağız | Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan askerlerinin Ermenistan askerlerini yenerek, Karabağ topraklarını geri alması ile dünya gündemi yeniden değişti. Dağlık Karabağ ve Ermenistan arasında arabulucu olarak görev yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Umarım artık ‘Dağlık Karabağ Sorunu’ ifadesini kullanmayacağız” sözleri ile sürecin olumlu şekilde tamamlandığının altını çizdi. 

Ermenistan, Dağlık Karabağ ve Rusya arasında imzalanan anlaşma ile savaş hali tamamen bitirilirken, Karabağ topraklarında Rus Barış Güçleri’nin bulunmasına karar verildi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından bölgeye asker sevkiyatı devam ederken, bu süreçle ilgili açıklama yapan Vladamir Putin artık Dağlık Karabağ sorunundan bahsetmeyeceklerinin altını çizdi:

“Dağlık Karabağ Bölgesi’nde durum için toplandık. Umarım artık ‘Dağlık Karabağ Sorunu’ ifadesini kullanmayacağız. Umarım artık başka konuları tartışırız. ”

Bir Cevap Yazın